Zgłosuj na książki roku 2017

Życie to są chwile

Wydawnictwo: Edipresse Książki
biografia, Zenek, Martyniuk, zdjęcia
Elcia02

Zenek Martyniuk, chłopak z Podlasia, nie zawahał się, żeby pójść za swoimi marzeniami. Muzykę kochał od dziecka. I choć miał być ekonomistą, zamiast liczyć cudze miliony postawił na to, co kocha. I został milionerem. Biografia chłopaka, którego uwielbia cała Polska - od morza po Tatry. Nigdy niepublikowane szczegóły z życia prywatnego, droga na sam szczyt showbiznesu i bogaty wybór zdjęć.

źródło opisu: https://www.facebook.com/edipresseksiazki

źródło okładki: https://www.facebook.com/edipresseksiazki

Anna | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Autorka książki pt „ Życie to są chwile” Pani Martyna Rokita z wielkim zaangażowaniem podjęła się wyzwaniu pisarskiemu poprzez ciekawie i obrazowo przedstawieniu biografii- muzyka, autora tekstów, piosenkarza Zenona Martyniuka.

„Życie to są chwile” Zenon Martyniuk to książka biograficzna składająca się z 13 bardzo dokładnie opracowanych rozdziałów z życia artysty.

W każdym z tych rozdziałów autorka pozytywnie ujęła jego życie od lat dziecięcych po współczesność, którą poznajemy i odkrywamy na nowo przy jego realizowaniu i spełnianiu się w życiu artystycznym i prywatnym.

Zenek Martyniuk właściwie to nasz przyjaciel, który nie potrafi odmówić pomocy od osób , które zwracają się o nią do niego. Lubi żartować, podróżować, a nawet zgubić się w drodze n podczas tras koncertowych jadąc z kolegą z zespołu, który tworzą od 28 lat.

Kocha rodzinę, zwłaszcza żonę Danutę i syna Daniela, który odziedziczył po tacie umiejętności do grania na gitarze.

Twórczość artysty poznałam jako...

Wizzi | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2.0.1.7, GCK
Przeczytana: 25 listopada 2017

Zenek Martyniuk, król disco polo, gwiazda. Kilka ostatnich lat należy właściwie do niego. Zapracował na to ciężką i sumiennie wykonywaną pracą. Książka ciekawa, ale jak dla mnie straszne chaotyczna. Wiele informacji pojawia się w niej kilkukrotnie, co sprawia, że książkę ciężko się czyta i przy dłuższym z nią obcowaniu po prostu nudzi.

JarekKępiński | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Historia chłopaka z Białostocczyzny który w pogoni za marzeniami jakimi była muzyka staję się gwiazdą muzyki tanecznej.
Przyjemna w czytaniu książka opisująca biednego chłopaka która pomimo niesprzyjających czasów zapragnął być piosenkarzem.
Biografia Zenona Martyniuka bo to właśnie o nim książka opisuje szczegółowo wspomnienia początków kariery aż do dzisiejszych czasów. Książka inspiruje bogatymi nigdy niepublikowanymi ilustracjami z życia gwiazdy, życia prywatnego i show-biznesu. Biografia chłopaka którego uwielbia cała polska bez podziału na kategorie wiekowe, który dzięki pasji staje się milionerem i najbardziej rozpoznawalną Postacią w naszym kraju
Książka promująca nurt muzyki disco-polo a zarazem głównego bohatera którego okrzyknięto królem disco polo, człowieka który jest profesjonalistą i marką samą w sobie.
„ŻYCIE TO SĄ CHWILE” bo tak brzmi tytuł książki, jest mi szczególnie bliska gdyż muzyka disco-polo stanowi nieodzowną cześć mojego życia. „Pamiętajmy...

beatkatka | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Być może niektórzy się zdziwią, że sięgnęłam po taką lekturę. Ba, ja ją nawet kupiłam. Wszak disco polo od lat jest synonimem obciachu i złego gustu. Muzyka, której nikt nie słucha, a wszyscy znają teksty piosenek. A ci, którzy najwięcej z niej żartuja, nie wyobrażają sobie wesela i dobrej zabawy bez "Jesteś szalona" czy "Żono moja"...
A kto wie, że nazwę disco- polo wymyślił właśnie Pan Zenek z kolegą? Wcześniej była ona nazywana muzyką chodnikową 😊
Od kilku lat Zenka Martniuka okrzyknięto Królem tego typu muzyki. Pomimo wielkiej do niego sympatii, dla mnie królem zawsze będzie Marcin Miller, lider zespołu Boys.
Dlaczego wiec sięgnęłam po tą książkę? Bo Pana Zenona niezwykle cenię za skromność. Jest to człowiek, który będąc na fali, nie próbuje jeszcze tańczyć czy gotować przed szanownym jury. Nie udaje się w dalekie podróże, by zebrać o miskę ryżu. On od lat, konsekwentnie, wytrwale i wciąż z dużym zapałem oddaje się temu, co lubi. Nie zważając na "obciach" tworzy...

Paula | 2018-01-10
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Chciałam dowiedzieć się skąd się bierze fenomen Zenka i trochę się zawiodłam. Fanem disco nie jestem, ale siłą rzeczy część utworów kojarzę tego Pana.

Andrzej | 2017-10-10
Przeczytana: 01 października 2017

Jak zawsze plusy i minusy.
Na plus należy na pewno zaliczyć samo wydanie, dobry papier, ładne zdjęcia, których w większości nigdzie do tej pory nie widziałem oraz ciekawostki z życia i kariery, o których również nie miałem pojęcia.
Co na minus? Na pewno sposób napisania, styl. Według mnie książka jest napisana słabo. Ze względu na sposób narracji oraz słownictwo autorki, czyta się jakby się czytało wypracowanie ucznia.
Kolejną rzeczą która mocno razi jest sposób przedstawienia Zenona jako chodzącego ideału, człowieka bez skazy, za to o samych pozytywnych cechach. Od biografii oczekiwałbym czegoś innego. Przy całej mojej sympatii dla Zenona Martyniuka, taki cukierkowaty sposób przedstawienia jego osoby w pewnym momencie zaczął po prostu budzić niesmak. Książka jest po prostu laurką dla Zenona Martyniuka, być może takie było zamierzenie. Ja osobiście oczekiwałbym jednak czegoś innego.

Milena | 2017-08-22

Biografia połączona z laurką - książka lekka, szybko się ją czyta. Drażniła mnie w niej narracja, która była żywcem wyjęta z biografii, których odbiorcami mają być dzieci. Zero "smaczków", jakichkolwiek zaskoczeń, dużo zdjęć.
Nie przeczytałabym jej drugi raz.

Patrycja | 2018-02-09
Przeczytana: sierpień 2017