Droga do finansowej wolności

9788362195961
pieniądze, finanse, biznes, ekonomia
biznes, finanse
MAD_ABOUT_YOU

“Wszyscy mamy określone wyobrażenia o tym, jak chcemy żyć, a także o tym, co się nam poniekąd od życia należy. Pragniemy głęboko wierzyć, że zdołamy sprostać zadaniom, które ten świat uczynią lepszym, piękniejszym. Zbyt często jednak dzieje się tak, że codzienna rutyna i rzeczywistość tłumią te marzenia. Wielu ludzi zapomina, że należy im się miejsce po słonecznej stronie ulicy, gdyż, według...

Wielu ludzi zapomina, że należy im się miejsce po słonecznej stronie ulicy, gdyż, według ich opinii, z sytuacji, w której się znaleźli, nie mogą już się wyzwolić. Wielu wczuwa się często w rolę poszkodowanych. Konsekwencją tego bywa zazwyczaj pójście na kompromisy. Nierzadko się zdarza, że ludzie uważają swoją sytuację finansową za przyczynę tego, iż nie mogą żyć tak, jak by sobie tego życzyli."

źródło opisu: http://www.zlotemysli.pl/prod/12290/droga-do-finan...(?)

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/12290/droga-do-finan...»

rubens | 2013-08-15
Przeczytana: listopad 2012

Według mnie najważniejszym aspektem książki jest zwrócenie uwagi czytelnika po co właściwie człowiek pracuje? Wielu powie że po to żeby móc utrzymać siebie i swoją rodzinę, ale człowiek sukcesu powie aby zdobyć wolność finansowa i móc robić w życiu wszystko na co ma się ochotę. W książce dostaniemy wskazówki jak zdobyć wolność finansową. Niestety ale kiedy przychodzi do wprowadzania planu w życie, dochodzi się do wniosku że potrzeba nauczyć się jak inwestować swoje pieniądze w praktyce, aby było to bezpieczne i przynosiło zysk. Książka należy traktować jako impuls, który pozwoli do wprowadzania zmian w sferze naszych finansów.

aga | 2013-09-24
Przeczytana: 05 października 2011

Świetna książka, każdy powinien ją przeczytać. Powinna być omawiana w szkole średniej aby przygotować młodego człowieka do brutalnego życia.

luksza5615 | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Trochę więcej oczekiwałem od tej książki. Być może dlatego, że przeczytałem i przesłuchałem sporo materiałów na temat wolności finansowej i znałem już większość z przeczytanych zagadnień/cytatów/strategii.

Polecam książkę szczególnie tym, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę o wolności finansowej i zbadać swój sposób myślenia o pieniądzach. Bardzo podobał mi się nacisk na aspekty psychologiczne, którym poświęcono dużą część książki na początku. Jeśli masz zakorzenione przekonania: "pierwszy milion trzeba ukraść", "bogaci wyzyskują", "bogaci się nie dzielą", "pieniądze szczęścia nie dają", koniecznie przeczytaj tę pozycję.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Pisana prostym językiem - autor chce uniknąć trudniejszych sformułować na temat giełdy czy inwestowania. Według mnie trochę spłycił temat inwestowania w akcje, ale o tym pisze się tony innych książek.

Tomasz | 2013-07-13
Przeczytana: październik 2012

Doskonała książka dla wszystkich, zwłaszcza tych którzy zaczynają swoją karierę zawodową i zarobili pierwsze pieniądze. Książka nie tylko wskazuje jak mądrze oszczędzać i inwestować ale w prosty i praktyczny sposób podpowiada jak zmienić własne nastawienie i wyrobić dobre nawyki w zarządzaniu własnym życiem

Granby | 2017-04-28

Najlepsza książka o budowaniu finansowej wolności.

Michał Zwierzchowski | 2012-12-04
Przeczytana: marzec 2012

Określ w którym punkcie swoich finansów jesteś. Potem wyznacz cel, punkt w których chciałbyś być. Rozpisz sobie kolejne kroki prowadzony za rękę przez Bodo Schafera, potem zacznij to realizować. U mnie działa :)

Monika | 2017-11-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Doskonała pozycja dla każdego, kto zarządza swoim budżetem osobistym, lub czuje, że powinien zacząć to należycie robić. Poradnik krok po kroku jak poskromić swoje finanse, aby zaczęły funkcjonować pod nasze dyktando. Nie ma lania wody, nie ma zbędnej tajemniczości. Wszystko wyłożone w prosty, przystępny sposób. Kolejna z pozycji, którą każdy świadomy człowiek przynajmniej raz w roku powinien przeczytać.

Magdalena Bienia | 2012-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Obowiązkowy podręcznik z podstaw zarządzania własnymi finansami. Absolutnie dla każdego, kto zaczyna zarabiać.

monika3200 | 2017-01-03

Bardzo dobra książka, napisana prostym interesującym językiem.

Damian | 2012-01-20
Przeczytana: 17 stycznia 2012

dobry drogowskaz dla tych którzy chcą zacząć zarabiać.