Sztuka bycia zdrowym

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki

Już od 100 lat obserwowano pewną prawidłowość dotyczącą osób aspirujących do sukcesu. Większość z nich już na samym początku swojej drogi potrafi przekreślić jakiekolwiek szanse na osiągnięcie tego, o czym marzą. Inwestują cały swój czas, energię i zasoby w zdobywanie wiedzy na temat budowania materialnej strony sukcesu. Niestrudzenie gonią za bogactwem, pomnażając swój majątek i licząc kolejne zera na koncie. Niby nic w tym złego, ale…

rubens | 2013-08-15
Przeczytana: 01 listopada 2012

Książka przedstawia poglądy człowieka na zdrowie, który nie był omotany przez badania statystyczne i nowoczesną medycynę. Kierowany zdrowym rozsądkiem i obserwacją otaczającej go rzeczywistości, stworzył własny pogląd na zdrowe życie. Książka warta przeczytania przez sam to żeby zobaczyć jak pisało się kiedyś poradniki o zdrowiu a jak w dzisiejszych czasach. Czy książka pozwoli komuś wyzdrowieć? Być może. Ale dla mnie najważniejszym przesłaniem było to, że powrót zdrowie nie wymaga skomplikowanych terapii i tony wiedzy medycznej.

Bartosz Rychlicki | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Nie trzyma się to kupy. Autor, nie trafnie, moim zdaniem próbował przenieść koncepcje z innych jego ksiązek na zdrowie. Np. autor uważa że chorujemy bo wierzymy w chorobe i oniej myślimy. To miało by jakiś sens, ale co mają wtedy powiedzieć dzieci, które jeszcze nie wiedzą co to choroba i choruja? A co ze zwierzętami? Też wierzą w chorobe? Epidemia Jumy to też masowe wierzenie w chorobe? Inny przykład to stwierdzenie "że powiniśmy jeść to na co mamy ochote i "smaka" kiedy chcemy". Dobrze wiemy jak to się skończyło dla USA ;-)

Bonnemort | 2013-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 listopada 2013

"Jedz tylko wtedy kiedy poczujesz głód spowodowany pracą" - to chyba najbardziej dziwaczne stwierdzenie jakie kiedykolwiek słyszałam do tego powtarzane wielokrotnie chyba w celu wbicia się w pamięć czytelnika. Jakby mówił " bez pracy nie ma kołaczy" lub "praca nas wyzwoli".
Tak po za tym książka przedstawia bardzo słabą wartość merytoryczną i wątpię żeby kogokolwiek zrobiła zdrowym.

Ania Kęska | 2013-08-08

Lubię tego autora, ma rację - niezachwiana wiara itp. ale momentami troszkę przegiął. Wiem, że w większości przypadków ma rację, ale nie pomyślał o chorobach powodowanych przez geny. Mimo to, warto!

plastosia | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015