Sztuka bycia zdrowym

poradniki
Złote Myśli
2010-02-14
2010-02-14

Nie trzyma się to kupy. Autor, nie trafnie, moim zdaniem próbował przenieść koncepcje z innych jego ksiązek na zdrowie. Np. autor uważa że chorujemy bo wierzymy w chorobe i oniej myślimy. To miało by jakiś sens, ale co mają wtedy powiedzieć dzieci, które jeszcze nie wiedzą co to choroba i choruja? A co ze zwierzętami? Też wierzą w chorobe? Epidemia Jumy to też masowe wierzenie w chorobe? Inny przykład to stwierdzenie "że powiniśmy jeść to na co mamy ochote i "smaka" kiedy chcemy". Dobrze wiemy jak to się skończyło dla USA ;-)

"Jedz tylko wtedy kiedy poczujesz głód spowodowany pracą" - to chyba najbardziej dziwaczne stwierdzenie jakie kiedykolwiek słyszałam do tego powtarzane wielokrotnie chyba w celu wbicia się w pamięć czytelnika. Jakby mówił " bez pracy nie ma kołaczy" lub "praca nas wyzwoli".
Tak po za tym książka przedstawia bardzo słabą wartość merytoryczną i wątpię żeby kogokolwiek zrobiła zdrowym.

Książka przedstawia poglądy człowieka na zdrowie, który nie był omotany przez badania statystyczne i nowoczesną medycynę. Kierowany zdrowym rozsądkiem i obserwacją otaczającej go rzeczywistości, stworzył własny pogląd na zdrowe życie. Książka warta przeczytania przez sam to żeby zobaczyć jak pisało się kiedyś poradniki o zdrowiu a jak w dzisiejszych czasach. Czy książka pozwoli komuś wyzdrowieć? Być może. Ale dla mnie najważniejszym przesłaniem było to, że powrót zdrowie nie wymaga skomplikowanych terapii i tony wiedzy medycznej.

Lubię tego autora, ma rację - niezachwiana wiara itp. ale momentami troszkę przegiął. Wiem, że w większości przypadków ma rację, ale nie pomyślał o chorobach powodowanych przez geny. Mimo to, warto!

Moim zdaniem bzdury.

Moim zdaniem bzdury.

Dodaj cytat z książki Sztuka bycia zdrowym