Dzieci szczęścia

Gluckskinder
978-83-60968-21-5
biznes, finanse
Olgierd

Postawił Ci ktoś kiedyś prawdę przed oczy? Tak, że zabrakło Ci słów, by zaprzeczyć? Nie można jej wtedy nie zobaczyć, udać, że nie ma. Jest. (...) Z każdy nowym rozdziałem przeżyjesz kolejne odsłony prawdy. Bardzo często poczujesz się jak przed lustrem, w którym zobaczysz swoje odbicie. Nie to wyidealizowane, ale to prawdziwe. A kiedy zobaczysz, będziesz mógł coś z tym zrobić. To będzie Twoja...

Nie można jej wtedy nie zobaczyć, udać, że nie ma. Jest.
(...)
Z każdy nowym rozdziałem przeżyjesz kolejne odsłony prawdy. Bardzo często poczujesz się jak przed lustrem, w którym zobaczysz swoje odbicie. Nie to wyidealizowane, ale to prawdziwe. A kiedy zobaczysz, będziesz mógł coś z tym zrobić. To będzie Twoja szansa. Albo nic nie zrobisz. Taka opcja też istnieje i wybierana jest naprawdę przez wielu ludzi.
(...)
Mimo, że może nie żyjemy życiem, którym chcielibyśmy żyć, to gdzieś w sobie zachowaliśmy przeczucie tego, że lepsze możliwości jednak istnieją, dlatego „Dzieci szczęścia” to szansa, którą życie daje Ci właśnie w tej chwili.

źródło opisu: http://takchcezyc.pl/klub-opw/dzieci-szczescia/

źródło okładki: www.dzieci-szczescia.pl

Bzibzioh | 2016-03-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 15 marca 2016

„Dzieci szczęścia” Scherera to raczej „dzieci sukcesu”. Autor utożsamia niejako sukces ze szczęściem. Czy to synonimy? Można odnieść sukces życiowy i być nieszczęśliwym, choć nie można być szczęśliwym, ponosząc życiową klęskę. Scherer raczej skupia się na sukcesie w życiu zawodowym, życie prywatne jest gdzieś w cieniu. Jest to zbiór jego przemyśleń nt. jak odnieść sukces w życiu? Pisze o początkach IKEA, o własnych początkach i ogólnie o szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Każdy faktycznie może tam znaleźć coś dla siebie, choć ja nie tego oczekiwałam. Słuchałam audiobooka.

Gregor | 2014-01-18
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Inspirująca. Ta pozycja naprawdę inspiruje! Nie jest to kolejna książka z serii "jak żyć"... Z pełna świadomością polecam każdemu kto chce zastanowić się nad swoim życiem. Jedna uwaga! Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.
Polecam.

Anomander | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów nad tą książką.
Zdroworozsądkowe podejście autora to trochę za mało, żeby "Dzieci szczęścia" nazwać lekturą genialną bądź rewelacyjną.

Czego więc można się spodziewać po tej książce?

To nie jest kolejny stereotypowy amerykański poradnik (chodzi o styl, bo autor jest Niemcem).
Właściwie to w ogóle nie jest poradnik, a raczej zbiór przemyśleń i rozważań autora nt. szczęścia, sukcesu, wykorzystywania szans itp. (rady jeżeli są to udzielane mimochodem).
Poprzez ten filozoficzny styl ciężko się to czyta (rozdziały są w moim odczuciu chaotycznie napisane).
Autor przystępując do pisania, sam nie wiedział co chciał napisać (o czym sam się przyznaje w książce) i to na prawdę da się odczuć podczas lektury.

Podobało mi się kilka momentów, kiedy jego słowa potrafiły mną potrząsnąć (np. przy temacie perfekcjonizmu). Ilość takich fragmentów, które dla mnie były użyteczne policzyłbym na palcach jednej ręki.

Nie podobała mi się natomiast cała reszta,...

LongWinterNights | 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Książka, która całkowicie wyleczyła mnie z perfekcjonizmu. Właściwie ona też mi uświadomiła, że on stanowi jakiś problem i blokuje moje działania. Tak mi przemówiła do rozsądku, że naprawdę zaczęłam działać i rzeczy zaczęły się dziać w moim życiu. Już nie czekam, na doskonały moment moment. Gdy czegoś chcę, po prostu wyciągam po to rękę. Nie mam już presji, że to co robię musi być doskonałe.

Autor jest mówcą i biznesmenem, a książka zawiera jego przemyślenia na temat życia. Na początku ten mężczyzna mnie denerwował. Z czasem zrozumiałam jak działa jego umysł i zaakceptowałam go takim jakim jest :) Poza tym można się wiele od niego nauczyć. W książkach wspaniałe jest to, że możemy wejść w czyjś wewnętrzny świat. Przemyślenia Scherer'a z pewnością wybijają się ponad szarą masę. I co z tego, że autor sam czasem przyznaje się do własnej niekompetencji albo do tego, że nie wiedział o czym ma być ta książka? Ta książka na stałe zmieniła pewne błędne schematy mojego myślenia, co...

Lisek | 2014-06-24

Nie ze wszystkim się zgadzam, jednak pozycja jest naprawdę godna uwagi.

Ania Kęska | 2013-08-08
Przeczytana: lipiec 2013

Dość przyjemnie napisana książka o... nazwijmy to, "sztuce wyszukiwania dobrych okazji". W zasadzie to książka o pewnym stylu życia i myślenia napisana przez niemieckiego przedsiębiorcę, z masą wątków autobiograficznych. Takie tam gadanie, że warto latać najlepszą klasą w samolotach... autor jet ekstrawaganckim minimalistą (jego zdaniem, dom to skarbonka bez dna i sam swojego nie posiada). Z jednej strony część jego zachowań jest śmiała i interesująca, z drugiej
więcej: http://www.aniamaluje.com/2013/08/co-przeczytaam-w-lipcu-czyli-wyzwanie.html

Robson73 | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Po przeczytaniu opinii ne temat tej książki odnoszę wrażenie, że można ją polubić lub uznać za kiepską lub nieprzydatną. Dla minie jest bardzo dobra. Myślę, że każdy znajdzie w niej dużo wartościowych przemyśleń autora. Naprawdę warto przeczytać, aby przekonać się samemu. To tylko 250 stron, które mogę wiele wnieść do Twojego życia :).
Jeden z cytatów zawartych w książce :"Nasze życie nie jest próbą generalną. Jest jedyną okazją" . Polecam.

Pete489 | 2014-07-14

Sposób patrzenia na świat ludzi sukcesu - to mniej więcej przedstawia najnowsza książka tego niemieckiego mówcy motywacyjnego.

Świetnie się czyta. Autor przedstawia różne fakty z własnego doświadczenia, które uświadamiają, że należy aktywnie dostrzegać i wykorzystywać szanse. A jest ich więcej, niż nam się wydaje.

Polecam!

Olgierd | 2012-06-25
Przeczytana: 13 czerwca 2012

To jest to! Nie dziwię się, że p. Jacek Santorski rekomenduje tę książkę. Rewelacja! Polecam!

Gosia Adamowska | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pan Santorski rekomenduję tę książkę jako poradnik i faktycznie jest to poradnikw dodatku marniutki. Jednak w mojej opinii poradniki typu ,,Pani domu" zawieraja duzo wiecej wiedzy i przydatnych informacji niz ,,Dzieci szczęścia". Sam autor przyznał, ze książki mają mu przynieść sławę, która umożliwi mu zarabianie pieniędzy jako prelegentowi. Czyż nie przekonywująco brzmi ,,autor, którego ksiązki przetłumaczone są na 18 języków".... Strata czasu i pieniędzy.