Dzieci szczęścia

Gall
2012-06-11
2012-06-11
Anna Makowiecka-Siudut
Hermann Scherer dzieci szczęścia iq rozwój inteligencji niezależność finansowa

Dlaczego jedni całe życie szukają swojej szansy, a inni codziennie swoje szanse wykorzystują?

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Her Scherer. Robi to dość chaotycznie i czasem gubi się w quasi filozoficznych rozważaniach. Czy to jest poradnik? Nie, to raczej zbiór przemyśleń autora na temat szczęścia, i sukcesu oraz przede wszystkim wykorzystywania szans.

Dla szefów, pracowników i freelancerów 😉. Książka rozwijającą myślenie i pokorę w poszukiwaniu najważniejszych wartości i celów naszych działań. Przewartościowuje, pozwala zrozumieć i ocenić motywy naszych działań. Do czytania "w kawałkach". Autor podpowiada ale to my decydujemy.

Mistrzostwo świata!
Po lekturze, otworzyła się w mojej głowie szufladka pt. "Chęć zmiany obecnego życia". Od tamtej pory proces zmian trwa, a co ważniejsze, jestem dzięki temu szczęśliwszy :)
Polecam z całego serca!

Mistrzostwo świata!
Polecam z całego serca!

Po przeczytaniu opinii ne temat tej książki odnoszę wrażenie, że można ją polubić lub uznać za kiepską lub nieprzydatną. Dla minie jest bardzo dobra. Myślę, że każdy znajdzie w niej dużo wartościowych przemyśleń autora. Naprawdę warto przeczytać, aby przekonać się samemu. To tylko 250 stron, które mogę wiele wnieść do Twojego życia :).
Jeden z cytatów zawartych w książce :"Nasze życie nie jest próbą generalną. Jest jedyną okazją" . Polecam.

Jeden z cytatów zawartych w książce...

„Dzieci szczęścia” Scherera to raczej „dzieci sukcesu”. Autor utożsamia niejako sukces ze szczęściem. Czy to synonimy? Można odnieść sukces życiowy i być nieszczęśliwym, choć nie można być szczęśliwym, ponosząc życiową klęskę. Scherer raczej skupia się na sukcesie w życiu zawodowym, życie prywatne jest gdzieś w cieniu. Jest to zbiór jego przemyśleń nt. jak odnieść sukces w życiu? Pisze o początkach IKEA, o własnych początkach i ogólnie o szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Każdy faktycznie może tam znaleźć coś dla siebie, choć ja nie tego oczekiwałam. Słuchałam audiobooka.

Sposób patrzenia na świat ludzi sukcesu - to mniej więcej przedstawia najnowsza książka tego niemieckiego mówcy motywacyjnego.

Świetnie się czyta. Autor przedstawia różne fakty z własnego doświadczenia, które uświadamiają, że należy aktywnie dostrzegać i wykorzystywać szanse. A jest ich więcej, niż nam się wydaje.

Polecam!

Polecam!

Nie ze wszystkim się zgadzam, jednak pozycja jest naprawdę godna uwagi.

Nie ze wszystkim się zgadzam, jednak pozycja jest naprawdę godna uwagi.

Inspirująca. Ta pozycja naprawdę inspiruje! Nie jest to kolejna książka z serii "jak żyć"... Z pełna świadomością polecam każdemu kto chce zastanowić się nad swoim życiem. Jedna uwaga! Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.
Polecam.

Polecam.

Dość przyjemnie napisana książka o... nazwijmy to, "sztuce wyszukiwania dobrych okazji". W zasadzie to książka o pewnym stylu życia i myślenia napisana przez niemieckiego przedsiębiorcę, z masą wątków autobiograficznych. Takie tam gadanie, że warto latać najlepszą klasą w samolotach... autor jet ekstrawaganckim minimalistą (jego zdaniem, dom to skarbonka bez dna i sam swojego nie posiada). Z jednej strony część jego zachowań jest śmiała i interesująca, z drugiej
więcej: http://www.aniamaluje.com/2013/08/co-przeczytaam-w-lipcu-czyli-wyzwanie.html

Książka, która całkowicie wyleczyła mnie z perfekcjonizmu. Właściwie ona też mi uświadomiła, że on stanowi jakiś problem i blokuje moje działania. Tak mi przemówiła do rozsądku, że naprawdę zaczęłam działać i rzeczy zaczęły się dziać w moim życiu. Już nie czekam, na doskonały moment moment. Gdy czegoś chcę, po prostu wyciągam po to rękę. Nie mam już presji, że to co robię musi być doskonałe.

Autor jest mówcą i biznesmenem, a książka zawiera jego przemyślenia na temat życia. Na początku ten mężczyzna mnie denerwował. Z czasem zrozumiałam jak działa jego umysł i zaakceptowałam go takim jakim jest :) Poza tym można się wiele od niego nauczyć. W książkach wspaniałe jest to, że możemy wejść w czyjś wewnętrzny świat. Przemyślenia Scherer'a z pewnością wybijają się ponad szarą masę. I co z tego, że autor sam czasem przyznaje się do własnej niekompetencji albo do tego, że nie wiedział o czym ma być ta książka? Ta książka na stałe zmieniła pewne błędne schematy mojego myślenia, co namacalnie wzbogaciło moje życie.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki