Siła perswazji

Cykl: Jack Reacher (tom 7) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem
Wydawnictwo: Albatros
Persuader
Zombek

"Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj" - to jedna z zasad Jacka Reachera. Na pewno nie wybaczył Quinnowi, oficerowi wywiadu, który próbował sprzedać amerykańskie plany strategiczne. I wcale nie zmartwił się jego śmiercią. Okazuje się jednak, że Quinn żyje. "Nie przepraszaj, z niczego się nie tłumacz" - to kolejna z jego zasad. Kiedy więc podczas interwencji Reachera przy próbie porwania...

"Nie przepraszaj, z niczego się nie tłumacz" - to kolejna z jego zasad. Kiedy więc podczas interwencji Reachera przy próbie porwania ginie kilka osób, nie zamierza składać żadnych wyjaśnień.

Czyżby przestał odróżniać dobro od zła?

A może po prostu nie znosi niezałatwionych do końca spraw?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2019-10-07
Na półkach: Przeczytane, Reacher
Przeczytana: 07 października 2019

Nie. To jednak nie będzie mój ulubiony tom :)
Jakieś to wyszło nierówne, chwilami wciąga, chwilami usypia, chwilami irytuje.
A już zakończenie po tym, jak Reacher dopadł i wykończył wroga - jak dla mnie - zupełnie od czapy.(Polski tytuł zresztą też)
Reacher w tym tomie pozuje na człowieka, ale chyba podmienili go z cyborgiem.
Do przeczytania i zapomnienia :)

I_graszka | 2019-09-16
Przeczytana: 11 września 2019

Typowa kolejna część serii z Jackem Reacherem: przypadek który wkręca bohatera w akcję pełną: broni, strzelanek a co za tym idzie trupów. nie zabrakło też kobiety i romansu...

Bolek | 2019-06-14

Fenomenalna seria, genialne książki, absolutnie wszystkie do przeczytania!

Lorak1981 | 2019-05-05
Przeczytana: 02 maja 2019

"Siła perswazji" to dotychczas najlepsza z 7 części o Jacku Reacherze. Bardzo interesująca intryga, napięcie, domysły, niespodzianki i oczywiście romans. Cykl o Reacherze zrobił się dla mnie lekturą obowiązkową i przeczytam wszystkie dostępne książki :)

To kolejna ciekawa powieść sensacyjna autora. Nasz superbohater - JACK REACHER - w jednej osobie Bond, Batman, Supermen, Rambo, Chuck Noris, etc. znowu pomaga biednym i uciśnionym. Tym razem rozbraja i unicestwia gang sprzedaży broni w miescie..., a po wszystkim odchodzi zanim pojawi się policja. Oczywiście zawsze jest również okazjonalna kobieta. Gorąco polecam na weekend, idealna na odprężenie. Niestety po przeczytaniu kolejnego tomu czy innej lektury z powieści pamięta się tylko Jacka Rachera. Ale kto nie kocha superbohaterów.

Agata76 | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

Jak zawsze Jacke Reacher nie zawiódł :) Każda książka jest przygodą a dzięki bardzo dobremu stylowi pisania, przygodą barwną i ekscytującą.

Gregor | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane, Lee Child, 2016
Przeczytana: 22 września 2016

Zabicie policjanta przepustką do świata przestępców? Można i tak się przedostać na czarną stronę i po zadomowieniu się w warowni nad oceanem starać się znaleźć
drogę do Teresy, Quinna a przede wszystkim odkryć karty działalności, która przynosi miliony dolarów. Ciekawa pozycja Childa miesza w umysłach czytelnika i stawia
Jacka Reachera ponownie w świetle wybawiciela rodem z odcinków McGyvera. Książka łatwa do ekranizacji, typowy amerykański model eliminacji opryszków i radzenia
sobie z nimi niczym Commando, który szedł po swoje dziecko. Nic tylko podstawić Schwarzenegera, Stalone lub Chucka Norrisa i gotowa kolejna sensacja.

BuchBuch | 2018-09-19

Jestem zaskoczona, ponieważ nigdy wcześniej książka o perypetiach Jacka Reachera nie powodowała u mnie nudy. Tym razem ziewałam przeciągle i z utęsknieniem czekałam zakończenia.
Bardzo dziwna sytuacja. Po pierwsze ze względu na talent Childa do tworzenia mocnych, sugestywnych powieści, a po drugie ze względu na schemat, którym się on posługuje, a który do tej pory w zupełności mi wystarczał.
Child nie gimnastykuje się zbytnie w kwestii koncepcji: jego flagowy bohater za każdym razem wpada w podobne tarapaty: podróżując bez bagażu po USA, nagle wpada w jakąś niebywałą kabałę, w wyniku której albo staje się ściganym, albo ścigającym. Przy okazji pomoże uciśnionym lub zlikwiduje źródło przestępczości bądź innego terroru, a wszystko to dzięki przemyślanym (wyuczonym w wojsku) krokom oraz przemyślanemu gospodarowaniu zastanymi na miejscu zasobami ludzkimi.
Nie ma potrzeby rozwodzenia się nad jego stylem i fabułą, to prosta literatura, gdzie istnieje jasno określone dobro i równie...

Joanna | 2018-08-28

Lee Child
„Siła perswazji”

Ilość stron: 444
To trzecia książka tego autora, jaką przeczytałam. Poprzednie to:
„Zmuś mnie”
„Jednym strzałem”
Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. „Siła perswazji” jest na początku ciekawa, ale potem już coraz bardziej nudna. Za dużo zbędnych scen, opisów. Gdyby dzieło miało mniej stron, to było bardziej interesujące.

W treści znalazłam trochę cytatów:
„Tylko tyle wiedzą, tylko tyle chcą wiedzieć. Nie będą się przejmować, jak i dlaczego.” (str 14)
„Czasem w tłumie zdarza się, że dwie osoby przystają jednocześnie, wahają się, zmów ruszają przed siebie i ponownie się zatrzymują.” (str. 31 -32)
„Złe rzeczy się nie zdarzają, jeśli sam nie zechcesz o nich pamiętać.” (str. 156)
„Czuję się jak w gabinecie luster. Wszędzie tylko odbicia i złudzenia, i wszystko wydaje się nierzeczywiste.” (str 261)

Anaesz | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Czytałam lepsze książki tej serii. Ta nieszczególnie mnie wciągnęła. Zbyt zagmatwana, tempo akcji słabe. Czytałam ale trochę na siłę.