Detektywi z Private

Tłumaczenie: Łukasz Dowgiełło
Cykl: Agencja Private (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Private U.S.
kryminał, detektyw
kamk

Jack Morgan, były pilot helikoptera w amerykańskiej piechocie morskiej, po powrocie z Afganistanu przejmuje po ojcu agencję detektywistyczną Private. Dzięki bogatym klientom firma, której mottem staje się „maksimum dyskrecji, maksimum siły”, rozwija się w błyskawicznym tempie; jej oddziały otwierane są w kolejnych miastach świata. Detektywi z Private uczestniczą także w śledztwach pro publico bono, współpracując z miejscową policją. Najważniejsza sprawa, w której biorą udział, to seria kilkunastu zabójstw w Los Angeles. W ciągu dwóch lat z ręki seryjnego mordercy ginie kilkanaście nastoletnich dziewcząt, uczennic szkół średnich – każda zabita w inny sposób. Zabójca nie pozostawia żadnych śladów ani narzędzi zbrodni. Praca Jacka zaczyna niebezpiecznie przeplatać się z jego życiem prywatnym, gdy żona jego bliskiego przyjaciela, Shelby Cushman, zostaje brutalnie zastrzelona we własnym domu. Prowadząc oba dochodzenia, Jack musi wybierać pomiędzy zemstą, a działaniem w imię prawa...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1162,16...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1162,16...»

Aneta Wiola | 2016-09-13
Przeczytana: 10 września 2016

"Detektywi z Private" Jamesa Pattersona i Maxine Patero to bardzo ciekawa książka składająca się z wielu wątków.
Jack Morgan były pilot wojenny odziedzicza po swoim znienawidzonym ojcu agencję detektywistyczną cieszącą się świetną renomą. Na brak pracy nie może narzekać bo ma wiele zleceń i w książce sam detektyw rozwiązuje trzy sprawy.
1.Korupcja w amerykańskim futbolu. Porachunki mafijne i tego typy sprawy.
(Jak dla mnie najnudniejsza sprawa i gdyby nie to, to dla mnie książka zyskała by większe oceny, no bo co mnie obchodzą jacyś napakowani gogusie, którzy płaczą nad wynikiem?). Niestety Jack Morgan nie może odmówić, bo w tą sprawę jest jeszcze wciągnięty jego wujek-Fred.
2.Zabójstwo byłej dziewczyny i przyjaciółki Jack'a. Kobieta zostaje znaleziona martwa w sypialni z ranami po wystrzału. Policja podejrzewa męża, co jest normalne w takich przypadkach. (Historia jak dla mnie ciekawa, Shelby która okazuje się nie tą Shelby którą wszyscy znali. Mąż ofiary, który również jest...

wiejskifilozof | 2015-01-17

James Patterson to świetny pisarz,bardzo lubię jego thrillery bo są tak świetnie napisane,że wciągają od samego początku.
Tu było podobnie,z małym ale.
Zupełnie nie mogłem się przebić i polubić bohaterów.
Nie wiem nawet dlaczego,przebić mamy tu i morderstwa dziewczyn.
I dużo akcji jest przy tym.
I razem z bohaterami prowadzimy śledztwo,ale chyba najbardziej lubię Kobiecy Klub Zbrodni i Alexa Crossa.

Anastazja | 2015-05-22
Przeczytana: 21 maja 2015

Książka dobra. Szybka akcja, ciekawa fabułą, dobrze i szybko się czyta ale nie zachwyca. Przede wszystkim brakuje klimatu, a bohaterzy są "nijacy". Mam wrażenie, iż autor skupił się zbyt mocno na relacjonowaniu poszczególnych zdarzeń, zapominając o przedstawieniu bohaterów i ich otoczenia. Nie mogłam się wczuć w fabułe, czytając miałam wrażenie iż czytam "suchą" relacje z poszczególnych zdarzeń.

adamats | 2016-05-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

To druga taka książka w ciągu ostatniego miesiąca. Pierwsza „poleciała” po 27 stronach, w tej nie dociągnąłem nawet do tego miejsca. Mógłby ktoś zapytać: a co można powiedzieć o książce po 20 stronach? Odpowiadam poniżej.
Mniejsza już o maksymę, wedle której „życie jest zbyt krótkie, by czytać dobre książki, należy czytać te bardzo dobre”, bo kategoria nawet zbliżona do „dobre” jest nieosiągalna dla „Detektywów…”, tak jak Stolnikówna dla Jacka Soplicy. Czytam naprawdę dużo, przeczytałem pewnie już dziesiątki tysięcy stron książek dobrych i słabych, i chyba doszedłem właśnie do wniosku, że skoro mam już czytać coś dla przyjemności, to raczej nie powinno mnie to męczyć. A „Detektywi…” męczą. Męczą schematyzmem i przewidywalnością, męczą tanim blichtrem i prostactwem, męczą - w końcu – nudą. Czy ktoś chce czytać nudne kryminały? No, myślę, że nie sądzę, a to jest nudne i słabe, jak ostatnie filmy ze Stevenem Segalem. Przypomina skrzyżowanie „Dynastii” z „Warsaw Shore”. Szkoda czasu...

Gośka | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Jack Morgan to weteran wojny w Afganistanie,były pilot helikoptera, który został strącony,w wyniku czego zginęła prawie cała jego załoga. Jack czuje się odpowiedzialny za śmierć kolegów,chociaż zrobił wszystko, żeby ich uratować.Jednak co noc dręczą go koszmary i próbuje sobie przypomnieć przebieg wypadków,co nie jest łatwe,gdyż sam wtedy umarł i został przywrócony do życia przez przyjaciela Del Rio.
Teraz jest właścicielem dobrze prosperującej agencji detektywistycznej "Private Investigations",którą odziedziczył po ojcu. Pracują dla niego sami najlepsi w swoich dziedzinach ludzie.Firma współpracuje także z policją prowadząc sprawy pro bono.
I taką współpracę prowadzi przy sprawie mordowanych nastolatek,które giną już od dwóch lat.Nie ma żadnych śladów,żadnych powiązań, a kolejne dziewczyny giną.Czy pracującej dla Jacka Justine- specjalistki od portretów seryjnych morderców-uda się rozwikłać tą sprawę?
Jednocześnie zostaje zabita we własnym łóżku żona jednego z najlepszych...

Asiek | 2015-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 05 marca 2015

Ciekawa fabuła, kilka splecionych ze sobą wątków. Agencja detektywistyczna ma do rozwiązania trzy różne sprawy, seria zabójstw nastolatek, brutalne morderstwo, korupcja w sporcie. Do tego problemy bohatera, luki w pamięci z udziału w wojnie w Afganistanie, ojciec tyran, brat bliźniak. I oczywiście
dwie wspaniałe, inteligentne kobiety.
Książka wciąga i szybko się ją czyta, przecież to Patterson (moim zdaniem dużo robi tu forma rozdziałów, średnio mają po trzy strony).
Ale zabrakło napięcia. Nie ma tu tej iskry, która sprawia, że czyta się z szybciej bijącym sercem.
Po tej lekturze mam ochotę wrócić do wcześniejszych książek autora, do cyklu Alex Cross, do Kobiecego Klubu Zbrodni, żeby sprawdzić, czy dobrze pamiętam, że są to książki wywołujące emocje, trzymające w napięciu.

emindflow | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Dobry kryminał, żadne tam mistrzostwo świata, ale czyta się szybko i z przyjemnością. Jeśli ktoś lubi typowo amerykańskie klimaty, to jest to pozycja dla niego. Tym razem policja w dalekim tle, a w rolach głównych detektywi i superspecjaliści od techniki z prywatnej firmy Jacka Morgana, natomiast do rozwikłania zagadka seryjnych zabójstw nastolatek, morderstwa byłej dziewczyny głównego bohatera oraz przekręty w lidze futbolu amerykańskiego. Dla detektywów z Private Investigations to bułka z masłem. Można przeczytać.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Pomimo, że główny bohater nie do końca mnie przekonał do siebie, to jednak książkę czytało mi się miło i szybko. Wiele wątków sprawia, że się nie zanudziłam. Z niecierpliwością czekałam na rozwiązanie spraw i się nie rozczarowałam. Być może tytuł ten nie może tak do końca konkurować z najlepszymi częściami o Crossie, ale też jest wart uwagi. Polecam.

Przemek | 2015-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Czegoś brakuje w tej książce.Hmm...może oryginalności?Niestety nie sposób nie zauważyć powielania utartego schematu i prowadzenia czytelnika za rękę.Kiedy wyłączy się myślenie,a da pochłonąć fabule-jest nawet do przyjęcia.Mam jednak nadzieję,że nie taką drogą mają zamiar podążać pisarze.

acronka | 2013-12-14
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2013
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Wielowątkowy, zgrabnie napisany kryminał. Bardzo dobrze się czyta. Mimo wielu toczących się równocześnie spraw, narracja jest uporządkowana i nie ma się wrażenia "pogubienia" w fabule. Nie jest to książka wysokich lotów, nie jest to kryminał psychologiczny, nie ma tu jakiegoś tła, psychologicznych rozważań, budowania napięcia itp. Toczy się śledztwo, prowadzące do złapania sprawcy a obok dzieje się jeszcze kilka innych spraw.