Ścigany

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Albatros

Inne wydania

O tej właśnie powieści Harlan Coben napisał: Kernick pisze z nogą przyciśniętą do pedału gazu. Trzymaj się mocno! Jeden telefon od przyjaciela powoduje, że spokojne popołudnie Toma Mertona, sprzedawcy oprogramowania i przykładnego ojca rodziny, zamienia się w surrealistyczny koszmar. Jack Calley, prawnik, z którym nie miał kontaktu od lat, przerażony błaga go o pomoc. zanim rozmowa zostanie przerwana, Tom słyszy w słuchawce, jak nieznani prześladowcy mordują jego przyjaciela. Słyszy też coś jeszcze, co zmusza go do ucieczki. Jack podaje im jego adres. W jakim celua Kogo może interesować miejsce zamieszkania człowieka, który prowadzi tak bezbarwne, bezkonfliktoweżyciea To dopieropoczątek, mnożą się kolejn zagadki. Ktoś tropi Toma z wyjątkową bezwzględnością, jego żona Kathy, pracownica uniwersytetu, dosłownie rozpływa się w powietrzu, zostaje wrobiony w morderstwo... Relentless

BeataBe | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Bezmyślny banał w stylu Cobena. Ale dużo, dużo słabszy. Najlepszy jest początek książki - pierwszych kilka stron. Potem autor stara się doścignąć niewątpliwie swój wzorzec czyli Cobena. A mnie nic bardziej nie irytuje niż to, gdy ktoś swój talent marnuje na naśladownictwo. Zamiast poszukać po prostu swojej własnej drogi.

macias | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Faktycznie styl pisania oraz tępo akcji bardzo przypominają Cobena. Świetnie się czyta, Polecam wszystkim.

Yooki | 2016-05-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2016

Dużo w tej książce biegania. Nawet bardzo dużo. Głównie ucieczek.
Dużo w tej książce strzelania. Tak średnio dużo i raczej celnie:)
Dużo w tej książce niewiadomych. Oj dużo! Właściwie to same niewiadome. Niemal do końca nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

Czytałam w opisach porównania do Cobena, zdaje się to nazwisko to główny motyw promocyjny książki "Coben poleca na swój obraz i podobieństwo".
Rzeczywiście można dostrzec podobieństwa. Jest żona która znika w tajemniczych okolicznościach, jest niczego nie świadomy mąż, który odkrywa jej tajemnicę po kawałku.
Jest równoległa akcja, która w końcu splata się z głównym wątkiem.
Tylko czy to aby na pewno to co w Cobenie cenimy najbardziej?

Moim zdaniem Coben przede wszystkim potrafił stopniować emocje, budować napięcie, rysować charakternych bohaterów i tak prowadzić powieść, że wszystkie wątki splatały się w jeden tworząc płynne zakończenie.
A tutaj mamy po prostu bieganinę z bronią. Albo i bez. Zależy co kto miał:P

Wybierając...

tajus | 2011-05-06
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2011

Książka ta to udany thriller w takim trochę cobenowskim stylu. Tempo akcji jest rzeczywiście bardzo szybkie, w dodatku niemalże cała fabuła rozgrywa się w ciągu tylko dwóch dni, a ma się wrażenie, że znacznie dłużej. Oba te dni (zwłaszcza pierwszy z nich, sobota) obfitują w mnóstwo nieprzewidywalnych zdarzeń, wychodzących na jaw faktów i zaskakujących zwrotów akcji związanych z morderstwami, porwaniami i wieloma podejrzanymi osobami. Początek powieści, będący jedną wielką zagadką, jest naprawdę rewelacyjny, potem stopniowo robi się coraz mniej ciekawie, a sam jej koniec nie zaskakuje tak bardzo, jak fabuła.

Styl pisarski Kernicka przypadł mi do gustu. Autor potrafi czytelnika zaskoczyć i obudzić w nim napięcie. Jedyne, co mnie zniechęcało, to opisy zdarzeń, w których brali udział bohaterowie w przeszłości. Niektóre z nich, moim zdaniem, były wtrącone niepotrzebnie, a ich związek z teraźniejszością można było ukazać w jednym, dwóch zdaniach. Dlatego trochę przynudzały, no ale dało...

Agro | 2013-01-19
Przeczytana: 2011 rok

Faktycznie informacja z okładki trafna i prawdziwa ( a to nie zawsze jest takie oczywiste) bardzo spodobał mi się styl autora i to ze nie nudzi zbytecznymi opisami. Jeśli czytałbym ta powieść nie wiedząc jaki to autor napisał to stawiałbym na Cobena bo bardzo podobny styl i pomysły. Skoro czerpać natchnienie to od najlepszych. Może i całość nie jest jakaś odkrywcza i świeża ale i tak książka daje nam wysokie adrenaliny.

zuzix | 2010-04-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Hmmm... Sama nie wiem. Nie mówię, że jest zła, ale chyba przeczytałam sporo lepszych książek, dlatego teraz jestem bardziej wymagająca. Z pewnością na moją ocenę wpłynął fakt, że zabrałam się do czytania przed świętami, a w trakcie świąt nawet jej nie otworzyłam, bo paradoksalnie nie miałam czasu :), więc przerwa zrobiła swoje. Z drugiej strony gdyby była naprawdę dobra znalazłabym czas żeby ją przeczytać, choćby w nocy... No i zakończenie takie sobie...

dark65 | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Książka zdecydowanie warta przeczytania. Niezależnie od skojarzeń i porównań z mistrzami gatunku, bardzo mi się dobrze czytało. Dosyć szybkie tempo wydarzeń, trzymająca do końca niepewność co do roli poszczególnych bohaterów. Wszystko dodatkowo okraszone niezłym angielskim humorem.

kismetka | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Oj, nie. To nie było dobre.
Od samego początku nie miało ‘tego czegoś’ co by mnie wciągnęło, a im dalej tym gorzej. Nierealne to i nijakie. Tom Merton, oczywiście zwykły człowieczek, nieco chyba mający problem ze swoją pracą (sprzedawca oprogramowania), której szczerze nie lubi. Jeśli powieść czytałby jakiś sprzedawca oprogramowania, może poczuć się nieco dotknięty. Mało tego, bohater w połowie książki dochodzi do wniosku, że to właściwie oczywiste, że jego żona może mieć romans (czego oczywiście wcześniej nie zauważał, bo jest przecież szczęśliwym mężem i ojcem). A już akcja zatrzymania Lencha przez Bolta – no porażka na całej linii. Nie rozumiem czynów policjanta, nie wiem po co zrobił, to co zrobił, pomimo, że Bolt dość mętnie tłumaczył się sam sobie.
Marne to, jedna z gorszych powieści kryminalnych (a może bardziej sensacyjnych), jakie ostatnio czytałam. Nie będę Wam tego polecać.

Hendoslaw | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Na okładce zostało napisane, że: "Kenrick pisze z pedałem gazu wciśniętym do dechy". Słowa H.Cobena. Zgodzę się z tym w 100%. Średnio co parę stron coś się działo co powodowało, że czyta się bardzo szybko i jednym ciągiem. Jest to też spowodowane narracją niemalże każdego z bohaterów i długością rozdziałów. W skrócie niemożna się przy niej nudzić i czytelnik chce więcej i więcej. Właśnie tego więcej zabrakło w pewnym momencie. Przy najmniej w moim odczuciu. Jak na 360 stron to w stosunku do fabuły trochę krótka. Co spowodowało taką niską ocenę. Jednakże jestem zadowolony, że mogłem odbyć tą podróż razem z bohaterami.

Nazywam się Tom Merton. Właśnie odebrałem telefon. Dzwoni mój przyjaciel. Słyszę jak podaje komuś mój adres, a potem umiera. Zaczął się dzień który długo zapamiętam...

Mikołaj Burski | 2012-12-02
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra książka. Szczególnie polecam fanom powieści Harlana Cobena. Akcja nie jest aż tak zawiła, co sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Z pewnością sięgnę po kolejne pozycje tego autora.