Siła perswazji

Okładka książki Siła perswazji Lee Child
Okładka książki Siła perswazji
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 7) Seria: Jack Reacher - Ponad prawem kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 7)
Jack Reacher - Ponad prawem
Persuader
Albatros
2016-05-02
2016-05-02
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
jack reacher lee child sensacja ponad prawem

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Okładka książki Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee Child
Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Dziewiąty wyrok Maxine Paetro, James Patterson
Dziewiąty wyrok Maxine Paetro, Jame...
Okładka książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku Ted Bell, Steve Berry, Grant Blackwood, Lee Child, Lincoln Child, Michael Collins, David Dun, Heather Graham, James Grippando, Denise Hamilton, Raelynn Hillhouse, Gregg Hurwitz, Alex Kava, Joseph Andrew Konrath, John Lescroart, Robert Liparulo, David Liss, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Chris Mooney, David Morrell, Katherine Neville, Daniel Palmer, Michael Palmer, James Patterson, Douglas Preston, Christopher Reich, Christopher Rice, James Rollins, M. J. Rose, James Siegel, Brad Thor, M. Diane Vogt, F. Paul Wilson
Thriller. Anto... Ted Bell, Steve Ber...

To jest zdecydowanie thriller 10/10. Od samego początku do końca bardzo czuć niepokój, co mi się bardzo podobało. Do tego Reacher jest najrozsądniejszym i najbystrzejszym bohaterem wszech czasów. Jego rozwaga i spryt przebijają wszystko. I jest przy tym świetnym bohaterem, któremu się kibicuje. Uwielbiam go. I jeszcze zakończenie - bomba; dosłownie szczena mi opadła.

To dopiero moja druga książka z Jackiem, ale nie zamierzam odpuszczać tej serii.

To...

(Na wstępie chciałbym zauważyć, że Pan Marian Opania jako lektor audiobooka, to wybór dość osobliwy, w szczególności jeżeli chodzi o beletrystykę sensacyjną.)
Z Reacherem jest jak z Supermanem. Ciężko stworzyć dobrą, emocjonalnie angażującą czytelnika, historię o nadczłowieku, który z założenia jest ponad wszelkimi ograniczeniami fizycznymi, psychologicznymi i materialnymi, dlatego uważam, że o sile danego tomu Reachera stanowi to co dzieje się wokół głównego bohatera.
W tej części Lee Child poszedł w sensację i powolne odkrywanie kart, wpuszczając owczarka przebranego z owcę do jaskini wilków - koncept zmyślny, z założenia samograj, generujący kolejne konflikty do rozwiązania przez tych dobrych.
W praktyce jednak jest to typowy Reacher, po raz siódmy. Trochę strzelania, trochę romansu... I tyle. Ot, solidny akcyjniak do odmóżdżenia. Nie polecam, nie odradzam.

Reacher przypadkiem udaremnia porwanie młodego chłopaka. Ale czy na pewno przypadkiem?
Świetne, wciągające, porywające- typowy Reacher, który ścigając duchy z przeszłości wplątuje się w kolejną awanturę.

To już stało się tradycją – po obejrzeniu serialu, po ogłoszeniu kolejnego tytułu do ekranizacji siadam i czytam co będzie się działo u Jacka Reachera. Serial jest świetny bo kręcony w obecnych czasach, a książka trąci nieco starocią. Ta wydana po raz pierwszy w 2003 r. niesie ze sobą nowinki elektroniczne, które w odniesieniu do obecnych czasów są już powszechne (nieco przestarzałe) co sprawia iż książka nie wprowadza takiego wow, zaskoczenia, nowości i ogólnej fascynacji. Poza tym aspektem ciekawa fabuła, akcja. Taka typowa Richerowska przygoda 😊

Kolejna świetna pozycja z cyklu ksiązek o Reacherze autorstwa Lee Childa. Tym razem nasz bohater pomaga DEA, a właściwie to próbje wyrównać stare rachunki. Książka trzyma w napięciu i czyta ją się z zapartym tchem. Kawał dobrej sensacji

Po 6 tomach Reachera początek 7 miał zaskoczyć i zrobić wielkie WTF aka Oo. Częściowo się to udaje - ja jednak nie dałem się nabrać :)

Pan Child dał nam jednak już nieco Reachera poznać i to co się dzieje na początku książki nie pasuje do ex żandarma jakiego znamy. Autor chyba też zdał sobie jednak z tego sprawę gdyż szybko wyjaśnia nam co i jak i leci dalej z tematem...

Tym razem Reachera ściga duchy przeszłości i szuka w swoim mniemaniu odkupienia za coś na co wpływu nie za bardzo miał. Pokazuje nam to, że jest to jednak człowiek z krwi i kości (stalowych ;) ). Przy okazji będzie próbował też rozwiązać sprawę tajemniczego handlarza dywanami (taaaaaa).

Początek próbuje zaskoczyć, środek jest niezły zaś końcówka wybuchowa. Klasyfikuje tą książkę jako tom jako z górnej części krzywej serii o Reacherze.

Wyjątkowo tej książki oceniać nie będę. W moim abonamencie książki Lee Childa są dostępne tylko w formie audiobooków. Miałam ogromną przyjemność ze słuchania serii dopóki nie trafiłam na "Siłę perswazji" czytaną przez Pana Mariana Opanię. Lubię jego grę aktorską, ale nigdy mu nie wybaczę tego co zrobił z Jacka Reachera czytając tę część. Istny horror. Z cudownej, barwnej postaci Jack Reacher stał się karykaturą, a cała fabuła głupawą historyją. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała możliwość przeczytania wersji papierowej książki i odczarować złe doznania.

Oj...oderwac sie ciezko, a pracowac trzeba.....BOMBA

Oj...oderwac sie ciezko, a pracowac trzeba.....BOMBA

To jest moje drugie udane spotkanie z Jackiem Reacherem.

To jest moje drugie udane spotkanie z Jackiem Reacherem.

"Staram się robić, co trzeba" - dewiza Jacka Reachera wyjaśnia fenomen tego bohatera. Mimo przeszkód, braku środków i ogromu złych ludzi wokół on robi swoje, i jak kot zawsze spada na cztery łapy. Silny, błyskotliwy i, jeśli trzeba, bezwzględny- jak go nie lubić? Każdy, kto lubi filmy akcji, musi lubić Jacka.

• Lee Child
  • Audiobooki