Harry Potter i Insygnia Śmierci

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Harry Potter and the Deathly Hallows
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
Harry Potter magia przygoda

Opinie [1 946]

Nie lubię tej części Harry'ego. Historia odarta z klimatu Hogwartu dużo traci, a nie proponuje niczego w zamian. Rowling przez większość objętości tej książki przeciąga fabułę do granic możliwości, a tak naprawdę nuży czytelnika. Siedem horkruksów, trzy insygnia... niepotrzebne zamieszanie. Trochę luk i nieścisłości fabularnych. Na plus rozgrzebywanie przeszłości...

Udało mi się skończyć całą serię HP!⚡ Oczywiście będę jeszcze czytała "Fantastyczne zwierzęta" itd. ale główne 7 tomów Harry'ego udało mi się skończyć.💛

"Harry Potter i Insygnia Śmierci", tą część Pottera czytałam zdecydowanie najdłużej (aż kilka miesięcy 😬), bo miałam bardzo długi zastój czytelniczy.
Książka niesamowicie mi się podobała i jest jedną z moich ulubionych...

Druga najlepsza w serii. Wątek Potterwarty jednak niepotrzebny, bo niezapamietywalny.

💀 Harry Potter i Insygnia Śmierci
▫️
Ostatnia, a zarazem najbardziej wzruszająca część jaką przeczytałam.
Po śmierci Albusa Dumbledor'a - dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa, Zakon Feniksa próbuje wznowić działalność i przed osiemnastymi urodzinami Harry'ego zaplanowano przewóz Pottera do Nory.
Tym razem chłopak postanawia wziąść sprawy w swoje ręce i wraz z...

Najlepsza według mnie część. Chyba jest w niej najwięcej akcji oraz wywieranej przez samych siebie presji związanej z jak najszybszym poznaniem zakończenia.

Jak zwykle po zakończeniu całej serii czułem pustkę i żal, że nie ma kontynuacji. Prawie zawsze udaje mi się przeczytać ostatnią część na jeden raz. Jak już zacznę to musze skończyć. Teraz chyba poczekam znacznie dłużej nim zdecyduje się jeszcze raz wrócić do serii.

Ostatni tom serii o młodym czarodzieju . Tutaj Potter wraz z dwójką przyjaciół wyrusza na poszukiwanie horkruksów by je zniszczyć, a tym samym osłabić Voldemorta.
Oczywiście nie brakuje tutaj humoru jak w każdym tomie z tej serii. Jeśli nie czytaliście to polecam sięgnąć po tę serię książek .

Moja pierwsza część która przeczytałam. Na razie przeczytałam ją dwa razy ale na pewno jeszcze kiedyś po nią sięgnę. Podoba mi się dosyć obszerne dotknięcie wątku Dumbledore'a i Grinderwalda. Zdecydowanie moja ulubiona część.

Cudowna książka, uwielbiam całą serię. UWIELBIAM! Niestety to koniec serii książek o przygodach Harry'ego, ale zawsze przecież można przeczytać od początku. Popłakałam się pod koniec. Jedna z najlepszych części. Autorka wciągnęła mnie w ten cudowny świat magii. Polecam przeczytać, ale najpierw radzę sięgnąć po poprzednie części, bo jeśli się zacznie od tej to będzie to...

Przez czytanie po raz kolejny całej serii zakochałam się jeszcze bardziej w świecie magii J.K Rowling 💜 Nie wiedziałam, że da się bardziej 😱
Końcówkę czytałam kiedy jechałam samochodem z mama i bratem, i przepłakałam pół drogi 😭 Zakochałam się w Severusie Snapie, wcześniej go tolerowałam, ale teraz przepadłam chociaż nigdy nie pobije mojej miłości do Remusa, Syriusza, Draco...

Dyskusje

76 332