rozwińzwiń

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Okładka książki Harry Potter i Insygnia Śmierci J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter i Insygnia Śmierci
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Harry Potter magia przygoda

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Przeżyłem piękną przygodę podczas czytania serii jako dorosły człowiek. Warto sięgnąć w każdym wieku.

Cudo. Tom siódmy przygód Harry'ego nie jest moim ulubionym, ale gdybym miała wybierać, byłby chyba moim 4 ulubionym. Po prostu arcydzieło.

Polecam. Przyjemna seria. Świat niespotykany. Filmy oglądałem też po 5 razy

Polecam. Przyjemna seria. Świat niespotykany. Filmy oglądałem też po 5 razy

Za krótko! Mogła to rozciągnąć na dwie książki :(

Za krótko! Mogła to rozciągnąć na dwie książki :(

Bardzo dobra seria książek. Wszystko jest ze sobą spójne. Bardzo się bałam czytać ostatnią część że względu na to, że wiedziałam przez film czego się mogą spodziewać. Książka parę razy złamała mi serce. Bardzo wzruszająca i przykra, ale zarazem pokazująca siłę przyjaźni i ducha walki.

Ostatnia i zdecydowanie najlepsza część całej sagi. Od samego początku poczucie zagrożenia jest wręcz namacalne, niebezpieczeństwa - realnie zagrażające bohaterom.
Finał nie rozczarował, choć patrząc na poprzednie tomy - byłem pełen obaw.
A najpiękniejszy był epilog - pełen ciepła, wzruszenia i powagi.

Finał nie rozczarował, choć patrząc na poprzednie tomy - byłem pełen obaw.
A najpiękniejszy był epilog - pełen ciepła, wzruszenia i powagi.

Przed chwilą moja przygoda z serią Harrego Pottera dobiegło końca. Ostatnie rozdziały czytałam z zapartym tchem. Szkoda , że to już koniec. Mam pocieszenie w tym ,że teraz czas na serię filmową . Może to dziwnie brzmi ale jeszcze nie poznałam wersji ekranowej. Mam nadzieję , że się nie zawiodę. Będę oglądała z córką, która ma 26 lat .Dzieliłam się z nią wrażeniami podczas lektury. Ona doskonale zna historię o chłopcu który przeżył. Jest dumna, że ja też dołączyłam do grona sympatyków tej wspaniałej ,ponadczasowej przygody z Harry Potterem. Polecam tę lekturę w każdym wieku. Ona łączy pokolenia.

Czytałam oraz oglądałam. Pokecam mi się podoba. Wiem ze to fikcja ale uwielbiam świat magi.

Pierwsza połowa książki dłużyła mi się niemiłosiernie, ale później zrozumiałem, że ta przeprawa była warta tak genialnego, dobrze skrojonego zakończenia książki i serii za jednym zamachem. "Harry Potter" nie jest dziełem wybitnym, jednak ma w sobie tyle ciepła, budzi ogrom sentymentów, a do tego zapewnia mile spędzony czas, że po prostu nie mogłem ocenić tej pozycji niżej. Rowling ma tendencje do snucia niepotrzebnych wątków pobocznych, ale jednocześnie jest, w moim mniemaniu, mistrzynią gorących zakończeń. Dosłownie - przy lekturze każdego z tomów "Harrego Pottera" moje emocje sięgały zenitu dopiero na ostatnich stronach. Mogę przytoczyć znane powiedzenie - nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy.

Bardzo dobre zakończenie przygód Harry'ego Pottera. Przeniosłam się do świata czarodziejów i przez miesiąc uczestniczyłam w przygodach młodego bohatera. Z jednej strony byłam ciekawa dalszych losów, z drugiej żałuję, że to już koniec...

Cała seria jest spójna, ciekawa, otwierająca wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla mnie to najlepsza część, cały czas trzyma w napięciu, nieustannie coś się dzieje. Ciężko znaleźć w niej przerwę, by dać odpocząć oczom. Bardzo podoba mi się, że wielu bohaterów wychodzi z drugiego planu uzupełniając historię. Każdy szczegół, który wcześniej był zagadką, dostaje na koniec swoje rozwiązanie.

Nie wiem jak bardzo spodobała by mi się ta seria, gdybym przeczytała ją w czasie, gdy wychodziła, ale wiem jedno - że jako człowiek mający ponad trzydzieści lat na karku, śmiało mogę powiedzieć, że była to fantastyczna przygoda.

83 793
    22 248