Harry Potter i Insygnia Śmierci

J.K. Rowling Cykl: Harry Potter (tom 7) literatura młodzieżowa 782 str.
Harry Potter and the Deathly Hallows

literatura młodzieżowa
Harry Potter magia przygoda

Porównaj ceny i

Opinie [1 832]

Wreszcie zwieńczenie sagi o Harrym Potterze. To była świetna przygoda - barwni bohaterowie, czarodziejski świat, przyjaźń, przygoda i w ogóle. Ostatni tom wydaje się trochę na siłę za długi, w sporych partiach powieści właściwie nic się nie dzieje ale zakończenie jest godne całej sagi.

Piękne zwieńczenie serii o Harrym Potterze, pełne mądrych cytatów. ''Insygnia'' oswajają młodych czytelników z tematyką śmierci w sposób nienachalny, ale kładą też nacisk na takie wartości jak przyjaźń, lojalność czy dobro. Myślę, że nie zawiodą fanów liczących na wielki finał. Nie twierdzę, że Rowling nie popełniła błędów w tej książce, ale są to drobnostki, które nie...

Mój Boże to już koniec mojej przygody ze światem Pottera!

Czy jestem z tego zadowolony? Oczywiście, że tak! Mimo błędów i nieścisłości jakie Rowling popełniała przez wszystkie siedem części przygód młodego czarodzieja dostaliśmy kawał dobrej literatury fantasy dla młodzieży, która była nam w Polsce jak i wielu krajach potrzebna!

Zauważyliście jak mamy mało Polskich...

Ostatnia część czyli właśnie "Insygnia Śmierci " jest zakończeniem tej magicznej przygody , która towarzyszyła mi przez cały ubiegły rok .Seria dzięki której przeniosłem się w tajemniczy magiczny świat , pełen zadziwiających wydarzeń, magicznych postaci oraz tak wielu ciekawych miejsc ! Niestety szkoda ,że to ostatnie odwiedziny w Hogwarcie
Cała serię oceniam na mocne...

Zakończenie jednak trochę mnie rozczarowało - chodzi mi o dalsze losy bohaterów.

Czytam z synem drugi raz. I nadal wzruszenie łapie za gardło i podziw dla autorki zręcznie splatającej wątki do wielkiego finału. Za serce łapie też przesłanie o sile przyjaźni i dominacji miłości nad wszystkim innym, co w życiu ważne. I o tym, że sami opowiadamy się po stronie dobra lub zła.

Bohaterowie przez wszystkie części serii dojrzewali razem z nami. Niesamowite zwieńczenie całej serii i zmuszenie czytelnika do refleksji na temat świata (tego magicznego, ale również prawdziwego)

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Fajnie było wrócić do tych lat jako trochę starszy czytelnik.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to już ostatni tom arcydzieła J.K Rowling. A więc moja przygoda z losami Harrego Poterra dobiegła już końca. Jest mi na prawdę przykro, ponieważ wszystkie powieści tej autorki są niezwykłe, wciągające i po prostu niesamowite. Czytanie jej opowieści było czystą przyjemnością, każda część była niezwykła i zawierała inne wartości. Filmy nigdy nie oddadzą tej całej...

Śmierć jednego z najbardziej pozytywnych postaci, z całej książki chyba to najbardziej bolało ;(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje