Tezaurus czyli Skarbiec wiedzy o czarodziejach, duchach, mugolach, zwierzętach, roślinach, miejscach, przedmiotach, zaklęciach, instytucjach i ideach w książkach "Harry Potter i..." (od I do IV tomu)

Wydawnictwo: W. Cejrowski
Harry potter

Tezaurus to leksykon opisujacy postacie, miejsca, przedmioty, czary, rośliny i zwierzęta pojawiające się w powieściach o Harrym Potterze. Jest to idealna pomoc przy lekturze kolejnych tomów jego przygód. Zawiera prawie tysiąc haseł, ich angielskie odpowiedniki, wyjaśnia pochodzenie nazw i imion.

Jakub | 2015-01-03
Hogwartslock | 2014-08-23

Niestety to jedyna wersja Tezaurusa, która wpadła mi w ręce. Z jednej strony, to wspaniały przewodnik, który jest przystępny i łatwy w nawigacji, z drugiej strony, powtarza tylko to, co można znaleźć w książkach i dodatkach do "Harry'ego Pottera". W dodatku zdarzają się nieścisłości lub błędy wynikające z ograniczonego (tomy I-IV) materiału, którym dysponowali autorzy, a sam fakt wydania tej encyklopedii wiedzy przy dopiero połowie skompletowanej serii, zakrawa na prostą chęć zarobienia w przerwie między tomami. Niestety do wersji pełnej (tomy I-VII) nie mam dostępu ani w żaden sposób nie mogę jej kupić/znaleźć, także nie wypowiem się na temat, ile nowego w nowej wersji.

Jak dla mnie trochę "podróbkowy" i nie przydatny, ale miło sobie przeczytać.

java2016 | 2016-12-07

Tezaurus bardzo mi się przydał przy pisaniu pracy magisterskiej (językoznawczej).

Krystuś | 2010-04-07

Pożyczyłem tą książkę od kolegi,który jest zafascynowany Harrym Potterem.Ja przeczytałem wszystkie część denerwowało mnie to że czasami nie wiedziałem o co chodzi w danym momencie książki...na szczęście przeczytałem TEZAURUSA,który bardzo mi pomógł w przeczytaniu przygód Harrego Pottera :)

ILovePenguins | 2013-01-10

Hmm.. Książka ta może nieco posłużyć jako słownik podczas czytania Harry'ego Potter'a, jednak ja natknęłam się na nią dopiero po przeczytaniu całej sagi. Mimo wszystko przeczytana od deski do deski. ;)

ekstrawagancka | 2012-07-05
Przeczytana: 2010 rok

Przydatna mała `encyklopedia`postaci i terminów pojawiających sięw pierwszych czterech tomach Harr'ego. Zawsze warto po nią sięgnąć jeżeli pewne rzeczy po prostu wypadły z głowy.

Annodomini | 2011-09-27

Jako zagorzała fanka i znawczyni Harry'ego Pottera, ta książka nie wniosła do mojego życia nic nowego, ale gdy ktoś pogubi się w magicznych rzeczach ta książka bardzo mu pomoże.

Himo | 2013-01-06

Książka przezył wertowanie jej w te i z powrotem w niezbyt delikatny sposób, przez co jej stan z idealnego zmienił się na lekko zużyty. Lekko pogniecione rogi, zatarte brzegi.

Misskiedis | 2013-01-09

Słownik terminologii związanej z serią książek o Harrym Potterze. Warto przeczytać, tłumacz ma duże poczucie humoru i czyta się z uśmiechem na ustach, dobra robota!