Tezaurus czyli Skarbiec wiedzy o czarodziejach, duchach, mugolach, zwierzętach, roślinach, miejscach, przedmiotach, zaklęciach, instytucjach i ideach w książkach "Harry Potter i..." (od I do IV tomu)

Wydawnictwo: W. Cejrowski
Harry potter

Tezaurus to leksykon opisujacy postacie, miejsca, przedmioty, czary, rośliny i zwierzęta pojawiające się w powieściach o Harrym Potterze. Jest to idealna pomoc przy lekturze kolejnych tomów jego przygód. Zawiera prawie tysiąc haseł, ich angielskie odpowiedniki, wyjaśnia pochodzenie nazw i imion.

Hogwartslock | 2014-08-23

Niestety to jedyna wersja Tezaurusa, która wpadła mi w ręce. Z jednej strony, to wspaniały przewodnik, który jest przystępny i łatwy w nawigacji, z drugiej strony, powtarza tylko to, co można znaleźć w książkach i dodatkach do "Harry'ego Pottera". W dodatku zdarzają się nieścisłości lub błędy wynikające z ograniczonego (tomy I-IV) materiału, którym dysponowali autorzy, a sam fakt wydania tej encyklopedii wiedzy przy dopiero połowie skompletowanej serii, zakrawa na prostą chęć zarobienia w przerwie między tomami. Niestety do wersji pełnej (tomy I-VII) nie mam dostępu ani w żaden sposób nie mogę jej kupić/znaleźć, także nie wypowiem się na temat, ile nowego w nowej wersji.

Jakub | 2015-01-03

Cóż, po przeczytaniu historii quidditcha i podręcznika nt. magicznych zwierząt spodziewałem się więcej. Generalnie dość nużąca. Nigdy nie dałem rady zabrnąć do końca. Na plus tyle, że jak ktoś jest na etapie fascynacji "Harrym Potterem", to pewnie wyniesie z niej coś zaspakajającego ciekawość.

java2016 | 2016-12-07

Tezaurus bardzo mi się przydał przy pisaniu pracy magisterskiej (językoznawczej).

Krystuś | 2010-04-07

Pożyczyłem tą książkę od kolegi,który jest zafascynowany Harrym Potterem.Ja przeczytałem wszystkie część denerwowało mnie to że czasami nie wiedziałem o co chodzi w danym momencie książki...na szczęście przeczytałem TEZAURUSA,który bardzo mi pomógł w przeczytaniu przygód Harrego Pottera :)

ILovePenguins | 2013-01-10

Hmm.. Książka ta może nieco posłużyć jako słownik podczas czytania Harry'ego Potter'a, jednak ja natknęłam się na nią dopiero po przeczytaniu całej sagi. Mimo wszystko przeczytana od deski do deski. ;)

ekstrawagancka | 2012-07-05
Przeczytana: 2010 rok

Przydatna mała `encyklopedia`postaci i terminów pojawiających sięw pierwszych czterech tomach Harr'ego. Zawsze warto po nią sięgnąć jeżeli pewne rzeczy po prostu wypadły z głowy.

Annodomini | 2011-09-27

Jako zagorzała fanka i znawczyni Harry'ego Pottera, ta książka nie wniosła do mojego życia nic nowego, ale gdy ktoś pogubi się w magicznych rzeczach ta książka bardzo mu pomoże.

Himo | 2013-01-06

Książka przezył wertowanie jej w te i z powrotem w niezbyt delikatny sposób, przez co jej stan z idealnego zmienił się na lekko zużyty. Lekko pogniecione rogi, zatarte brzegi.

Misskiedis | 2013-01-09

Słownik terminologii związanej z serią książek o Harrym Potterze. Warto przeczytać, tłumacz ma duże poczucie humoru i czyta się z uśmiechem na ustach, dobra robota!

martcia1987 | 2016-01-26

Dobra pozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z HP, natomiast dla wiernych fanów raczej nic nie wnosi:) Ot, takie uporządkowanie istotnych informacji.