Małe eksperymenty ze szczęściem

Okładka książki Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrik Groen
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Małe eksperymenty ze szczęściem
Hendrik Groen
7,4 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Attempts to make something of life
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2016-05-11
Data 1. wyd. pol.:
2016-05-11
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379857432
Tłumacz:
Ryszard Turczyn
Tagi:
literatura holenderska proza holenderska starość pamiętnik
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
1079 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
537
232

Na półkach: ,

„Starość jest teraz w modzie” to zdanie, z końcowych fragmentów tej książki, autor potraktował serio i napisał całkiem zgrabną opowieść o starości w formie pamiętnika spisywanego codziennie przez pensjonariusza domu opieki, lub ładniej:pensjonariusza domu seniora. Książka podobno cieszy się ogromną poczytnością w krajach Europy Zachodniej,ale jej autor pozostaje nieznany. Rozmawiałam o niej z moją dobrą znajomą która wiele lat pracuje w takim domu i ma ogromne doświadczenie w opiece nad osobami starymi. Powiedziała mi,że tej książki nie mógł napisać pensjonariusz, a wręcz jest przekonana, że mógł to zrobić ewentualnie pracownik takiego domu i to ktoś kto pracuje tam niezbyt długo i nie poznał jeszcze dobrze psychiki osób starych. Zapytałam z czego to wnioskuje. Odpowiedziała ,że nie jest możliwe żeby osoba w takim wieku,jak bohaterowie książki, żyła tylko dniem dzisiejszym i planami na najbliższą (co najwyżej roczną) przyszłość. Starsi ludzie żyją głównie przeszłością i nie ma dnia, żeby jej nie wspominali,no chyba,że mają już daleko posuniętą demencję Tymczasem główny bohater,całkiem sprawny umysłowo, choć niezbyt fizycznie,żyje tak jakby tej przeszłości nie miał (parę zdań na ten temat w całej książce). Mnie też to wydało się podejrzane ,bo moja babcia ciągle wspominała i żyła tym co było,nawet kiedy miała dużo zajęć codziennych i plany na przyszłość. Widać,że celem autora było, na fali mody na starość,napisać o tym etapie życia rozrywkową książkę w której starość potraktowana zostanie z humorem. Nie ma w tym nic złego. Tyle,że humor z tego, jak dla mnie, wyszedł taki bardziej wisielczy. Co cenne w książce, to wiedza o systemie opieki nad seniorami w Holandii.Na oko widać ogromną różnice w poziomie tej opieki między naszymi krajami,chociaż i tam,wedle tego co pisze autor,daleko jest to ideału. Ale ideał jak wiadomo jest po to żeby do niego dążyć, a nie go osiągać. Bo do czego wtedy byśmy dążyli?
Książkę czyta się szybko,bo jest lekko napisana. Jest mało refleksyjna,taka do czytania w środkach komunikacji publicznej,bo można przerwać w każdym momencie,a nawet bez uszczerbku dla akcji (właściwie to jej nie ma) opuścić jakiś fragment.Walorów literackich też raczej się w niej uświadczy. Dla zasady czytam teraz drugą jej cześć. Początek wydaje się być lepiej napisany niż pierwsza część,co potwierdza podejrzenia co do autora.

„Starość jest teraz w modzie” to zdanie, z końcowych fragmentów tej książki, autor potraktował serio i napisał całkiem zgrabną opowieść o starości w formie pamiętnika spisywanego codziennie przez pensjonariusza domu opieki, lub ładniej:pensjonariusza domu seniora. Książka podobno cieszy się ogromną poczytnością w krajach Europy Zachodniej,ale jej autor pozostaje nieznany....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 530
  • Przeczytane
    1 298
  • Posiadam
    276
  • Teraz czytam
    61
  • Ulubione
    48
  • 2018
    28
  • 2017
    15
  • Chcę w prezencie
    14
  • 2019
    13
  • Literatura piękna
    11

Cytaty

Więcej
Hendrik Groen Małe eksperymenty ze szczęściem Zobacz więcej
Hendrik Groen Małe eksperymenty ze szczęściem Zobacz więcej
Hendrik Groen Małe eksperymenty ze szczęściem Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także