Cokolwiek to znaczy?

Okładka książki Cokolwiek to znaczy? Olka Abaczurowska
Okładka książki Cokolwiek to znaczy?
Olka Abaczurowska Wydawnictwo: Psychoskok literatura obyczajowa, romans
Psychoskok
2016-04-15
2016-04-15

Pani komornik poznaje mechanika samochodowego,z tym ze pani komornik jest samotna już matką kilkulatka,a pan mechanik facetem który ma wybujałe ego i wierzy w to że lecą na niego wszystkie kobiety świata.
Co z tego mogło powstać ?-skomplikowana relacja,momentami chciało by sie trzasnąc bohaterkę w przysłowiowy dziób,a czasami potrząsnąc nią i powiedzieć odpuść.

Cokolwiek to znaczy” Olki Abaczurowskiej to historia kobiety, która boi się kochać.

Poznajemy ją w chwili, w której spotyka swoją kobiecość, dotychczas mocno zaniedbaną w nieudanym związku. Poznajemy ją w krytycznym dla jej życia momencie, kiedy wciąż niezaleczona rana po rozstaniu z mężem ma okazję się zabliźnić. Bogata i dobrze wykształcona Pani Komornik przypadkiem trafia w ramiona młodszego mężczyzny, który prowadzi niewielki warsztat samochodowy. Potężne ramiona mechanika prowadzą ją do uczuć dotychczas nieznanych. Spotykając się z nim, musi spotkać się z własnym ciałem, z jego niedoskonałościami, a przede wszystkim z drzemiącymi w nim emocjami i namiętnościami. Silne uczucia, dotychczas zepchnięte gdzieś głęboko, ukryte pod obowiązkami i społecznymi przywilejami wystawiają Panią Komornik na potężną próbę. Kobieta dostaje od losu prawdziwą, głęboką miłość, ale czy uwięziona w poprzednich doświadczeniach potrafi z niej skorzystać?

To historia miłosna, z rozbudowanym wątkiem psychologicznym, która wzrusza, a dreszcz na ciele mocno przeszywa wchwilach, w których naprawdę kochamy.

Pani Komornik – kobieta równie bogata i wykształcona, co nieszczęśliwa – subtelnie, scena po scenie opowiada swoją historię, która zaczyna się niewinnym romansem poczętym w samochodowym warsztacie.

To opowieść o trudnych emocjach, o samotności niespełnienia, o lęku przed intymną relacją z drugim człowiekiem.
Historia inspirowana obserwacją codzienności, intryguje, ciekawi i wzrusza, tak że chciałoby się wziąć Oliwkę za rękę i poprowadzić właściwą drogą ku radości życia. Do spełnienia potrzeba w końcu tak niewiele… Emocjonalne uwikłanie bohaterki, niekiedy tak irracjonalne, że aż irytujące, zmusza do refleksji i pochylenia się nad swoim losem.

Cieszmy się każdą chwilą, grzejmy w ramionach ludzi, którzy nas kochają! – zdaje się krzyczeć na marginesach relacjonowanych zdarzeń kobieta, która bardziej niż wszystkiego boi się umierać samotnie…

Książka o miłości, samotności, pragnieniu, wielkim uczuciu. Przedstawia naszą codzienność, jest intrygująca, szalenie wciągająca, bohaterką jest samotna, bogata trzydziestokilkulenia kobieta, która zakochuje się bez pamięci ale zarazem boi się tej miłości ...Książkę można przeczytać w kilka godzin.

Autorką powieści romantycznej jest Olka Abaczurowska. „Cokolwiek to znaczy?” to historia, obok której nie przejdziesz obojętnie. Zatrzyma Cię przy niej ciekawość losów kobiety, która bała się kochać. Zamiarem autorki jest ukazanie w formie beletrystycznej życiowych perypetii głównej bohaterki Oliwii, która jako kobieta po trzydziestce, mając już za sobą pierwsze doświadczenia w relacjach z mężczyznami, tęskni za miłością i większą intymnością. Od byłego męża odeszła w wyniku subiektywnych rozczarowań jego osobowością i monotonii ich małżeństwa. Obecnie jest samotną matką wychowującą kilkuletniego syna, ale chce być jeszcze pokochana. Po pewnym czasie bardzo przypadkowo poznaje innego mężczyznę ........

,, Otoczyła nas bezgraniczna miłość, jedyne prawdziwe na tym świecie uczucie. Czyste, bo bezwarunkowe. Z każdym dniem stawał się coraz bardziej podobny do Michała. ''

....... i zaczyna się ich burzliwy romans – na przemian kochają się, fascynują sobą i odrzucają, generując wzajemne żale i pretensje.

,, Czasem przynosił polne kwiatki. Ja zaś, jeśli tylko za bardzo się nie spieszyłam, odwzajemniałam mu się obiadem kupionym po drodze w jakiejś restauracji. Życie angażowało mnie tak mocno, że prawie zapomniałam o jedzeniu. Chudłam w oczach i czułam się wspaniale. Tylko Maćkowi udawało się czasem zepsuć mi humor.''

Dzieli ich poziom wykształcenia, tak zwana pozycja społeczna i status zawodowy, a łączy namiętność erotyczna i głód bliskości, ale przede wszystkim także coś ponadzmysłowego, co nie pozwala im przestać o sobie myśleć. Fabuła utworu zbudowana jest wokół tego romansu, a na pełną jego treść składa się wiele wątków, jak chociażby zabiegania o swoje względy, sceny zazdrości, opisy seksualnych fantazji, delikatność i przemoc, ale także inne relacje damsko-męskie zarówno w jej, jak i jego życiu. Co z tego wyniknie? Czy ich związek to tylko pożądanie czy także miłość? Czy wytrzymają próby losu?

Reasumując 'Cokolwiek to znaczy ' to taka lekka opowieść, którą czyta się szybko i to chyba jedyny plus jaki znalazłam. Nie jest to literatura z najwyższej półki, ale na 'letnie wieczory' jak najbardziej się nada.

Pojawiają się zaskakujące zwroty akcji. Końcówka książki jest naprawdę dynamiczna, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i zakończenia. Choć książka obfituje w rozbudowane wątki poboczne, nie mogę powiedzieć by mnie to martwiło.

Cokolwiek to znaczy? to książka, która ukazuje bogaty świat ludzkich emocji, tak bardzo komplikowanych przez nas samych. Każdy rozdział przybliża nas do postaci bohaterki, a także do zrozumienia motywów jej działania. To historia o tym, jak zaniedbana uczuciowo jeszcze w domu rodzinnym kobieta, po bolesnych doświadczeniach nieudanego małżeństwa, dostaje od losu szansę kochania i bycia kochaną. Niestety przeszłość mocno ją ogranicza i nie pozwala tak po prostu przyjąć daru, który życie dla niej przygotowało. Poznajemy Panią Komornik w różnych sytuacjach społecznych, i w różnych chwilach, także tych wzruszająco intymnych. To co wydarza się na kartach powieści jest proste jak życie, i skomplikowane tak, jak ludzka psyche.
Oliwi psuje się samochód, przypadkiem w warsztacie poznaje bardzo przystojnego mechanika, który porusza jej zmysły. Budzą się w niej nieznane emocje i namiętności. I musi się z nimi zmierzyć. W nowej relacji bardzo przeszkadza jej przeszłość. Nieudane małżeństwo, które przyniosło jej synka. Oliwia boi się nowego związku przez wzgląd na jego potrzeby, ale także przez bolesny bagaż doświadczeń, który wyposażył ją w silne uczucie lęku, który wiąże się z miłością. Główna bohaterka próbuje odnaleźć się w skomplikowanym świecie relacji. Na kolejnych kartach powieści poznajemy ją tak, jak ona poznaje siebie. W namiętnych chwilach w samochodowym warsztacie, na imprezie, w relacji z byłym mężem. W cieplutkich ramionach synka, i w sztywnych ramionach lekarza Piotra, tak jak ona zagubionego z powodu miłości. Potem raz z Oliwką przeżywamy jej pobyt w szpitalu i niezwykle bolesną walkę o nienarodzone dziecko. Z pomocą znów przychodzi jej miłość, a to czy ją przyjmie zależy już tylko od tego, jakie doświadczenia na temat miłości czytelnik w sobie nosi...

• Audiobooki
  • Szukam Ebooka 💵 🍀