Tales from the Shadowhunter Academy
angielski
nevamarja

The New York Times and USA TODAY bestselling collection of short stories chronicling the adventures of Simon Lewis as he trains to become a Shadowhunter is now available in print for the first time with ten brand-new comic illustrations! Simon Lewis has been a human and a vampire, and now he is becoming a Shadowhunter. The events of City of Heavenly Fire left him stripped of his memories, and...

Simon Lewis has been a human and a vampire, and now he is becoming a Shadowhunter. The events of City of Heavenly Fire left him stripped of his memories, and Simon isn’t sure who he is anymore. So when the Shadowhunter Academy reopens, Simon throws himself into this new world of demon-hunting, determined to find himself again. Whomever this new Simon might be.

But the Academy is a Shadowhunter institution, which means it has some problems. Like the fact that non-Shadowhunter students have to live in the basement. At least Simon’s trained in weaponry—even if it’s only from hours of playing D&D.

Join Simon on his journey to become a Shadowhunter, and learn about the Academy’s illustrious history along the way, through guest lecturers such as Jace Herondale, Tessa Gray, and Magnus Bane. Written by Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson, and Robin Wasserman, these moving and hilarious short stories are perfect for the fan who just can’t get enough of the Shadowhunters.

źródło opisu: Amazon.com, 2016

źródło okładki: www.amazon.com

Ogólnie książka bardzo ciekawa i wciągająca (jak wszystkie o Nocnych Łowcach, które do tej pory przeczytałam).
Oczywiście momenty z Tessą, Will'em i ich synem porwały moje serce i nie miałam ochoty się z nimi rozstawać. Uważam to wręcz za niesprawiedliwe, iż więcej o nich nie jest napisane. Pewnie dlatego, że tak zawładnęli moim sercem i widać w nich tę miłość.
Co nie znaczy, że Simon nie był fajny. Wręcz przeciwnie. Bardzo mi się ta książka o nim podobała. O tym jak próbował się w tym świecie odnaleźć pomimo utraty wspomnień.
Za to końcówka sprawiła, że aż moje serce "pękło", a łzy choć się starałam leciały i nie chciały przestać. Co prawda podejrzewałam, że ktoś umrze, ale nigdy nie sądziłam, że to będzie ...
Ale były tez słodkie momenty np. jak ten, w którym Magnus i Alec zostali ...
Warto przeczytać!
Książka porywa od pierwszych zdań.
Uwielbiam <3 !
Gorąco polecam ! ! !

Natalia | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017

Biorę w ciemno wszystko, co wyjdzie spod pióra Cassandy Clare, a gdy akcja dzieje się po wydarzeniach z Darów Anioła, to już w ogóle. Choćby wspomnienie bohaterów z tej serii sprawia, że książka zyskuje w moich oczach. Tak więc gdy dowiedziałam się o zbiorze opowiadań o Simonie, to wiedziałam że muszę po nie sięgnąć. Byłam pewna, że pojawią się tam wszyscy bohaterowie których pokochałam w Darach i się nie zawiodłam. Jedynym problemem było to, że za Simonem za bardzo nie przepadałam, a po Kronikach Bane’a byłam lekko sceptycznie nastawiona do kolejnego zbioru opowiadań. Jak się okazało - niepotrzebnie się martwiłam.

Na początku muszę się wyżalić. Książka jest tak złożona, że sprawdzając spis treści zaspoilerowałam sobie zakończenie. Po tym wydarzeniu zrozumiałam, że puste kartki, które zdarzają się na końcu niektórych powieści, nie są takie złe. No cóż, mówi się trudno.

Po wydarzeniach z Miasta niebiańskiego ognia Simon uważa, że najlepszą dla niego decyzją będzie wstąpienie do...

,,Nie chodzi o to, żeby próbować żyć wiecznie; rzecz w tym, żeby żyć i robić, co w twojej mocy, żeby żyć dobrze. Chodzi o wybory, które podejmujesz i o ludzi, których kochasz.''

,,Opowieści z Akademii Nocnych Łowców'' to kolejny dodatek autorstwa Cassandry Clare, który uzupełnia nam historię Simona tuż po wydarzeniach z ,,Miasta Niebiańskiego Ognia''.

Zacznę od jednego, jedynego minusa, który przeszkadzał mi na początku czytania, a mianowicie styl w jakim książka została napisana. Według mnie wszyscy współautorzy pracujący nad nią okazali się niewłaściwym pomysłem, ponieważ słownictwo oraz użyty język był tylko podróbką tego, który doskonale znamy w wykonaniu Cassie. Jednak gdzieś po drodze albo zdążyłam się do niego przyzwyczaić, albo rzeczywiście wszelkie mankamenty zaczęły się zacierać, bo już więcej nie zwróciłam na to uwagi.

Poza tym ponownie dostaliśmy niezwykle ciekawe, momentami wręcz pouczające opowiadania, które można pochłonąć na raz. Mnie osobiście najbardziej...

nevamarja | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Oto jest. Książka (przez cały 2015 rok Clare wypuszczała kolejne rozdziały w formie opowiadań, ale to spójna całość jest i jako taka wyjdzie drukiem w połowie listopada więc oceniam jako całość), która nareszcie domyka niedomknięte wątki "The Mortal Instruments". Głównym bohaterem jest co prawda Simon, a fabuła koncentruje się na jego drodze do Shadowhunterstwa, ale w tle pojawiają się gwiazdy TMI i TID, i niemal wszystko, co powinno było zostać wyjaśnione, nareszcie się wyjaśnia i normuje. Dodatkowo w bonusie dostajemy kilku nowych bohaterów. Brzmi super, co nie? I jest naprawdę pięknie. A byłoby też genialnie, gdyby nie finał. Za takie zakończenia (efekciarskie, wykalkulowane) kary powinien wymierzać sam George R.R. Martin. I to kary niezagrożone ryzykiem łatwej, szybkiej i godnej śmierci.

Agnieszka | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Nie czytałam opowiadań publikowanych w międzyczasie przez Cassandrę, żeby móc je przeczytać doopiero po wydaniu, także czytając już nową serię o Nocnych Łowcach byłam nieco w tyle.
Jestem pewna, że jestem w stanie przeczytać KAŻDĄ rzecz, która wyszła z pod pióra tej autorki.
Cassadra potrafi stworzyć niesamowity klimat, od którego nie sposób się oderwać. Chce się w nim być, ciągle miec tego więcej i więcej! ;)
Wszystkie powieści i opowiadania z tematyki nocnych łowców są moimi ulubionymi i zazdroszczę wszystkim tym, którzy poznają ich historię po raz pierwszy ;)

Zakładka | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Tajemnicą nie jest, iż świat nocnych łowców, i każdy mój powrót do niego jest dla mnie ogromną radością i powodem do wielu refleksji i wspomnień. I takim oto sposobem nie mogłam wprost powstrzymać się przed rozpoczęciem czytania owych opowiadań. Jak się okazało, moje oczekiwania nie były równe temu co się znalazło w środku.

Początkowo, widząc książkę w zapowiedziach, sądziłam iż jest to dzieło jedynie Cassandry Clare. Jakoś całkowicie umknęło mi to, że napisała ona to we współpracy z trójką innych autorów. I to mnie troszkę powstrzymało.Pamiętacie jak było z "Kronikami Bane'a"? Niby książka okej, ale mi osobiście brakowało klimatu który czułam przy czytaniu "Darów anioła" czy "Diabelskich maszyn". Obawiałam się zatem, iż w tym przypadku będzie podobnie, i całość będzie kojarzyć mi się tylko z wielkim zawodem. Jak się jednak okazało, w tym przypadku było zupełnie inaczej. I pomimo tego, że książkę czytałam już w typowo letnim okresie, kiedy zaczynałam nową pracę i miałam na głowie...

Zmora_czytelnicza | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

„ – Dobrze – zachęcił go Jace. – Świetnie. Następnym razem trochę mocniej. Zanim się obejrzysz, będziesz walił demony po twarzy. Chcesz bić ze mną i Alekiem demony? Chcesz? O, pewnie, że chcesz – gruchał.
- Jace, skarbie – przymilała się Maryse. – Daj mi dziecko.
- Chcesz potrzymać szkraba, Clary? – zapytał Jace takim tonem, jakby składał swej ukochanej niezwykle atrakcyjną propozycję.”

„Opowieści z Akademii Nocnych Łowców” to zbiór opowiadań. Wszystko kręci się wokół byłego wampira Simona Lewisa, który po przygodach w „Mieście Niebiańskiego Ognia” postanowił zostać Nocnym Łowcom. Luki w jego perypetiach wypełniają historie dobrze nam już znanych przyjaciół, którzy również odegrali ważną rolę w historii Akademii Nocnych Łowców.

Ta książka pozwala nam wejść głębiej w uczucia i emocje dobrze nam już znanych bohaterów. Poznajemy ich bardzo często ze strony, z której byśmy się nie spodziewali. O wielu z nich zmieniłam zdanie. Wielu z nich polubiłam, a innych przestałam darzyć...

ZaczytanaRozalia | 2017-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Cassandra Clare i jej świat Nocnych Łowców to majstersztyk. Co do tego nie ma wątpliwości.
"Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" być może nie zawierają takiej dozy akcji jak "Dary anioła", ale to nie znaczy, że nic się w nich nie dzieje. Co to, to nie!
Poznajemy losy Simona, początki Kręgu i widzimy coraz więcej wad Clave, a także przemiany jakich chłopak może dokonać z przyjaciółmi.
Bardzo, ale to bardzo podziwiam twórczość Cassandry i polecam tę książkę wszystkim, którzy jak ja czują niedosyt po Darach. Choć pragnę ostrzec, że ta książka nie jest odpowiedzią na wszystkie pytania i być może stworzy ich jeszcze więcej. Kto wie?
Mnie w każdym razie rozpierniczyła końcówka i tylko mam na ten temat do powiedzenia.
Gorąco polecam!

aleczka | 2018-01-20
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Super! Spotykamy tu znajomych z wszystkich cykli o nocnych łowcach, wiele wątków tam zaznaczonych tu znajduje wyjaśnienie, dużo humoru i romansu:) (niekiedy może zbyt słodko jak na takich "twardzieli'-sprawa dziecka Maleca) ale i tak rewelacja:)

Uwielbiam nocnych łowców. Książki Cassandry Clare są tymi, od których zaczęła się moja przygoda z gatunkiem innym, niż obyczajowe. Mam ogromną słabość do Jace'a i innych bohaterów. Kiedy na rynku pojawia się zapowiedź jakiejś nowej pozycji z tego uniwersum jestem zachwycona. Zdecydowanie jestem za tym, by pisać kolejne historie. Wcale nie uważam, że autorka pisze wyłącznie dla pieniędzy. Zapewne jej również ciężko jest opuścić ten świat, który rozwinął się niesamowicie mocno i żyje własnym życiem. Dary Anioła i poboczne serie to jedne z moich ulubionych książek młodzieżowych i nie wyobrażam sobie, że Clare mogłaby tak po prostu przestać pisać kolejne historie. Po prostu nie. Dopóki będą wychodzić kolejne ja je będę czytać.

OPIS ZAWIERA SPOJLERY DO DARÓW ANIOŁA
Po tym, jak Simon uratował świat poświęcając swoją pamięć, Nocni Łowcy mogą na nowo otworzyć podwoje Akademii Nocnych Łowców i za pomocą Kielicha Anioła tworzyć nowych. Chłopak mógłby żyć swoim dawnym życiem, bez świadomości...