Oro. Otomi znaczy wysłaniec

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Utwory Zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
snerg, fantastyka

Dzieło mistrza polskiej fantastyki Mężczyzna wraca nocą z Rzymu do Wenecji. Po drodze kupuje dla narzeczonej pierścionek. Przejeżdżając przez tunel, uderza w cysternę, z której wylewa się smrodliwa ciecz. Mężczyzna, szukając pomocy, kieruje się do najbliższego domu. Dwoje starszych ludzi wpuszc

Nie polubiłam tej książki od pierwszej chwili, potrzebowałam czasu, żeby się do niej przyzwyczaić i ją docenić. Nie wiedziałam kto jest kim i skąd się wziął, i jaka jest jego rola. Stopniowo wszystkie elementy układanki zaczęły pasować. Początkowo akcja toczy się leniwie, powoli, by wreszcie przyśpieszyć, do utraty tchu. "Oro" pozostawia wiele miejsca dla wyobraźni, ono niczego nie tłumaczy, niczego nie wymusza. Tylko sugeruje, tylko ukierunkowuje tok myślenia.
To doskonała metafora i odzwierciedlenie czasów, w których ta książka powstała. To opowieść o kulcie jednostki uosabiającej bezwzględną władzę; o buntowniku, który chciał zmienić ludzi; o kastach, w których każdy pokornie znosi swoją dolę nie próbując walczyć o siebie. Wiele tu kpiny, śmiechu przez łzy, naiwności i nagiej prawdy o tym co i jak było.

Trojka | 2014-09-10
Przeczytana: 10 września 2014

"Jestem bogiem, uświadom to sobie", jak mówi tekst znanego hiphopowego zespołu, dobitnie dopasowuję się do fabuły tejże powieści. Wartka akcja, niekiedy jednak nagle ucinana, powoduje że czyta się ją błyskawicznie. Snerg sprawnie manewruję skromnym erotyzmem i uwydatnia podświadome pragnienia brzydszej płci, przez co każdy mężczyzna jest w stanie utożsamić się z głównym bohaterem. Czy Ty także chciałbyś być Otomi?

Ubiquit | 2012-04-02

Fabuła tego utworu nadawała by się na scenariusz dla jakiegoś przeciętnego hollywoodzkiego filmu akcji, ale niestety nie na dobrą powieść.

Sinn | 2016-11-22
Na półkach: Sci-fi, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2013

Po Wiśniewskim-Snergu spodziewałam się czegoś więcej. Rozumiem jednak, że to jedna z jego ostatnich dzieł, wydana pośmiertnie. Moim zdaniem widać problemy psychiczne Autora, depresję i niskie poczucie własnej wartości, które jest rekompensowane przez przygody i postawę głównego bohatera. W odróżnieniu od wcześniejszych tytułów Autora, moim zdaniem za dużo jest elementów erotycznych. Gdybym nie widziała, że to Snerg, z pewnością nie powiedziałabym, ze to On jest Autorem. Mimo to, zawsze miło przeczytać coś Jego autorstwa. Nie za dużo powieści po sobie zostawił...

darlf | 2016-03-05
Przeczytana: 01 marca 2016

fascynująca książka sf dość ciekawie napisana nie powiem że oryginalnie bo nie przeczytałem tylu książek by móc to ocenić było by 10 na 10 ale za dużo wzmianek o sexsie

Trezor | 2013-05-17

trochę naiwne , autor przesadził z erotyką ha ha

Ann Blacksmith | 2016-08-20
Meteorytka | 2016-08-03