8320712319

10. Mańkut

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Bed | 2010-09-03

Styl autora łatwo poznać po jego opowiadaniach. Krótka forma wielu sprawia kłopot. Pan Jabłoński pisze tak, że można pozazdrościć. Zbiór jest pełen trochę zaskakujących, czasem dowcipnych opowieści i może spodobać się nawet tym co nie lubią fantastyki.

Ewangelista | 2014-11-04
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi

Jestem zachwycony po lekturze "Czasu Wodnika". Naprawdę nie tego się spodziewałem i zadziwia mnie, że wcześniej nie spotkałem się utworami Mirosława Jabłońskiego, ani że jego opowiadania nie dobierano do różnych antologii z serii typu "wybitne dzieła" etc. Opowiadania w zbiorze są perfekcyjnie napisane, niektóre w stylu Arthura C. Clarka czy Henry'ego Kuttnera! No, może nie jest to styl zaawansowany jak tego drugiego, ale błyskotliwością opowiadania te dorównują tej dwójce. Polecam każdemu zaawansowanemu fanowi sci-fi. Aż dziw bierze, że to polski autor napisał tak bardzo amerykańskie opowiadania.

d7b | 2010-12-09
Przeczytana: styczeń 1994

Dla mnie osobiście to bardzo ważna książka. Od tej książki zaczęła się moja fascynacja czytaniem dla przyjemności a nie z obowiązku. Choć przeczytałem setki ciekawszych i o niebo lepszych książek to pewnie nigdy bym tego nie zrobił gdyby nie ta właśnie niepozorna książka...

sowidyl | 2016-10-23
projan | 2016-04-08