Nikomu nie ufaj

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Andrew

Są takie tajemnice, które nie powinny zostać odkryte. Nigdy... Marek, młody i obiecujący funkcjonariusz ABW, otrzymuje z pozoru rutynowe zadanie. Podczas jego wykonywania wpada na trop afery i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. W jednej chwili z myśliwego zmienia się w zwierzynę. Zapolują na niego przestępcy i zdrajcy, których łączą nie tylko ciemne interesy, ale pewne...

Są takie tajemnice, które nie powinny zostać odkryte. Nigdy...

Marek, młody i obiecujący funkcjonariusz ABW, otrzymuje z pozoru rutynowe zadanie. Podczas jego wykonywania wpada na trop afery i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. W jednej chwili z myśliwego zmienia się w zwierzynę. Zapolują na niego przestępcy i zdrajcy, których łączą nie tylko ciemne interesy, ale pewne tajemnicze wydarzenia grudniowej nocy sprzed piętnastu lat.

Marek z przerażeniem uświadamia sobie, że może liczyć tylko na siebie, a klucz do nierozwikłanej zagadki spoczywa w jego rękach. Wie o tym jednak ktoś jeszcze... Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.

Od plaż Bałtyku, poprzez Warszawę, aż po mazurskie bezdroża toczy się brutalna gra, której stawką jest ludzkie życie. W tym gronie nie ma przyjaciół, każdy może okazać się wrogiem. W świecie skorumpowanych polityków, bezlitosnych funkcjonariuszy służb specjalnych i ludzi mafii narkotykowej obowiązuje tylko jedna zasada: nikomu nie ufać.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Sargento_Garcia | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

Szału i fajerwerków nie było. Liczyłem na większe uniesienie

Roman Dłużniewski | 2018-09-10
Przeczytana: 10 września 2018

Po przeczytaniu "Muszę to wiedzieć" założyłem, że bardziej idiotycznej bohaterki niż analityczka CIA już nie spotkam. Myliłem się. Wojciech Wójcik chyba postanowił zakasować panią Cleveland i stworzył jeszcze bardziej kuriozalną postać - funkcjonariusza ABW o imieniu Marek.

Postać jest kuriozalna z wielu powodów. Wymienię kilka :

- Marek brzydzi się przemocą
- Marek nie lubi kłamać
- Marek brzydzi się bronią
- Marek, gdy już zdecyduje się przypiąć broń do pasa, to zaraz zapomina,
że ją ma
- Marek myśli przyrodzeniem a nie głową

I gdzie nasz Marek pracuje ? W ABW !!

Marek nie bardzo sobie radzi ze swoją pracą, ale gdy trzeba to niby Yamakasi śmiga po dachach warszawskiego Starego Miasta.

Książka jest idiotyczna. Fabuła dęta do kwadratu a ponadto jest w niej tyle logicznych błędów, że nie sposób się nie śmiać. Pierwszy z brzegu przykład - Marek ma ręce skute z tyłu, rozmawiając z Lipnickim zasłania oczy dłońmi, po czym uciekając znowu ma ręce z tyłu. To jakiś człowiek-małpa...

basik | 2018-06-15

Przeczytałam już dwie bardzo dobre powieści tego autora i byłam bardzo ciekawa jak wypadł jego debiut. I muszę przyznać, że nie zawiodłam się i tym razem.
Styl pisania taki sam, ciekawa tematyka tylko niektóre wydarzenia niepotrzebnie zbyt rozwlekle opisane.
Polskie realia ale akcja jak z amerykańskiego filmu, pełna intryg, tajemnic, pościgów i bójek. Są tajne służby, mafia narkotykowa i korupcja na najwyższych szczeblach władzy. I jest też miłość.
Wszystko zaczęło się niewinnie, gdy Marek , analityk z ABW ma za zadanie rozwiązać problem malwersacji gruntami.....a skończyło powrotem do przeszłości w której dużą role odegrał nieżyjący już ojciec Marka....i narkotyki. Pomaga mu w tym funkcjonariuszka z Wybrzeża Magda, która nie jest mu obojętna.
Marek szuka kolejnych tropów aż wpada w pułapkę bez wyjścia. Z myśliwego staje się zwierzyną i musi ufać tylko sobie, bo okazuje się, że nikt nie jest tym za kogo się podaje a przyjaciele okazują się wrogami.
Kolejna świetna i wciągająca...

TomaszSadowski | 2017-12-08
Przeczytana: 28 listopada 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż książkę przeczytałem w tydzień bo mnie wciągnęła. Ze względu na to, że mieszkam na Roztoczu i 4 lata spędziłem obok KPP Biłgoraj, gdzie zesłano jednego z bohaterów książki w retrospekcjach związanych z ojcem Marka, to wywołało u mnie uśmiech. Nastomiast naiwność głównego bohatera razi- 3 razy dokonywany jest zamach na jego życie i praktycznie zawsze to się dzieje po rozmowie z zastępcą szefa ABW, a ten analityk nie umie tego powiązać co zaprzecza jego zdolnościom analitycznym, jak również sytuacja z jego ukochaną Magdą, która wyraźnie wraca do niego na czyjś rozkaz. Najbardziej rozczarowany jestem brakiem wyjaśnienia sprawy śmierci córki Lipnickiego, wiadomo tylko, że zginęła mając 24 lata (o ile dobrze pamiętam).

Aga_Lk | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Rewelacja. Jestem mile zaskoczona a wręcz zaszokowana tą książką. Jest genialna pod każdym calem. Postacie nietuzinkowe i życiowe, akcja z każdą stroną nie daje czytelnikowi ani na minutę rozstać się z tą książką, rozwiązanie bardzo oryginalne... cóż więcej chcieć? Do tego książka naszego polskiego pisarza w polskich realiach.
Polecam.

Pistacia_Vera | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 lutego 2017

główny bohater analityk ABW bardzo irytował swoją naiwnością. rzucony do pracy operacyjnej nierzadko się w niej gubił. mając broń wolał dać się pobić niż ją wyciągnąć. miał więcej szczęścia niż rozumu. w pracy średni, w miłości naiwny. nic wciągającego.

emindflow | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Jeszcze jedna debiutancka powieść sensacyjna polskiego autora.
Współczesna Polska, oficer ABW w roli głównej, służby specjalne, mafia narkotykowa i powiązani z nią politycy…czego chcieć więcej.
Ano tego, żeby to wszystko poukładać w sensowną, atrakcyjną całość, a z tym Wojciech Wójcik poradził sobie średnio. Na pewno książka broni się ciekawym pomysłem i dynamiką w amerykańskim stylu. A jednak po lekturze pozostało mi poczucie niedosytu.
Jakoś niespecjalnie przekonał mnie do siebie główny bohater. Nie dość, że nie najszczęśliwiej obsadzony w roli narratora, to jeszcze wykazujący wyraźne skłonności do narcyzmu. Nie podobało mi się to, że rozwiązanie zgrabnej skądinąd intrygi dostajemy podane gotowe na tacy, zamiast dochodzić do niego krok po kroku. Jednak mimo to powieść oceniłbym znacznie wyżej, gdyby nie zupełnie niepotrzebny, a na dodatek wyjątkowo infantylny i naiwny wątek romansowy.
Jak na debiut na pewno nie jest źle, ale do poziomu piszących w podobnym gatunku Ciszewskiego...

Anna-mojeksiążki | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobry, bardzo realny i przerażający thriller!!!! Autor zaskakuje, przeraża i porywa. Odmalowany przez niego świat jest niesamowicie prawdziwie i tym samym straszny.
Znajdziecie tutaj najwyższe kręgi władzy, tajne służby, ciemne interesy, mafię, korupcję i machloje prominentów, ale również ludzi prawych i do prawdy dążących - co często oznacza dostawanie po dupie....

Marek jest młodym oficerem ABW, który generalnie zajmuje się pracą biurową. Jego analizy i wnioski nie wszystkim się podobają. Pewnego dnia zostaje oddelegowany do pracy operacyjnej - nie bardzo wie, czy traktować to jako karę czy nagrodę. Zostaje dołączony do ekipy wyjaśniającej malwersacje gruntami, w którą zamieszane są wysoko postawione osoby. Wyjeżdża z ekipą na akcję, poznaje nowych ludzi, rozpoznaje sytuację i zaczyna mu się już klarować jakiś obraz, kiedy dostają hasło powrotu. Nie wszyscy z tej akcji wracają żywi.... W drodze powrotnej samochód zostaje napadnięty przez mafijnych najemników. Udaje się...

Adrian Bednarek | 2016-05-25
Przeczytana: styczeń 2016

Moja oficjalna rekomendacja z okładki książki:
Od pierwszych stron Wojciech Wójcik porywa czytelnika w wir intryg kręcących się wokół MSW, polskiej polityki, czeczeńskiej mafii, przyozdobionych malowniczym klimatem nadmorskich i mazurskich miasteczek, a także zatłoczonych ulic Warszawy. NIKOMU NIE UFAJ jest jak przejażdżka rollercoasterem po świecie pełnym tajemnic, namiętności i kłamstw. Wszystko toczy się tak szybko, że po dotarciu do końca podróży myśli wciąż pozostają uwięzione we wnętrzu tej skomplikowanej historii.