Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Naprzeciw falom

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Spirit Animals (tom 5)
Wydawnictwo: Wilga
Against the tide
Blue

Piąty tom serii przygód Czworga Poległych. Czy uda im się zdobyć kolejny medalion?

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: empik

eMka_Bezunia | 2018-01-27
Przeczytana: styczeń 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

A ja myślałam, że ona jest wredna z natury… a tu się okazało, że może i jest, ale teraz zostało to spotęgowane żółcią… ( nie piszę o kim mowa, bo kto czytał ten wie… a kto nie, to po co psuć niespodziankę )
Ważne jest, że kolejny talizman zdobyty.
I choć troszkę wolniej się czytało niż część 4 to polecam wielbicielom serii.

Melania | 2018-05-25
Przeczytana: 21 maja 2018

Od tych historii nie można uciec. Przeczytałam dwa tomy w jeden wieczór, bo musiałam się dowiedzieć co się dalej wydarzy. Końcówka jest PETARDĄ! Bardzo żałowałam, że nie mogłam czytać kolejnych części. Te seria to mistrzostwo!

zlatawiecz | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

"Naprzeciw falom" Tui T. Sutherland to już 5 tom cyklu "Spirit Animals", którego każdą część pisze inny autor. Czyli do wielkiego finału w wykonaniu Marie Lu jestem coraz bliżej!(tak, dlatego czytam - Marie Lu)

Od razu powiem: to najlepszy tom z dotąd przeze mnie przeczytanych. Historia nareszcie nabrała wiatru w żagle.

W Erdas trwa wojna. Meilin, Abeke, Conor i Rollan wraz ze swoimi Zwierzoduchami podróżują z miejsca na miejsce aby odnaleźć talizmany Wielkich Bestii, ale po nogach depczą im wojownicy Najeźdźców. Teraz muszą spotkać się z Ośmiornicą Mulopem.

Tui T. Sutherland poradziła sobie z tą historią wyśmienicie. Nabrała pełnymi garściami ze szczegółów rzuconych przez poprzedników i poszła własną drogą.
Zwroty akcji, które się tu pojawiły były wprawdzie oczywiste i przewidziane już w poprzednich tomach(kluczowa kwestia nawet od 1-ego), ale świat przedstawiony mi to w pełni zrekompensował.

Choć kwestia wieku i zachowania bohaterów jest nadal dość jaskrawa, to tym razem...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cudowna, trzymająca w napięciu książka. Czwórka przyjaciół znowu chce przechytrzyć zdobywców i zdobyć kolejny talizman. Jednak więź między nimi osłabła, ponieważ... jeden z nich jest szpiegiem. No bo jak to się dzieje, że wróg zawsze wie gdzie się znajdują i jakie będą ich nowe posunięcia?!

spoiler:
Okazuje się, że to Meilin, która sama podejrzewała Abeke i zdradę, przesądza wygraną Zdobywcom! Wstrząśnięci Rollan i Abeke nie mogą jednak powstrzymać dziewczyny, i nieprzytomna Abeke oraz załamana Meilin odpływają na statku z Pożeraczem.

kulkam | 2017-11-15
Przeczytana: październik 2017

Jak cała seria "Spirit Animals" wciąga od pierwszej do ostatniej strony. A na deser szokujące zakończenie (choć kto uważnie czytał wcześniejsze tomy, może się domyślić :) ).

ksiazkawprezencie | 2017-02-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tui T. Sutherland, na której „Zwierzoduchy” po lekturze świetnych „Skrzydeł ognia” (fantasy dla trochę starszych czytelników) czekałem z niecierpliwością, nie zawodzi – znakami rozpoznawczymi jej części „Spirit Animals” są duża dawka humoru (z najlepszą chyba kreacją Wielkiej Bestii na czele), doskonałe wykorzystanie snów, oraz istotny w akcji suspens – ten wynika z ogólnej logiki serii, bo wreszcie poznamy tożsamość szpiega, który pomagał Zdobywcom wpaść na trop drużyny i został przez autorkę doskonale wykorzystany i spointowany w efektownym, zaskakującym finale świetnie wykorzystującym motywy przygotowane przez poprzedników.

Początkowo zadanie jakie staje przed Abeke, Meilin, Conorem i Rollanem oraz ich zwierzoduchami wydaje się dużo prostsze niż poprzednie – areną działań ma być dużo cieplejszy rejon Erdas – tropikalny Archipelag Stu Wysp (przywodzący na myśl Azję Południową), a drużyna po raz pierwszy została zaproszona na spotkanie z Wielką Bestią.

Tui T. Sutherland dobrze...

Peppermint_Pati | 2017-05-29

Akcja bardzo ciekawa i szybka, i naprawdę wstrząsający zwrot akcji na końcu. Takie napięcie, że nie mogę się doczekać, aż wreszcie się dorwę do następnego tomu!

gregority9 | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Książka bardzo fajna, ale nie spodziewałem się po niej nic innego. Takie książki muszą mieć co najmniej 7. Polecam!

Laura Łuczak | 2017-09-14

Świetna książka. Polecam.