Komnata Szeptów

Cykl: Kroniki Archeo (tom 9)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
BookOwl

Ślub panny Ofelii zbliża się wielkimi krokami. Wydaje się, że nic nie może zmącić jej radości. Tymczasem cienie z przeszłości opuszczają mroczne zakamarki i wychodzą na światło dzienne. Kto śledził Mary Jane na stacji King's Cross? Jaki sekret skrywa stary Szkot Evan Swanson? I jaki z tym związek mają perły Barbary Radziwiłłówny? Jest tylko jeden sposób, by znaleźć odpowiedzi. Trzeba odszukać...

odpowiedzi. Trzeba odszukać Komnatę Szeptów. Ostrowscy i Gardnerowie tym razem wyruszają
do Wilna, miasta pełnego zagadek i tajemnic…

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Oficjalna recenzja
Grzegorz książek: 308

Perły Radziwiłłówny

Agnieszka Stelmaszyk specjalistka od kryminalnych zagadek serwuje czytelnikom, dziewiąty już, tom opowieści o młodocianych agentach, na których czeka szereg niebezpiecznych, ale też iście ciekawych i frapujących spraw do rozwiązania.

Po licznych przygodach głównych bohaterów w Egipcie, Grecji, Tasmanii czy w Ameryce Południowej przyszedł czas na odwiedziny w Londynie i Wilnie. Głównymi bohaterami całej serii są rodziny Ostrowskich i Gardnerów, w życiu których, po raz kolejny, zaczynają dziać się niepokojące historie.

Pisarka elementy układanki rozrzuciła w różnych rejonach świata, ale nie tylko we współczesności. Tym razem, początków, czekającej ich przygody, należy szukać w XVI wieku, kiedy to Barbara Radziwiłłówna, szczyciła się pięknymi i drogocennymi perłami.

To właśnie o te perły będzie toczył się cały niebezpieczny bój. Bo w wyścigu po odnalezienie skarbu zamieszanych będzie sporo czarnych charakterów. Młodzi detektywi będą musieli połączyć siły i odnaleźć Łukasza, przyjaciela rodziny, który zniknął w tajemniczych okolicznościach, a czytelnicy dowiedzą się, czym jest komnata szeptów i co kryje się w zamku na szkockiej prowincji.

Komnata Szeptów, to niezwykła powieść dla dzieci i młodzieży z kryminalnymi elementami i zagadkami, które do czytania wciągnąć mogą również i dorosłego odbiorcę. A co z tym wspólnego mają radziwiłłowskie perły i czy duchy naprawdę istnieją, dowiecie się z książki.

Grzegorz Śmiałek

Grzegorz Śmiałek

Cezar Kolcz | 2019-10-06
Przeczytana: 06 października 2019

Z książki na książkę widać, iż warsztat autorki jest coraz lepszy! Tom ciekawy i wciągający. Polecam.

Tobi | 2018-08-29

Uważam, że "Komnata szeptów" nie jest aż tak dobra jak wcześniejsze tomy tej serii. Jednak mimo to muszę przyznać, że Agnieszka Stelmaszyk wynajdując różne zagwostki historyczne i pisząc na ich podstawię lekki kriminał zrobiła na mnie wrażenie. Autorka zastosowała wiele wątków i można było już się w tym pogubić, ale mimo to jej ksiażka jest fajna i trzyma w napięciu. Uważam że warto ją przeczytac i zachęcam do tego!

Zawikłane sprawy pachnące kriminałem! Zagadka na Zagadce! Bandyci na każdy kroku skorzy do rabunku i likwidacji konkurencji! Fałszywe tropy!
Powieść Agnieszki Stelmaszyk może zadowolic każdego fana kryminałów!

Sonrisa | 2018-06-27
Na półkach: Przeczytane, Z dzieckiem
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Choć uwielbiam cały cykl "Kroniki Archeo" ten tom mnie nie powalił. Prawda jest taka, że był, moim zdaniem, trochę za bardzo przekombinowany. Akcja działa się w zbyt dużej ilości miejsc naraz. Co prawda autorka stosowała ten zabieg już wcześniej, ale teraz chyba troszkę za bardzo dała się ponieść. Główna akcja rozgrywa się na Litwie - tu trafiają Ania I Bartek w poszukiwaniu zaginionego starego filmu, który z kolei ma ich doprowadzić do skarbu - pereł Barbary Radziwiłłówny. I ta historia jest naprawdę ciekawa, choć oczywiście nie mogło obejść się bez angielskich przyjaciół. Pewnie dlatego został tu wpleciony wątek zagrożenia, jakie wisi nad Mary Jane, Jimem i Martinem, którzy są śledzeni w Londynie. Jak się okazuje, ta sprawa łączy się ze sprawą pereł, bo już wcześniej zaginionymi perłami interesowała się angielska królowa Elżbieta I. To jeszcze byłoby do przełknięcia.
Autorka postanowiła jednak wprowadzić jeszcze jeden watek - tajemniczych wydarzeń w Szkocji. I one także mają mieć...

Justyna | 2017-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2017

W ostatniej części kronik archeo znalazło się wiele wątków. Przeniesiemy się do Anglii, Szkocji, Litwy i Polski. A wszystko przez tajemnicze zaginięcie przepięknych pereł Barbary Radziwiłłówny- żony Zygmunta Augusta. To przepiękna historia miłosna,chyba każdy chciałaby spotkać taką mocną miłość. Królowa Elżbieta postanowiła zdobyć wszystkie możliwe perły, uwielbiała je nade wszystko. Rozesłała po całej Europie swoich agentów, aby skupowali oni tam dla niej skarby. Całą sprawą we współczesnych czasach zainteresowali się agenci M16, poszukiwacze skarbów oraz nasi bohaterowie. Jest to jedna z najlepszych części całej serii kronik. Żałuje iż jest to ostatnia część. Kończy się ślubem panny Ofelii i kasztelana. Chętnie poznałabym co się działo po np. kilku latach. 🙂

zuziadikta | 2017-12-27
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Książka jest bardzo ciekawa. Pełna zagadek i przygód. Są tam też ciekawostki na temat histori. Jestem w trakcie czytania i strasznie się wciągnęłam. Dotąd nigdy nie czytałam z własnej woli jednak, gdy zaczęłam czytać tę książkę czytam kiedy to możliwe.
Polecam!!!!😘

Ami_Rose | 2017-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Bardzo ciekawe połączenie historii Polski z litewską. Osobiście polecam tę książkę jak i każdą inną z tej kolekcji.

Gunwo07 | 2016-10-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 października 2016

Zczęłam czytać 9 października,a skończyłam następnego dnia. Książka natychmiastowo mnie zainteresowała.

killingjoke9998 | 2016-08-29

Przeczytałam całą serię, super!

Zuzia Betiuk | 2016-07-11
Przeczytana: 20 maja 2016

Kolejny fantastyczna część przygód Archeo, ale pani Stelmaszyk niepotrzebnie zmieniła ilustratora. Graficznie podobały mi się bardziej poprzednie części.