Wszechdrzewo

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Spirit Animals (tom 7)
Wydawnictwo: Wilga
The Evertree
Evik

Lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni. Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami – mądrymi i potężnymi zwierzęcymi partnerami – zyskali niezwykłe zdolności, ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność. Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne...

Lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni.

Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Śmiali się i walczyli razem, stracili bliskich przyjaciół, wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz podróż się kończy. Nadszedł czas na finalne starcie.
Przyjaciele muszą dotrzeć do miejsca zapomnianego przez czas i zmierzyć się z starożytnym wrogiem, który zbiegł z więzienia. Mają tylko jedną szansę, aby go zatrzymać… albo cały świat ulegnie zagładzie.
Seria SPIRIT ANIMALS łączy świat literatury z grą typu RPG. Wielbiciele serii mogą wejść do świata Erdas na stronie www.spiritanimals.com.pl, wybrać swojego zwierzoducha i dołączyć do przygody!

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/spirit-animals-tom-7-wszechdrzewo.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/uploads/book_images/midi/cover-8653.jpg

Wkp | 2017-04-01
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

A NIEMAL NIEZŁA FANTASTYKA

Niestety tylko niemal, a z „niemal” jest tak samo, jak z „prawie” – robi dużą różnicę. Powieść Marie Lu, autorki „Legendy” i „Malfetto” nie jest zła, tego nie twierdzę. Lekko napisana, czyta się szybko, konkretna ilość zdarzeń i zwrotów akcji nie nudzi, jednak czegoś w tym wszystkim brakuje. Czego? Wielu elementów, ale o nich opowiem dalej. Przede wszystkim jednak zabrakło pomysłu, tak na cały cykl, jak i na jego zakończenie. Została bardzo prosta, oczywista fantastyka, która spodoba się najmłodszym, ale już nastoletnich czytelników zrazi do siebie infantylnością.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20699.html?highlight=WyJzcGlyaXQiXQ==

ksiazkawprezencie | 2017-02-18

Ostatni tom pierwszej serii „Spirit Animals” przynosi finałową walkę o dalsze losy Erdas oraz opowieść o wybaczeniu i poświęceniu.

Główni bohaterowie, wspierani przez kilka istotnych postaci drugoplanowych z poprzednich tomów (Maya, Finn, Kalani) wyruszają w tym tomie na zapomniany kontynent, Stetriol, by zapobiec uwolnieniu arcywroga.

Jeśli wziąć pod uwagę całość cyklu, „Wszechdrzewo” plasuje się w nim jako utwór ze środka stawki. Autorka dość sprawnie prowadzi przygodową fabułę i wieńczy wszystkie najważniejsze wątki serii, ale efekt kulminacji psuje nieco podwójny finał i nie od końca satysfakcjonujące rozwiązanie głównej intrygi. Pewnym mankamentem są również, na szczęście niezbyt częste, wpadki stylistyczne i kilka nie do końca dopracowanych scen. Cieszą za to niezłe opisy finałowych walk, udanie doprowadzony do końca wątek wewnętrznej walki Meilin i skomplikowanie, chyba zbyt prostodusznej dotąd, postaci Abeke.

Janek | 2017-03-11

super zakończenie serii

Zabookowane | 2017-04-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Wszechdrzewo” to siódmy i ostatni tom cyklu SPIRIT ANIMALS, popularnego wśród młodzieżowych czytelników na całym świecie. Autorką tej części jest Marie Lu, amerykańska autorka chińskiego pochodzenia.

Zajrzyjmy więc do Erdas raz jeszcze!

Czworo naszych przyjaciół: Conor, Abeke, Meilin i Rollan, podczas ostatnich części cyklu zostało rozdzielonych. Dziewczyny: Abeke i Meilin, znalazały się w niewoli u Zdobywców. Meilin pozostaje w niej nadal – za sprawą trującej Żółci kontrolę nad umysłem dziewczyny ma wielka kobra Gerathon i jest w stanie zmusić ją do każdego działania, nawet walki przeciwko najbliższym jej osobom. Abeke zaś powróciła do Zielonej Przystani dzięki pomocy Shane’a, który jak się jednak okazało wykorzystał łatwowierność dziewczyny i okrutnie zadrwił z jej uczuć. Pomógł jej w ucieczce i powrocie do przyjaciół tylko po to, by samemu znaleźć do nich łatwą drogę i porwać przechowywane przez nich talizmany (mają one niezwykłą moc, a posiadanie wszystkich może oddać władzę...

VERTI2008 | 2017-08-22
Przeczytana: 2017 rok