Wszechdrzewo

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Cykl: Spirit Animals (tom 7)
Wydawnictwo: Wilga
The Evertree
Evik

Lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni. Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami – mądrymi i potężnymi zwierzęcymi partnerami – zyskali niezwykłe zdolności, ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność. Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne...

Lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni.

Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Śmiali się i walczyli razem, stracili bliskich przyjaciół, wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz podróż się kończy. Nadszedł czas na finalne starcie.
Przyjaciele muszą dotrzeć do miejsca zapomnianego przez czas i zmierzyć się z starożytnym wrogiem, który zbiegł z więzienia. Mają tylko jedną szansę, aby go zatrzymać… albo cały świat ulegnie zagładzie.
Seria SPIRIT ANIMALS łączy świat literatury z grą typu RPG. Wielbiciele serii mogą wejść do świata Erdas na stronie www.spiritanimals.com.pl, wybrać swojego zwierzoducha i dołączyć do przygody!

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/spirit-animals-tom-7-wszechdrzewo.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/uploads/book_images/midi/cover-8653.jpg

Wkp | 2017-04-01
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

A NIEMAL NIEZŁA FANTASTYKA

Niestety tylko niemal, a z „niemal” jest tak samo, jak z „prawie” – robi dużą różnicę. Powieść Marie Lu, autorki „Legendy” i „Malfetto” nie jest zła, tego nie twierdzę. Lekko napisana, czyta się szybko, konkretna ilość zdarzeń i zwrotów akcji nie nudzi, jednak czegoś w tym wszystkim brakuje. Czego? Wielu elementów, ale o nich opowiem dalej. Przede wszystkim jednak zabrakło pomysłu, tak na cały cykl, jak i na jego zakończenie. Została bardzo prosta, oczywista fantastyka, która spodoba się najmłodszym, ale już nastoletnich czytelników zrazi do siebie infantylnością.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20699.html?highlight=WyJzcGlyaXQiXQ==

Osiem gwiazdek to dużo, ale mniej niż dziewięć, na które oceniłam poprzednie tomy. Dlaczego? Cała seria jest fantastyczna, naprawdę nie mogę doczekać się kontynuacji, jednak zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało. Gdyby nie było następnej serii, pewnie "obraziłabym się" na autorów ;) Gdyż zdanie: "Pozostała tylko jedność" wraz z ostatnim rozdziałem jest dla mnie trochę zbyt banalne. Wiem, że opowieść ma mieć optymistyczne wybrzmienie, jednakże... To lekka przesada xD Co się stało dalej z bohaterami? Czy zostali z rodzinami, czy zaczęli pomagać innym ludziom z drobnymi problemami na kształt zwiadowców z serii Johna Flanagana nomen omen "Zwiadowcy"? Co z Meilin, która została bez ojca? Można by uzupełnić lekturę, napisać jakiś epilog, wprowadzający jednocześnie do pierwszego tomu "Upadku bestii". Czuję niedosyt, a historia, choć były i ofiary, i okrucieństwo, została przedstawiona tak, że nie czułam czasem grozy i powagi sytuacji. Ale wiem, że wtedy młodsi czytelnicy mogli by się...

Adrian Jeżak | 2019-05-16
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 16 maja 2019

Seria zakończona. Polecam każdemu bez względu na wiek. Książki wciągają i czasem zapierają dech. Nie można doczekać się każdego następnego tomu.Zapewniają zabawę czytelnikom w każdym wieku. Polecam zarówno dorosłym jak i ich dzieciom.
Przeczytajcie!!!
Adrian Jeżak

ksiazkawprezencie | 2017-02-18

Ostatni tom pierwszej serii „Spirit Animals” przynosi finałową walkę o dalsze losy Erdas oraz opowieść o wybaczeniu i poświęceniu.

Główni bohaterowie, wspierani przez kilka istotnych postaci drugoplanowych z poprzednich tomów (Maya, Finn, Kalani) wyruszają w tym tomie na zapomniany kontynent, Stetriol, by zapobiec uwolnieniu arcywroga.

Jeśli wziąć pod uwagę całość cyklu, „Wszechdrzewo” plasuje się w nim jako utwór ze środka stawki.

Czytaj dalej:

zlatawiecz | 2018-06-11
Przeczytana: 29 maja 2018

No, śliczna ta okładka!
"Nieprawdaż? Prawdaż."

7 tomów i 8 autorów cyklu "Spirit animals" mam w końcu za sobą. I nie będę się raczej wysilać, aby dobierać się do kolejnych serii umiejscowionych w tym świecie(tak są kolejne, a jakżeby inaczej).

Tom 7, czyli "Wszechdrzewo" przez ostatnie miesiące był moim motywatorem do czytania poprzednich tomów po kolei. Bo ten, o którym będę teraz pisać napisała Marie Lu, a ja sobie ubzdurałam, że będę czytać jej wszystkie książki. I w sumie spodziewałam się, że ta książka mnie zawiedzie.

Dużo gwiazdek dałam, prawda? To jest uzasadnione. Książka jest dobra. to bardzo poprawne zwieńczenie cyklu z ładnym morałem dla młodszych czytelników. Czyli dla mnie już nie bardzo.

"Wszechdrzewo" posiada ten sam problem, co każdy z poprzednich tomów. Tą serię umyślono z przeznaczeniem dla dzieci. I dano ją pisać autorom, którzy nie bardzo mają pojęcie jak dla dzieci pisać.

I mogłabym te nieskładne elementy znowu wymieniać, ale nie o to idzie. Po...

ftorrbon | 2019-02-03
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Conor, Abeke, Meilin i Rollan byli kiedyś zwykłymi dziećmi. Gdy nawiązali więź ze swoimi zwierzoduchami, zyskali nadzwyczajne zdolności, ale spadła na nich też ogromna odpowiedzialność. Wszyscy czworo przemierzali Erdas na wyścigi z bezlitosnym wrogiem, by zdobyć potężne talizmany. Wspólnie stawiali czoła wielu wyzwaniom i zdradzie. Teraz nadszedł czas na finalne starcie. Drużyna bohaterów musi dotrzeć do zapomnianego przez wszystkich miejsca i zmierzyć się z potężnym gorylem Kovo od wielu lat przebywającym w więzieniu. Mają tylko jedną szansę. Albo go zatrzymają, albo... świat ulegnie zagładzie. (udało im się powstrzymać goryla Kovo)

HermionaGranger | 2017-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Nie wiem jak opisać tą książkę. Ona jest po prostu magiczna!
Według mnie to najlepsza część z całej serii. Mnóstwo walki dobra ze złem.
Marie Lu naprawdę wspaniale się spisała!
Nie mogłam oderwać się od tej książki póki jej nie skończyłam, a nawet po przeczytaniu moje myśli nadal krążyły wokół tej historii.
Książkę można czytać niezależnie, nie znając innych części, chociaż oczywiście będzie przy tym znacznie mniej zabawy:)

Nykoi | 2018-05-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2018
Przeczytana: 23 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała!
Ten tom był chyba najbardziej zaskakującym tomem całej serii. Na takie zakończenie czekali wszyscy którym udało sie przeczytać sześć pozostałych.
Kto by pomyślał że Wielkie Bestię poświęcą swoje życia dla dobra Erdas.

narvelan | 2019-01-16
Przeczytana: styczeń 2019

Niestety najsałbsza moim zdaniem ze wszystkich części.
Szybkie przeskakiwanie z akcji do następnej, skrócone opisy przewidywalne ruchy bohaterów... szkoda. Książka nadal jednak dobra i warta przeczytania.

KsiążkoholiczkaMela | 2019-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Zakończenie trochę mnie zawiodło, bo spodziewałam się czegoś bardziej wielkiego i szokującego. Jednak było ono dobre, z jednej strony potwornie tragiczne, jak się tak nad tym zastanowić, a z drugiej szczęśliwe i dobre. Poznamy też nową Wielką Bestię, której zdecydowanie wcześniej brakowało. Szkoda, tylko że będziemy ją znać tak krótko... Czytajcie!