Elizium

Elizium
2016-03-18
2016-03-18
elizium wladcy dusz fantasy

Książkę pobrałem dla zabicia czasu podróży na wyczekiwane wakacje.
Zamiast tylko umilać mi czas podczas dojazdu, okazała się jedną z głównych atrakcji całego wyjazdu:)
Napisana w sposób bardzo specyficzny - trudny do porównania z innymi dziełami. Można doszukiwać się podobieństwa do stylu B. Sandersona w Archiwum Burzowego Światła. Bohaterowie prowadzeni prosto, zrozumiale, ale jednocześnie w połączeniu z historią okazuje się to być strzałem w 10-tkę. Brak tu głównej postaci, każdy z pewnością będzie identyfikował się ze swoim faworytem:) Większość wątków prowadzona jest równomiernie przez co podczas całej książki nie poczułem się znudzony lub przytłoczony którąś z historii.
Książka niesamowicie przypadła mi do gustu i z niecierpliwością wyczekuję kolejnej części trylogii :)

Książkę pobrałem dla zabicia czasu podróży na wyczekiwane wakacje.

nie przeczytałam

nie przeczytałam

Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, ale książka mnie pozytywnie zaskoczyła - nawet nie zauważyłam, kiedy wciągnęłam się w fabułę.

Najbardziej chyba podobało mi się to, że wydarzenia dziejące się w świecie były przedstawione z wielu stron (często - przeciwstawnych),dzięki czemu można było obserwować źródła tych wydarzeń, ich konsekwencje, to jak były odbierane... Razem to tworzyło pewną spójną całość, iluzję rzeczywiście żyjącego świata (a nie takiego, który żyje tylko wokół bohaterów :P).
Tą iluzję dopełniały fragmenty opisujące historię pewnych miejsc czy grup, kulturę, zwyczaje itd. Nawet jeśli nie wnosiły zbyt wiele do fabuły, pozwalały lepiej zrozumieć sytuację czy po prostu wczuć się w przedstawioną rzeczywistość.

Wśród bohaterów nie znalazłam żadnego, którego bym polubiła, ale wciąż chętnie śledziłam ich losy. Taki był chyba zresztą zamysł. Każda postać ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony, wielu z nich jednocześnie kibicujemy ale jednocześnie chcemy, by im się nie udało. Pewne ich decyzje pochwalamy, inne nas denerwują. Są realistyczni - nie mam wątpliwości, że osoby o takich charakterach mogłyby zaistnieć w rzeczywistym świecie. Co prawda niektórzy z nich wydaję się być "zbyt OP", ale to aż tak bardzo nie przeszkadza, bo nawet tacy mają pewne trudności w osiągnięciu swoich celów i muszą kombinować, no i nie wszystko im wychodzi tak, jak by tego chcieli.

Podsumowując, książka może nie jest idealna, ale na pewno jest warta polecenia fanom fantasy. Chociaż darmowa, jest lepsza od wielu innych, które można znaleźć na sklepowych półkach. Ja się przy niej świetnie bawiłam i chętnie sięgnę po kontynuację.

Jest to książka w której brak choćby jednego pozytywnego bohatera (sami mordercy i skurwysyny),a jednocześnie wciąga akcją, że nie można przestać czytać

Witam. Jestem autorem książki i w związku z tym nie wypada mi pisać recenzji. Chciałem jedynie wszystkich poinformować, że książka jest dostępna za darmo na mojej stronie internetowej http://wladcydusz.pl
Pozdrawiam

Pozdrawiam

• 3. mam-E-book
  • Ogarnięte xD
  • Boox na booki - czyli mam czytnik :)
  • Mój księgozbiór
  • E-booki