Преступление и наказание, Записки из мёртвого дома, Игрок, Идиот, Униженные и оскорблённые, Бесы, Кроткая, Двойник, Братья Карамазовы
klasyka
Rimokan

Dzieła wybrane Fiodora Dostojewskiego w czterech tomach. Wybór obejmuje:

Tom I: „Zbrodnia i kara”, „Wspomnienia z domu umarłych”, „Gracz”

Tom II: „Idiota”, „Skrzywdzeni i poniżeni”

Tom III: „Biesy”, „Łagodna”, „Sobowtór”

Tom IV: „Bracia Karamazow”

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Katalina | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2017, Poddaję się
Przeczytana: grudzień 2017

Przeczytałam gdzieś kątem oka, że do czytania Dostojewskiego trzeba być w odpowiednim wieku. Prawdopodobnie nie jestem w odpowiednim wieku do czytania tego arcydzieł Dostojewskiego. Czy ktoś wie jaki to wiek? Zmęczyłam jedną trzecią treści "Idioty" i nie zamierzam jej kończyć. Niestety zasypiałam z nudów nad książką i pomimo przerwy i nowej dawki pozytywnego nastawienia do "Idioty" poddaję się. Nie wiem czy w związku z tym chce mi się nadrabiać braki w rosyjskich klasykach. Może poczekam na więcej słońca za oknem.
Wnioskuję też o utworzenie nowej kategorii typu "Przeczytane połowicznie" lub "Porzucone w trakcie":)

Mental_Mystery1 | 2016-08-18

Ważne w jakim wieku się go czyta lub na jakim etapie... Moje ścieżki wybrałam w pewnym stopniu pod jego (D.) wpływem....

40i4 | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Może natrafiłam na zły przekład, ale jak na książkę, która uchodzi za apogeum twórczości Dostojewskiego, to się z nią umęczyłam. Okropne portrety kobiece - histeryczki, zwodnice i kłamczuchy. Bez szału.