Prestuplenie i nakazanie, Zapiski iz mertvogo doma, Igrok, Idiot, Besy, Bratâ Karamazovy
klasyka
Witold Lisek

Inne wydania

Na dzieła wybrane składa się: Tom I - Zbrodnia i kara w przekładzie Czesława Jastrzębca-Kozłowskiego. Tom II - Wspomnienia z domu umarłych w przekładzie Czesława Jastrzębca-Kozłowskiego. Gracz w przekładzie Władysława Broniewskiego. Tom III - Idiota w przekładzie Jerzego Jędrzejewicza. Tom IV - Biesy w przekładzie Tadeusza Zagórskiego i Zbigniewa Podgórzca. Tom V - Skrzywdzeni i poniżeni w...

Na dzieła wybrane składa się:
Tom I - Zbrodnia i kara w przekładzie Czesława Jastrzębca-Kozłowskiego.

Tom III - Idiota w przekładzie Jerzego Jędrzejewicza.

Tom IV - Biesy w przekładzie Tadeusza Zagórskiego i Zbigniewa Podgórzca.

Tom V - Skrzywdzeni i poniżeni w przekładzie Władysława Broniewskiego. Łagodna w przekładzie Gabriela Karskiego. Sobowtór w przekładzie Seweryna Pollaka.

Tom VI (część 1 i 2) - Bracia Karamazow w przekładzie Aleksandra Wata.

źródło opisu: opis własny

40i4 | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Może natrafiłam na zły przekład, ale jak na książkę, która uchodzi za apogeum twórczości Dostojewskiego, to się z nią umęczyłam. Okropne portrety kobiece - histeryczki, zwodnice i kłamczuchy. Bez szału.

Mental_Mystery1 | 2016-08-18

Ważne w jakim wieku się go czyta lub na jakim etapie... Moje ścieżki wybrałam w pewnym stopniu pod jego (D.) wpływem....

zet | 2016-08-24
foo_13 | 2016-08-21