Za wszelką cenę. Część I.

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Honor Harrington (tom 11) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
At all costs. Part II
Weber, wojna

Wojna z Republiką Haven wybuchła ponownie i przybrała w katastrofalny dla Gwiezdnego Królestwa Manticore obrót. Admirał Honor Harrington została odwołana z systemu Sidemore i otrzymała dowództwo ósmej Floty. Wszyscy wiedzieli, że to formacja ofensywna, ale prawie nikt nie miał pojęcia, że republika

Yod | 2014-03-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak to w całej Honorverse więcej polityki niż akcji ale i tak czyta się doskonale. A co nowego?
Royal Manticorian Navy wprowadza do uzbrojenia nowy system który pozwala naprowadzać rakiety w czasie rzeczywistym wykorzystując grawitacyjną łączność nad świetlną. Rakiety kierowane przez komputery macierzystych statków potrafią ominąć wszelkie elektroniczne pozoranty i niemalże ze stu procentową dokładnością naprowadzić sie na zadany cel. Na razie w nowy system nazwany Apollo wyposażone są tylko okęty 8 Floty którą dowodzi Honor Harrington jednak i tak RMN zyskuje niebywałą przewagę.
Głównodowodzący Floty Republiki Heaven Thomas Theisman wie ,że ZA WSZELKĄ CENĘ musi wygrać wojnę zanim RMN uzbroi w nowy system więcej okrętów......

Michał | 2010-06-11
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2010

Dalszy ciąg przygód Honor Harrington, powieść rozwija znane wcześniej wątki i dodaje nowe. Książkę czyta się jednym tchem. Bardzo przekonujące opisy bitew i walk w kosmosie.

Veilen | 2010-09-08
Przeczytana: 04 września 2010

Zdaje się, że każda następna powieść z serii jest dłuższa, co samo w sobie nie jest wadą. Problem w tym, że sposób konstrukcji fabuły zmienia się w niewielkim stopniu. Weber poświęca tylko coraz więcej czasu na opisywanie życia osobistego rosnącej ilości postaci.

Tym razem odniosłem wrażenie, że część pierwsza jest przydługim wstępem do części drugiej. Weber umieszcza aktorów w odpowiednim miejscu oraz przygotowuje odpowiedni kontekst emocjonalny do tego co ma wydarzyć się w następnych rozdziałach. Powieść do tego momentu jest całkowicie przewidywalna i pozbawiona zwrotów akcji. Monotonia zostaje przerwana dosłownie kilkanaście stron przed końcem pierwszej części.

miragpl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych. Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

Atul | 2016-10-15
Baseciq | 2016-09-23