One with You
9788380320628
karollllllla

Ostatnia część sagi miłosnej, która urzekła miliony czytelników na całym świecie. Gideon Cross. Pochłonął mnie całkowicie i nieodwracalnie. Poślubienie go było spełnieniem moich marzeń. Nie podejrzewałam jednak, że wytrwanie w małżeństwie będzie takie trudne. Miłość się zmienia. Nasza była schronieniem przed burzą i najgwałtowniejszą z nawałnic. Odsłoniliśmy przed sobą najgłębsze i...

Gideon Cross. Pochłonął mnie całkowicie i nieodwracalnie. Poślubienie go było spełnieniem moich marzeń. Nie podejrzewałam jednak, że wytrwanie w małżeństwie będzie takie trudne. Miłość się zmienia. Nasza była schronieniem przed burzą i najgwałtowniejszą z nawałnic. Odsłoniliśmy przed sobą najgłębsze i najmroczniejsze sekrety. Gideon dał mi wszystko. Teraz ja muszę udowodnić, że potrafię być jego azylem. Ale tylko razem możemy stawić czoła tym, którzy próbują nas rozdzielić.

Największa bitwa jeszcze przed nami. Walka o miłość uwolni nas… albo rozdzieli.

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

mclena | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Kiedy Sylvia Day nareszcie ogłosiła datę wydania ostatniej piatej części serii Crossfire wiekszość czytelników odetchnęła z ulgą. Autorka długo wstrzymywała się z publikacją, a to również ciągnęło za sobą opóźnienia w innych jej cyklach, które planowała kontynuować dopiero po zakończeniu losów Evy i Gideona. Wielu z jej fanów wpadło w frustracje czując się zaniedbywanym przez Sylvię, której podejście do twórczości zmieniło się z przyjemności pisania na czysty zysk. Przed publikacją "One with You" postanowiłam, że przeczytam sobie wszystkie wcześniejsze tomy w ramach przypomnienia fabuły i pierwsze co zaobserwowałam, to jak bardzo mdło czytało mi sie każdy kolejny tom. Byłam zaskoczona, że dałam radę wcześniej przebrnąć przez te książki, ale w sumie, to nie słynę z wielokrotnego czytania tych samych książek, gdyż fabuła raz przeze mnie poznana nie jest tak samo ciekawa jak to było pierwotnie, więc w efekcie przyjemność z czytania była tym razem mierna. W efekcie w 2 dni...

Modliszeg | 2016-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

"Ujęłam w dłonie jego twarz i poczułam, jak się do nich przytula. Wzruszył mnie ten pokaz bezbronności i czułości."

Kontynuacja losów Gideona i Evy Cross.

Tom 5. Przyzwyczaiłam się do bohaterów. Ich życie stało się dla mnie bliskie. Poznałam ich osobowości, historie. Byłam świadkiem ich zmian, smutków oraz radości. Wraz z nimi przeżywałam strach oraz szczęście. Niepokoiłam się z każdą kłótnią. Gideona oraz Evę można naprawdę pokochać! Dlaczego? Przede wszystkim przez ich przeszłość. Bohaterowie przeszli trudną próbę życia. Autorka zadbała, by historia nie była zbyt przeidealizowana.

"Tylko Cross" jest zakończeniem naszej wspólnej podróży. Plusem książki jest zdecydowanie łagodniejsze podejście do tematów erotycznych. Obserwujemy większy wkład uczuć oraz myśli bohaterów. Każda sytuacja opisywana jest z perspektywy Gideona oraz Evy. Urzekło mnie szczere oddanie zakochanych, widoczna miłość w każdym słowie oraz czynie. Minusem niestety jest brak wątków. Prócz pięknych zapewnień...

Beata | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Ostatnia część cyklu - i dobrze... Poczułam przesyt - powieść nierówna, momentami przesłodzona, początkowo Eva zachowuje się jak lekko niezrównoważona socjopatka, potem jest nieprzekonująca i chaotyczna - no nie lubię baby i już! Moim zdaniem ten cykl powinien był zostać zakończony po dwóch tomach, reszta powinna być milczeniem.

kaktusowaona71 | 2016-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Nie wiem skąd we mnie taki ośli upór, ale za każdym razem, kiedy biorę się za jakiś cykl, po ostatniej, finałowej części spodziewam się rzeczy wielkich. Takiego przysłowiowego WOW.
Nawet biorąc poprawkę na ogólny poziom cyklu "Rozpalona", ostatnia odsłona i tak mnie raczej rozczarowała. Wypadła mdło, ckliwie i zupełnie nijako. Na szczęście, w "Tylko Cross" pani Day udało się uniknąć powtarzania po raz milionowy i trylionowy, w koło tych samych zabiegów sytuacyjnych. Dodatkowo pozwolono nam trochę odetchnąć od gimnastyki łóżkowej, ograniczając ilość scen intymnych. Niestety nie na wiele się to jednak zdało, bo "zmęczenie materiału" po 4 pierwszch tomach widocznie było juz zbyt duże.
Dziwna rzecz.. Niby cała książka jest naszpikowana wydarzeniami różnej maści i rangi, lecz mimo tego natłoku, czytelnik i tak nie może się pozbyć wrażenia nudy. Jakieś to wszystko takie bez wyrazu, przesłodzone, uładzone i takie odrealnione.
Mimo najszczerszych chęci, nie mogę ocenić tego finałowego...

Shimik | 2016-05-08

Nie spodziewałem się kolejnej części. Sięgnąłem po nią, bo jak to tak, przeczytać poprzednie cztery, a po piątą nie sięgnąć, zwłaszcza, że się nawet podobały:) Toż to niemożliwość. Trzeba było przeczytać. Książka niczym nie odbiega od poprzednich. Dalej mamy tutaj Gideona i Evę oraz ich zabawy. Nie jest to jednak to co było na początku, teraz się znają i ich relacja się zmieniła. Może nie w jakimś znacznym stopniu, ale jest trochę inaczej jak było. Teraz Eva stara się dzierżyć władzę, a Gideon jest jej uległy (nie we wszystkim, bo to nie uchodzi). Czyta się przyjemnie.

Ewelina229 | 2017-09-14
Przeczytana: 07 września 2017

Ostatnia część... i to jest bardzo dobra decyzja autorki, a ja wróciłam po długim czasie zupełnie przez przypadek - wypatrzyłam na półce u znajomej... spróbowałam i no cóż mogę powiedzieć? Powtórka z poprzednich części, zupełnie nic nowego ta pozycja nie wnosi do tej serii. Fakt faktem, że nie można zbyt wiele oczekiwać od tego typu lektury, ale mimo wszystko zawsze naiwnie wierzę w jakąś rewolucję ;)
Tutaj nawet nie ma co streszczać jeśli ktoś czytał poprzednie tomy, wie czego może się spodziewać...
Uwaga może zemdlić jeśli spojrzymy na nasze realia rzeczywistości, która nas otacza.

Ania | 2016-12-23
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2016
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Cieszę się że w końcu udało mi się przeczytać ostatnią część powieści o Evie i Giedonie. Jest wiele różnych opini o tej książce ale moim zdaniem ta jest bardzo dobra,osobiście podobała mi się najbardziej. Nie ma tu tych ciągłych kłótni między nimi jak to jest w poprzednich częściach. Obydwoje bardzo starają się by w ich małżeństwie była zgoda,wspólnie troszczą się o szczęście tej drugiej osoby. Są wobec siebie szczerzy,darzą się zaufaniem i co najważniejsze ogromną miłością ponad wszystko. Jest tu oczywiście wiele pikantnych szczegółów z ich życia egzotycznego,które bardzo wpływają na wyobraźnię u czytelnika,no ale o to w końcu chodzi w czytaniu erotyku😉 Pojawia się kilka problemów z którymi muszą się zmierzyć,przede wszystkim z jednym który mną osobiście wstrząsną,jak poradzą sobie z tym nasi bohaterowie? Oczywiście nie zdradzę nic,mogę tylko powiedzieć że warto przeczytać,polecam!

mania_kch | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane

Udało mi się doczytać całą serię do końca. Bywały wzloty i bolesne upadki i niestety już nie było tej fascynacji jak przy części pierwszej czy drugiej.
Może to rozpiętość czasowa między poszczególnymi częściami wpłynęła na odbiór a może moje oczekiwania były już większe? Nie wiem. Teraz tylko pewna jestem tego, że już tak bardzo Gideon mnie nie fascynował. Było w nim więcej wad jak zalet. Eva i Cary w takim samym stopniu i wcześniej i teraz mnie denerwowali, nie dali się lubić. A niektóre sceny, powiedzmy sobie szczerze bardziej ocierały się o gatunek s-f jak o erotyk.
Seria taka sobie. Przeczytać można, zachwytu daremno oczekiwać.

Aleksandra | 2017-10-19

Po „Tylko Cross” sięgnęłam jedynie dlatego, że nie lubię zostawiać niedokończonych serii.

Ostatnia część trzyma poziom poprzednich pod każdym względem. Notabene słaby poziom. W całej tej serii nie przemówili do mnie ani bohaterowie (nawiasem mówiąc skąd autorka wytrzasnęła takie imię jak Gideon?) ani sytuacje. Niby coś się działo, ale ja prawie przez cały czas miałam wrażenie, że akcja stoi niemal w miejscu. Dodatkowo nie przypadło mi do gustu, że wiele scen w całej serii było zbieżnych ze scenami w trylogii o Anie i Grey’u.

W powieści jeden motyw niezmiernie mi się podobał, a mianowicie Szczęściarz – szczeniaczek podarowany Gideonowi przez Evę, który nie odstępował go na krok.

Książka napisana prostym językiem, stosunkowo szybko się czyta, nie trzeba przy niej wysilać się umysłowo. Niektóre dialogi były dla mnie jak żywcem wyjęte z brazylijskiej, argentyńskiej bądź meksykańskiej telenoweli niższego sortu.

Nie polecam.

mroźny_poranek | 2016-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Piąta, ostatnia część wspaniałego, bogatego, idealnego i w ogóle naj... pana Crossa.
Cóż mogę napisać? Chyba tylko to, że z każdym nowym tomem było ciężej, a już ostatni to tylko niepotrzebne naciąganie historii.
Ja tylko pytam: gdzie szukać takich idealnych facetów, no gdzie? ;)