Tylko Cross

Okładka książki Tylko Cross Sylvia June Day
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Tylko Cross
Sylvia June Day Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Rozpalona (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Rozpalona (tom 5)
One with You
Wielka Litera
2016-04-27
2016-04-27
9788380320628
Agnieszka Grodzka, Jan Stecki
małżeństwo miłość namiętność seks erotyka sekrety marzenia
Inne

Ostatnia część serii Crossa, która w porównaniu do swoich poprzedników, myślę, że prezentuje się nieco gorzej. Życie Evy oraz Gideona nadal jest pełne pasji i namiętności, w końcu po wszystkich tragicznych wydarzeniach mogą cieszyć się sobą, a ich życie wraca na normalne tory. Choć bardzo lubię serię Crossa, to jednak widać, że autorce brakowało pomysłów na dalsze części. "Tylko Corss" zdecydowanie stracił całą swoją aurę, która przejawia się w pierwszych częściach. Tu wszystko jest nieco bardziej naciągane.

W związku z tą książka mam takie same odczucia co do czwartego tomu. Podobały mi się pierwsze trzy części, ale czwarta i ta wydaje mi się naciągana i pełna wymuszonych wydarzeń. Jeśli ktoś pokochał historię głównych bohaterów od początku ich historii, to wydaje mi się, że pewnie spodobają im się dalsze ich losy. U mnie tak się nie stało, mimo że naprawdę podobał mi się ta historia. Jednak że, polecam może komuś przypadnie bardziej do gustu. Polecam.

Najgorsza z części. Mam wrażenie, że przeciągnięta na siłę, jakby autorce już brakowało pomysłów, a wątek z matką jest wisienką na torcie.
Podsumowując całość: zdecydowanie za długa i za dużo w niej seksu. Kiedyś podobała mi się bardzo. Na tyle, żeby po kilku latach chcieć ją sobie przypomnieć. A teraz, po przeczytaniu po raz drugi, wiem, że już nigdy do niej nie wrócę. Ale zapamiętam.

Nie będę opiniować każdej książki z serii osobno, bo śmiało mogę to zrobić przy okazji ostatniego tytułu. Zacznijmy od tego czy ten: romans, erotyk i nieco obyczajowy tytuł można porównywać do Greya? Oczywiście, że tak, widać tu kilka inspiracji - nie kopii. Tyle, że w Greyu ogromny nacisk kładziono na kwestię psychologiczną i miało to ogromne znaczenie. Tutaj też niby to jest, tylko jakoś autorka jakby próbowała to ukryć, nie wiadomo w zasadzie po co. Strasznie denerwowały mnie momenty w których główni bohaterowie przeżywali ekscytacje w wyniku kopulacji, a za kilka stron były jakieś niesnaski, no bo przecież oboje mają swoje psycho-problemy. To dla mnie nieco absurdalne. Z Greyem łatwiej było się utożsamić, choć też miał wiele tajemnic. Niestety autorki tego typu książek mają to do siebie, że z męskich bohaterów, których początkowo opisują jako macho, twardych i apodyktycznych samców ostatecznie stają się "miękkimi parówami". Chociaż cieszy fakt, że dwa ostatnie tomy tej serii są też opisane po części ze strony Crossa. Lepsze od 365 dni, gorsze od Greya. Czy bym to widział w formie filmu? Nie, bo Grey już miał film i też trudno mu było pokazać psychologiczne podejście - książka jednak ma tą moc. Przepraszam za te porównania, jednak przy słuchaniu audiobooka co chwilę przychodziło mi porównywanie do głowy. No i właśnie - możliwe, że nie do końca dobrze pojąłem niektóre kwestie czy wątki, bowiem audiobook czyta tam bezuczuciowa pani, że kilkukrotnie zaglądałem w opis czy oby na pewno nie jest to czytane przez syntezator. Lektorka zwłaszcza kładzie na łopatki dialogi, które mają ogromne znaczenie dla sensu całej pozycji. Polecam, ale w formie papierowej lub e-book'a.

👍

👍

Burzliwa miłość Evy i Gideon Cross, która podbiła serca wielu bohaterek. Sylvia Day prezentuje finałową książkę, a jaki jest ten finał? Taki jaki być powinien. Na nudę czytelnik nie ma szans. Są emocje, jest miłość, ale co najważniejsze jest też pożądanie. Ciągle czuję niedosyt historii tych dwojga ludzi, a dla mnie dobra książka to taka , po której przeczytaniu chce się więcej i sięga się po nią jeszcze nie raz . A taka jest cała seria.

Książka jako erotyk sam w sobie jest bardzo dobra
Pełna fascynujących pikantnych fragmentów

Książka jako erotyk sam w sobie jest bardzo dobra
Pełna fascynujących pikantnych fragmentów

Ciąg dalszy losów Evy i Gideona. Gdy pogodzisz się z przeszłością, wszystko zacznie się pomyślnie układać.
Gorąca namiętna i rozpalająca zmysły opowieść. Ciężko się oderwać od czytania. Bardzo polecam!

To już ostatnie spotkanie z Evą i Gideonem. Tym razem już oficjalnie jako małżeństwo stawiają czoła przeciwnościom, które przygotowali im " znajomi". Przeszkód i problemów nigdy im nie zabraknie, ale zrozumieli, że wspólnymi siłami pokonają wszystko.
Ich związek przetrwał wichry, nawałnice i burze. Stał się silny i trudny do zniszczenia . A jednak strach i obawy gdzieś się czają. Czy jest ku temu powód?

Polecam, świetnie napisana cała seria książek. Była to podróż pełna wzlotów i upadków. Nie zabrakło emocji, które były dobre i złe.

• 2016