Pożar krwi

romans
typ
ebook
Ophelia
6,84 (178 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Ostatni tom trylogii BEZ TCHU. Trzej przyjaciele – Gabe, Jace i Ash – wspólnie zarządzają potężną firmą. Młodzi, przystojni, bogaci i bezwzględni w interesach, lubią dominować również w życiu prywatnym – szczególnie w łóżku. Bez najmniejszych skrupułów realizują swoje najskrytsze fantazje seksualne, balansując na krawędzi wielkiej miłości i erotycznej fascynacji. Gabe i Jace odnaleźli kobiety...

Gabe i Jace odnaleźli kobiety swego życia. Ash McIntyre nadal wiedzie życie singla. Pewnego dnia w nowojorskim Bryant Park dostrzega Josie. Zafascynowany tajemniczą dziewczyną z tatuażem, postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Okazuje się, że Josie jest borykającą się z problemami finansowymi malarką. Zauroczony artystką Ash wykupuje w galerii wszystkie jej obrazy oraz odzyskuje biżuterię, którą dziewczyna zastawiła w lombardzie. Składa jej również intrygującą propozycję – obiecuje zaopiekować się nią i zadbać o jej wszystkie potrzeby, jeśli tylko Josie zgodzi się z nim zamieszkać i być mu całkowicie uległa. Propozycja jest dosyć szokująca, ale dziewczyna obiecuje, że ją przemyśli. Mijają jednak kolejne dni, a Ash nie ma od niej żadnych wieści. Gdy dowiaduje się, że Josie została pobita, bez wahania jedzie do mieszkania dziewczyny i zabiera ją do siebie, otaczając opieką i stopniowo wprowadzając w świat namiętnego, wyuzdanego seksu. Kłopoty jednak dopiero nadchodzą…

źródło opisu: Albatros, 2015

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Kasiek | 2015-03-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2015

Ostatnia część losów trójki przyjaciół napisana jest w tym samym stylu i klimacie co poprzednie. Widać, że autorka od początku miała pomysł na wszystkie tomy, nie pisała kolejnych pod wpływem nacisków otoczenia czy czytelników. Historia Asha wydaje się banalna, jednak ma w sobie swój urok. Mimo, że poznajemy go w pierwszej części, dopiero teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Jego historia często przeplatana jest losami pozostałej dwójki przyjaciół, dzięki czemu fabuła jest barwna, nie brakuje w niej i napięcia, i humoru. Całość składa się na lekką, nieskomplikowaną lekturę, którą, mimo swej przewidywalności, przyjemnie się czyta.

Kasia | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Pożar krwi to trzecia część serii Bez tchu. Konstrukcje tych trzech książek są dokładnie takie same, przez co stały się przewidywalne. Ale czy to ważne, skoro miło spędziłam czas czytając je???
Polecam na poprawę nastroju:)

Karolina | 2015-03-18

Przyznam, że się wkręciłam, choć nie jest to literatura wysokich lotów. Trochę na wzór poprzednich części.
Miła prosta i przyjemna. Dość przewidywalna, ale ma pewien urok.
Ash jest chyba najbardziej ciepły i uczuciowy z całej trójki przyjaciół. Jego zachowanie ma jednak sporo z domina co nadaje książce pikanterii.
Bardzo spodobały mi się spotkania przyjaciółek, przy których uśmiałam się do łez.
Raczej mało zaskakująca fabuła, ale fajna jako wieczorny odmóżdżacz.

Magda | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Nareszcie ją dokończyłam. I bardzo ubolewam nad faktem, że to jedynie trylogia. Nie dlatego, że książka jest rewelacyjna, powala z nóg itp. O nie. Poruszane bowiem wątki w tym tomie spokojnie starczyłyby na jeszcze jedną część. Było za dużo i za szybko. Omijałam większość scen erotycznych na rzecz kolejnych przygód bohaterów. Zainteresował mnie nowy bohater - właściciel klubów. I o nim właśnie przeczytałabym w kolejnym tomie. Ale cóż. Nie można mieć wszystkie, prawda?

Tak, jak wspomniałam - w jednej książce połączono wszystko, co możliwe. Zemstę z pierwszego tomu. Problemy z drugiego. I jeszcze nowe postacie. Zbyt wiele tego, jak na jeden tom. Szkoda, że nie zostało to bardziej rozbudowane, by stopniowo zakończyć.

I tak, jak poprzednie tomy - jest to dobre poczytadło na wieczór, czy noc. Nie jest rewelacyjny, ale przeciętny także nie. Dobra pozycja, która w pełni spełnia swe zadanie - odpręża czytelnika. Przyjemnie i szybko się czyta. Pozycja warta przeczytania, choć już dla...

Martooosia | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

jaka szkoda, że to koniec już tej serii. no, bo naprawdę. a część Asha, o mój losie. cudowna. wszyscy myślimy, że Ash po poprzednich częściach jest takim luzakiem, a tu się okazuję jaki jest naprawdę. pewny siebie, wie czego chce i wie jak to zdobyć. zdobył Josie i wszystko potoczyło się niczym lawina. a kiedy doszło do spotkania dziewczyn na ich wieczorku - śmiałam się tak bardzo, naprawdę będzie mi tego brakować.

Miss_Bovary | 2015-03-10
Przeczytana: 09 marca 2015

Trzeci tom trylogii "Bez tchu" w charakterze i motywach bardzo zbliżony do tomu II. Kto lubi styl Mai Banks, będzie zadowolony.

Tym razem poznajemy historię ostatniego z przyjaciół - Asha, któy pewnego dnia, przechadzając się po parku, spotyka piękną malarkę - Josie. Choć na początku tego sobie nie uświadamia, de facto mamy tu do czynienia z typową miłością od pierwszego wejrzenia. Jak to w tego rodzaju książkach, jest to typowa bajka o Kopciuszku - on jest przystojny, bogaty, wpływowy, autorytarny, zaborczy i opiekuńczy, a ją trzeba uratować...no cóż, uwielbiam takie historie :)

W tej książce jest i humor, i drama, i erotyka. Czyta się szybko i przyjemnie, dlatego polecam tę lekturę na jakieś leniwe weekendowe popołudnie.

Warto przeczytać wszystkie tomy serii, zachowując kolejność, bo bohaterowie poprzednich książek są obecni w kolejnych. Mnie osobiście chyba najbardziej podobał się tom I, ale wszystkie trzymają poziom i nie ma wrażenia, że autorka pisała na siłę.

Zresztą,...

| 2014-11-26

Przeczytałam całą trylogię i nie żałuję. Jest tu wszystko co powinno się znaleźć w dobrej, wciągającej lekturze. Jest klimat, są bohaterowie, ktorych można polubić, znienawidzić, kibicować im, albo życzyć wszystkiego co najgorsze. Jest tajemnica i niepewność, trochę niewiadomej i niecierpliwe oczekiwanie, czy bohaterowie zrobią to czego byśmy chcieli, czy może nas zaskoczą podążając w zupełnie przeciwnym kierunku. Dobra seria, warto po nią sięgnąć. Polecam.

Sorrow | 2015-03-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Trzecia i w mojej ocenie nie wiem czy nie najsłabsza i najnudniejsza część trylogii. Bardo sztywne dialogi, samo ich poznanie też takie byle jakie. Josie nie wyróżniała się niczym, a Ash... nieudolnie starał się odgrywać samca alfę. Szkoda wielka, bo był potencjał, mimo to nie uważam tego za totalną katastrofę. Było to dobre, ale tylko dobre.

Patka | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane
Przeczytana: 18 marca 2015

Ash od początku był moim ulubieńcem ale teraz to już prześcignął samego siebie:P

Esia_90 | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Jeżeli komuś podobały się wcześniejsze części to ta również mu się spodoba. Książka opowiada o ostatnim ze wspólników. Oczywiście pojawiają się też wcześniejsi bohaterowie. Momentami płakałam ze śmiechu czytając rozmowy dziewczyn na ich dziewczyńskich spotkaniach. Szczególnie komentarze na temat mężczyzn przypadły mi do gustu. Książka podobała mi się i przeczytałam ją jednym tchem.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica