Mroczne Ścieżki

Wydawnictwo: Orion

Książka Mirosława Pastwy Mroczne ścieżki odsłania bez ogródek twarde i bezkompromisowe reguły, które narzuca przestępczy proceder. Kolejne skoki pozwalają poczuć się pewnie u boku pięknej i pod każdym innym względem wymarzonej kobiety. Główny bohater powieści zasługuje na miano współczesnego herosa człowiek otoczonego nimbem swojej siły i niewahającego się w razie potrzeby jej użyć. W książce nie ma podziału na dobrych i złych. Autor nie czyni tego rodzaju klasyfikacji. Odnotowuje jednak gorzką życiową prawdę, mówiącą o braku hamulców moralnych, gdyż najwyższa wartością staje się pieniądz. Kult pieniądza zabija wrażliwość i powoduje, że inne wartości przestają się liczyć. Lewe interesy idą dobrze, miłość kwitnie, stawka rośnie, życie toczy się dalej. Ale do czasu. Czym zakończy się to igranie z losema Czy bohater zdoła się wycofać, zanim będzie dla niego za późnoa

Kinga Badek | 2013-01-03
Przeczytana: 2012 rok