Leona. Cel uświęca środki

Okładka książki Leona. Cel uświęca środki
Jenny Rogneby Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Leona (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Leona (tom 2)
Leona. Alla medel tillåtna
Marginesy
2017-07-12
2017-07-12
Agata Teperek
Agata Teperek

Kolejny tom z bardzo kontrowersyjną policjantką Leoną Lindberg jest tak samo ekscytujący, jak tom pierwszy. Widać i czuć, że autorka ma pomysł na tę postać i konsekwentnie go realizuje. Nie brakuje zaskoczeń i ciekawych rozwiązań. Choć są momenty nieco przegadane i trochę nudne.
Muszę przyznać, że szkolenie gangu przestępców, jak perfekcyjnie dokonywać zuchwałych kradzieży i nie dać się przy tym złapać to wyższa szkoła jazdy przestępczego fachu. Tym bardziej, że w roli eksperta i instruktora występuje policjantka, która wie najlepiej, jakie błędy popełniają przestępcy i co ich gubi. Czy przekazana wiedza sprawi, że planowane przez nią przestępstwo pójdzie gładko i bezproblemowo?
Oczywiście nie jest to cykl, w którym można doszukać się pozytywnych bohaterów i im kibicować. Ale czy wszystkie powieści muszą mieć idealnych bohaterów? Dla mnie ten cykl to coś w rodzaju alternatywy dla powieści kryminalnych. Niewątpliwy powiew świeżości przy przewidywalnych i schematycznych intrygach tworzonych przez setki pisarzy. Tu mamy coś zupełnie innego. Więc jeśli ktoś chciałby poszukać jakiejś odskoczni od klasycznych kryminałów, jak najbardziej polecam...

Momentami mocno przynudnawa, główna bohaterka czasem pewna siebie a czasem jak dziecko we mgle co mocno irytuje. Główna akcja książki zajmuje pare ostatnich stron pozostałe to przygotowania do skoku co męczy po pierwszych 100 stronach. Ogólnie nic ciekawego.

Jeden z lepszych kryminałów, jaki do tej pory, w tym roku przeczytałam. Nie jest to konwencjonalna powieść o bohaterskiej policjantce. Tym razem nieszablonowa Leona planuje wielką kradzież, a jak? To musisz przeczytać, żeby się dowiedzieć. Od początku akcja przyśpiesza i zaskakuje. Po drodze następuje tyle zwrotów akcji, że ani przez moment się nie nudziłam. Jest to moje drugie spotkanie z Leoną i szczerze: nadal jestem urzeczona. Zapraszam do lektury, a ja tymczasem zabieram się za trzecią cześć "Leona. Cena człowieka".
#celuswiecasrodki, #leona, #lubimyczytac, #JennyRogneby, #kryminal

Ależ ta książka jest słaba!
Główna bohaterka, która nie budzi nawet najmniejszej sympatii.
Poplątana fabuła.
Strasznie się przy niej męczyłam.
Duże rozczarowanie.

Ależ ta książka jest słaba!
Główna bohaterka, która nie budzi nawet najmniejszej sympatii.
Poplątana fabuła.
Strasznie się przy niej męczyłam.
Duże rozczarowanie.