Bractwo

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Amber
The Brethren

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Opinie czytelników (2010)
veinylover | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia.
Jakoś niespecjalnie kibicowałem przedstawicielom nadzwyczajnej kasty w więzieniu.
Czyli należy być oszustem i szantażystą, bo to gwarantuje życiowy sukces?
Nie kupuję jakoś tego i nie jest to dla mnie pozytywne przesłanie książki.
Może dlatego, że to wczesny Grisham?
Może...
Niewiele w tej książce mamy fascynujących zagadnień prawnych i emocjonujących rozpraw na sali sądowej, gorzej, nie ma tego wcale.
Z punktu widzenia tego, jak postrzegam tego autora (jako swego rodzaju prawnika - edukatora) jestem zawiedziony.
Mimo wszystko 4 gwiazdki.

Pola | 2016-06-21
Przeczytana: czerwiec 2016

"Bractwo" John'a Grisham'a to bardzo dobry kryminał prawniczy. Świetny pomysł, zawiła i dobrze uknuta intryga, zaskakujące zakończenie.
Niestety nie w moim guście, ja za takim gatunkiem nie przepadam.

teri | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ho prestato
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

Thadeus | 2018-01-01

Książka trochę nużąca na samym początku przez to, że Autor starał się dobrze nakreślić jej bohaterów. Zadbał o to by Czytelnik mógł się z nimi zżyć. Gdy już akcja nabiera tempa, opisy trochę ją spowalniają. Fabuła jest dosyć przewidywalna, co jednak nie zniechęca do jej czytania. Koniec mnie zaskoczył, bo nie tego się spodziewałem, chociaż chyba o to chodziło Autorowi. Tej książce przydała by się dobra kontynuacja, bo jest potencjał na kolejną część, której pewnie nie będzie, ale za to polecam tą książkę na kapryną pogodę albo w podróży :)

Monika | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

Adrian F | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Niezbyt wciągająca pozycja. Na plus niewątpliwie należy zaliczyć specyficzny klimat amerykański. Mimo to jednak nie występuje tutaj jakaś porywająca fabuła ani zaskakujące zwroty akcji, dzięki którym można zapamiętać "Bractwo" na dłużej. Ot, przeczytać i zapomnieć.

Ramzes1988 | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

John Grisham to gwarancja dramatu na solidnym poziomie, również i tym razem się nie zawiodłem. Tym razem jednak mało wątków rozgrywa się w sądowej rzeczywistości.
Główni bohaterowie, trójka sędziów tworzących tytułowe bractwo odsiaduje wyrok w zakładzie o złagodzonym rygorze, każdy z nich ma przed sobą jeszcze kilkuletni wyrok, oraz brak perspektyw w zawodzie. Zaczynają szukać sposobu na dostatnie, albo przynajmniej godne życie po wyjściu z więzienia. Zza krat knują misterną intrygę, w wyniku której znajdują haka na wysoko postawionego człowieka.
Grisham tym razem rozgrywa akcję swojej powieści z dala od murów sądowych, czy kancelarii adwokackich przenosząc akcję powieści w realia więzienne, oraz w świat wielkiej polityki i służb specjalnych, myślę, że można było zrobić z tego coś lepszego, ale i tak dobrze się czyta.

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

książek: 1922
karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

zobacz kolejne z 2000