Bractwo

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Amber
The Brethren

Inne wydania

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Pola | 2016-06-21
Przeczytana: czerwiec 2016

"Bractwo" John'a Grisham'a to bardzo dobry kryminał prawniczy. Świetny pomysł, zawiła i dobrze uknuta intryga, zaskakujące zakończenie.
Niestety nie w moim guście, ja za takim gatunkiem nie przepadam.

teri | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ho prestato, 2013
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

Ramzes1988 | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

John Grisham to gwarancja dramatu na solidnym poziomie, również i tym razem się nie zawiodłem. Tym razem jednak mało wątków rozgrywa się w sądowej rzeczywistości.
Główni bohaterowie, trójka sędziów tworzących tytułowe bractwo odsiaduje wyrok w zakładzie o złagodzonym rygorze, każdy z nich ma przed sobą jeszcze kilkuletni wyrok, oraz brak perspektyw w zawodzie. Zaczynają szukać sposobu na dostatnie, albo przynajmniej godne życie po wyjściu z więzienia. Zza krat knują misterną intrygę, w wyniku której znajdują haka na wysoko postawionego człowieka.
Grisham tym razem rozgrywa akcję swojej powieści z dala od murów sądowych, czy kancelarii adwokackich przenosząc akcję powieści w realia więzienne, oraz w świat wielkiej polityki i służb specjalnych, myślę, że można było zrobić z tego coś lepszego, ale i tak dobrze się czyta.

Hana | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane, Grisham John
Przeczytana: 18 września 2015

Trzech sędziów trafia do więzienia za przekręty i knuje przeciw bliźnim szukając sposobu na zarobienie dużych pieniędzy. Znajdują go i przypadkiem trafiają na żyłę złota. Bardzo dobra książka o mechanizmach szantażu i kulisach władzy. Polecam.

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Nitager | 2017-03-07

Powieść, jak na Grishama, trochę nietypowa. Przede wszystkim, nie opowiada o prawnikach. Wprawdzie prawnicy tutaj również się znajdą i to nawet w rolach głównych, tyle tylko, że nie są to role prawników, a wręcz przeciwnie. Wpadli oni bowiem na pewien genialny w swej istocie pomysł, jak wykorzystać homoseksualne ciągoty niektórych bogatych ludzi do własnych celów. A celem tym jest wzbogacenie się.

Powieść ma charakter sensacyjny. Pierwsze skrzypce grają tutaj służby wywiadowcze i specjalne, których szef – niepozorny staruszek, na wózku inwalidzkim – rozgrywa swoją własną partię, a za pionki służą mu politycy z całego świata.

Co te dwa powyższe akapity mają ze sobą wspólnego? Otóż, mają. Ale co? Tego dowiecie się z lektury.

Pomysł na intrygę oryginalny, choć niewiele w niej elementów zaskakujących. Czytelnik wiele może się domyślić, zanim jeszcze zostanie to powiedziane. Akcja nie jest specjalnie dynamiczna, ale też nie powiewa nudą. Jest w sam raz, ani za szybka, ani za wolna....

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.