Bractwo

Amber
powieść, więzienie, oszustwo
typ
papier
6,6 (751 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Marzena | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Bardzo dawno już nie czytałam książek tego Pana. Fajnie sobie przypomnieć jaki był i jest świetny :)

Eljot | 2012-01-04

warta przeczytania, zresztą jak każda książka tego autora

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.

comique | 2013-10-11

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica