Bractwo

Wydawnictwo: Amber
The Brethren
powieść, więzienie, oszustwo

Inne wydania

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pola | 2016-06-21
Przeczytana: czerwiec 2016

"Bractwo" John'a Grisham'a to bardzo dobry kryminał prawniczy. Świetny pomysł, zawiła i dobrze uknuta intryga, zaskakujące zakończenie.
Niestety nie w moim guście, ja za takim gatunkiem nie przepadam.

teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

Ramzes1988 | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

John Grisham to gwarancja dramatu na solidnym poziomie, również i tym razem się nie zawiodłem. Tym razem jednak mało wątków rozgrywa się w sądowej rzeczywistości.
Główni bohaterowie, trójka sędziów tworzących tytułowe bractwo odsiaduje wyrok w zakładzie o złagodzonym rygorze, każdy z nich ma przed sobą jeszcze kilkuletni wyrok, oraz brak perspektyw w zawodzie. Zaczynają szukać sposobu na dostatnie, albo przynajmniej godne życie po wyjściu z więzienia. Zza krat knują misterną intrygę, w wyniku której znajdują haka na wysoko postawionego człowieka.
Grisham tym razem rozgrywa akcję swojej powieści z dala od murów sądowych, czy kancelarii adwokackich przenosząc akcję powieści w realia więzienne, oraz w świat wielkiej polityki i służb specjalnych, myślę, że można było zrobić z tego coś lepszego, ale i tak dobrze się czyta.

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Hana | 2015-09-21
Na półkach: Grisham John, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2015

Trzech sędziów trafia do więzienia za przekręty i knuje przeciw bliźnim szukając sposobu na zarobienie dużych pieniędzy. Znajdują go i przypadkiem trafiają na żyłę złota. Bardzo dobra książka o mechanizmach szantażu i kulisach władzy. Polecam.

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Marzena | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Bardzo dawno już nie czytałam książek tego Pana. Fajnie sobie przypomnieć jaki był i jest świetny :)