Bractwo

Jan Kraśko
The Brethren
powieść, więzienie, oszustwo

Inne wydania

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Sklep
Format
Cena

• Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
  • Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
  • Amber
Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
Marek Rabij

8 (15 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie.
Lars Mytting

8,44 (16 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

6,61 (18 ocen i opinii)
Czasomierze
David Mitchell

7,5 (12 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Amber
Gail McHugh

8,19 (48 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Hana | 2015-09-21
Na półkach: Grisham John, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2015

Trzech sędziów trafia do więzienia za przekręty i knuje przeciw bliźnim szukając sposobu na zarobienie dużych pieniędzy. Znajdują go i przypadkiem trafiają na żyłę złota. Bardzo dobra książka o mechanizmach szantażu i kulisach władzy. Polecam.

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Marzena | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Bardzo dawno już nie czytałam książek tego Pana. Fajnie sobie przypomnieć jaki był i jest świetny :)

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

Eljot | 2012-01-04

warta przeczytania, zresztą jak każda książka tego autora

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.