Lubimyczytać.pl to:

83-7245-450-7
powieść, więzienie, oszustwo
typ
papier
6.54 (616 ocen i 28 opinii)

Opis książki

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ho prestato
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

macias | 2013-12-02
Na półkach: 2013, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Eljot | 2012-01-04

warta przeczytania, zresztą jak każda książka tego autora

comique | 2013-10-11
Na półkach: 2013, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 października 2013

Co tu dużo mówić - niezły pomysł na przekręt :D

Marcel | 2012-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Zachęcony przez przyjaciółkę i dopadnięty przez wakacyjną nudę pofatygowałem się do swojej lokalnej biblioteki w poszukiwaniu jakieś powieści kryminalnej, która wciągnęłaby mnie tempem akcji i zwartą fabułą. Podobne wymagania niemal natychmiast skierowały moją uwagę na "Bractwo" John Grishama.

Książka ta różni się nieco od poprzednich powieści tego samego autora, nie ma tu brawurowych pościgów, rozlewu krwi czy na przykład stąpającego po piętach głównego bohatera płatnego zabójcy. Są tutaj natomiast 3 starzy sędziowie, z których każdy popełnił w przeszłości błąd, który kosztował ich karierę, szacunek, a przede wszystkim wolność. Ci 3 mężczyźni tworzą spisek, mający na celu wyciągnięcie pieniędzy z ludzi chcących nawiązać homoseksualną relację z około dwudziestoletnim pacjentem kliniki odwykowej. W tym samym czasie trwa wyścig do Białego Domu, w którym wystartował nikomu nieznany kongresman, Aaron Lake, którego najważniejszym przekazem dla wyborców jest podwojenie wydatków na zbrojeni...

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.

Cheer_up | 2011-07-30
Przeczytana: 2011 rok

To była pierwsza ksiażka Grishama, którą przeczytałam. Kończąć ją miałam wrażenie,że jest napisana wprost dla mnie! Później pokochałam Grishamy...

Pomysł jak i realizacja są naprawdę pomysłowe. Nigdy bym nie pomyślała, że w więzieniu można robić takie przekręty.

Prosty język w jakim jest napisana książa jest jej dużą zaletą. Narracja wydaje się niemal idealna do opisania tego typu powiązanych czynności. Bohaterzy są dopracowani i praktycznie trudno się do czegoś przyczepić

Polecam wszystkim !!! :)

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku