Okładka książki Bractwo

Amber
powieść, więzienie, oszustwo
typ
papier
6,6 (730 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

macias | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Marzena | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Bardzo dawno już nie czytałam książek tego Pana. Fajnie sobie przypomnieć jaki był i jest świetny :)

Eljot | 2012-01-04

warta przeczytania, zresztą jak każda książka tego autora

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.

comique | 2013-10-11

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica