Okładka książki Bractwo

AMBER
powieść, więzienie, oszustwo
typ
papier
6,59 (697 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Trzej byli sędziowie odsiadują wyrok w federalnym więzieniu o złagodzonym rygorze. Pewnego dnia obmyślają przebiegły plan, jak zza kratek zarobić fortunę. Wkrótce ich nielegalny proceder zaczyna przynosić dochody. Wszystko idzie świetnie do momentu, kiedy niechcący krzyżują plany CIA i nieopatrznie zaglądają za zamknięte drzwi Białego Domu...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
teri | 2013-02-16
Na półkach: 2013, Przeczytane, Ho prestato
Przeczytana: 15 lutego 2013

Zawsze chetnie czytam ksiazki tego autora.Jeszcze na zadnej sie nie zawiodlam.A ta,jest naprawde warta przeczytania.Czarne charaktery,czarny humor i wspaniale skonstruowana intryga,ktora wciaga niesamowicie.Ta ksiazka zasluguje na miano bestsellera.Forte,mi piaciuto tanto...

Monika | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 23 grudnia 2012

To moje drugie spotkanie z John'em Grisham'em. Równie rewelacyjne jak pierwsze! Uwielbiam takie dopracowane intrygi z mnóstwem zagadek i fascynujących zwrotów akcji. Ogromnie się cieszę, że pan John jest płodnym pisarzem, bo oznacza to dla mnie jeszcze wiele niezapomnianych przeżyć z jego książkami :)

macias | 2013-12-02
Na półkach: 2013, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jest to moja druga pozycja Grishama i na pewno już wkrótce będą kolejne. Książka świetna, trzymająca w napięciu, chociaż samo zakończenie minimalnie rozczarowujące.

miqa | 2010-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

karola | 2010-03-01

nie wiedzieć czemu akurat tę książkę Grishama wspominam ciepło - czytana kilka razy, wciągająca historia.

Marzena | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Bardzo dawno już nie czytałam książek tego Pana. Fajnie sobie przypomnieć jaki był i jest świetny :)

Eljot | 2012-01-04

warta przeczytania, zresztą jak każda książka tego autora

Marysieńka | 2011-09-11
Przeczytana: 2009 rok

Okazuje się, że jak się ma dojścia, kontakty to i w więzieniu mozna się dobrze ustawić, tak jak byli sędziowie, bohaterowie tej powieści, którzy załozyli za kratkami Tajne Bractwo, do którego należą tylko oni. Chcą zarobić dość kasy, by po wyjściu na wolność żyć na wysokim poziomie.Ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Panowie w trakcie uprawiania swojego procederu narażą się min.CIA. A jak to się zakończy?
Całkiem dobrze czytało mi się te powieść, jak większość tego autora. Nie ukrywam, że niektóre są monotonne, nie wychodzą poza mury sal sądowych czy kancelarii, ale ta akurat jest dość urozmaicona. Wprawdzie panowie sędziowie przebywają w więzieniu federalnym, ale mają wspólnika na zewnątrz, który załatwia ich sprawy, więc autor zabiera nas w różne miejsca. Wciąż coś się dzieje. Polecam.

Piotr | 2014-06-04

Podobnie jak we wszystkich powieściach Grishama bohaterami jego książek, jak i samego "Bractwa" są prawnicy.
W odrażeniu od innych jego książek z sali sądowej przenosimy się do więzienia federalnego, gdzie wyrok swój odsiaduje trzech sędziów, przy czym nie tracą oni tak czasu i prowadza swoje nie do końca legalne interesy. W pewnym momencie o całym procederze dowiaduje się CIA.
Z czasem okazuje się, że w ich interesy zamieszanych jest wiele wysoko postawionych osób ze świata politycznego.

Grisham to według mnie najlepszy autor thrillerów prawniczych. Książka świetna, ciekawa fabuła, szybko się czyta, trzyma cały czas w napięciu.
Po każdej przeczytanej książce Grisham zastanawiam się, co można jeszcze wymyślić, a jednak on potrafi mnie zaskoczyć :)

Polecam każdemu fanowi gatunku :)

comique | 2013-10-11

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica