Piętno Midasa

Novae Res
2016-06-10
2016-06-10

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

"Piętno Midasa" to książka, która przyciągnęła mnie tytułem oraz tym, że ma dwa zakończenia i muszę się przyznać, że chyba mocniej bym ją poczuła jakby zakończyła się epilogiem nr 2🤭 Sama jestem w szoku, że bliżej mi do takiego rozwiązania sprawy 🙈

Cała historia utkana z wielu nie lekkich życiowo tematów, porusza wiele ważnych wątków i mimo, że bardzo dobrze mi się jej słuchało to jednak brakuje mi czegoś, czego do końca nie umiem określić. Wydaje mi się, że nie zdążyłam się zżyć z bohaterami bo za szybko się to wszystko skończyło. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że chyba grubaski to coś bardziej dla mnie a serie książkowe już całkiem 🤗

Książkę oceniam na 7/10🌟 bo to było to, czego akurat potrzebowałam w danej chwili. Czegoś niby przewidywalnego ale związanego dosyć emocjonalnie przez swoje wydarzenia.

Nie dziwi mnie wysoka ocena tej powieści . Książka w stylu autorki . To taki thriller połączony z kryminałem dramatem i romansem . Ot dla każdego coś się znajdzie . A w dodatku interesująca , szybko i miło się czyta . A i zakończenie jest dość intrygujące i zaskakujące . Polecam,

Moi drodzy. Ta książka była jedna z lepszych, które czytałem. Tak mnie zaciekawiła, że musiałem ją przeczytać od razu. O czym ona jest?

Piętno Midasa popularnej autorki pani Agnieszki Lingas - Łoniewskiej, opowiada historię Jakuba, który w młodości stał się seryjnym zabójcą. Chciał z tego zrezygnować, bo ułożył sobie życie z Dagmarą. Potem mieli synka Jeremiego. Po roku ich małżeństwa zginęli. Dlaczego? Bo Midas chciał zrezygnować z usług Grabarza. Ale ten mu na to nie pozwolił. Szantażami musiał dalej dla niego pracować i zabijać. Poznał żonę gangstera, której pomógł. Po pewnym czasie stała się rzecz najlepsza, a zarazem najgorsza. Zakochał się w policjantce, która prowadzi śledztwo przeciwko niemu. Jak ta historia się skończy? Nic nie zdradzam. Moja ocena to: 1000 /1000 punktów. Zapraszam do czytania. Jest super. 💗

Opowieść o życiu kilku osób, pozornie niezwiązanych ze sobą. To historia Jakuba, chłopaka który mimo urodzenia się w środowisku określanym jako patologiczne, trudne, wybrał zgoła inna drogę. W życiu nic nie jest czarne albo białe, czasem pozorna pomoc kryje w sobie drugie dno, nie zawsze to co piękne i błyszczące jest takim w rzeczywistości. Historia Anki tez nie jest cukierkowa, czasem raz dokonany niewłaściwy wybór potrafi ciągnąć się za nami latami a wyjście z sytuacji nie jest proste. Siła tkwi każdym z nas i tylko od nas samych zależy czy nijak zmienimy swoje życie. Zaskakujący zabieg to dwa alternatywne zakończenia, jednym się spodoba innym niekoniecznie. Dla mnie to było ciekawe doświadczenie, moja romantyczna dusza skłania się oczywiście ku temu pierwszemu 😉Książka wciągnęła mnie całkowicie 🙂 polecam przeczytać i samemu ocenić.

Piętno Midasa to kolejna powieść Lingas-Łoniewskiej która mnie pochłonęła całkowicie.cudowna historia choć zupełnie nie realna i do tego te dwa zakończenia do wyboru.wiadomo że wybiorę happy end😊,ale to drugie choć trudniejsze wcale nie jest gorsze.Bo karma to suka😊,bo karma zawsze wraca..

Zawiodłam się trochę na Midasie🤔 Ogólnie lubię styl autorki i trochę już jej książek mam za sobą. Siadając do tej lektury liczyłam, że będzie to miło spędzony czas… Pomimo tego, iż czytało mi się szybko, to jakoś mnie historia nie porwała i nie przekonała 😏 Nie przekonali mnie również bohaterowie.
Końcówka przedstawiona przez autorkę na dwa sposoby. Oba dla mnie niezbyt realne.
Podsumowując: Ocena 6/10.

Końcówka przedstawiona przez autorkę na dwa sposoby. Oba dla mnie niezbyt...

Taki trochę "Grey". Wstyd się przyznać, ale wciągające to było :-)

Taki trochę "Grey". Wstyd się przyznać, ale wciągające to było :-)

A mógł wybrać Ankę...

A mógł wybrać Ankę...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakub dla świata jest fotografem. Samotny, uczynny i pomocny, przykładny obywatel. Tylko jeśli spojrzy się w jego oczy widać w nich bezbrzeżny smutek, lecz mało kto potrafi tak naprawdę dostrzec innego człowieka. Lecz Jakub to także Midas. Nieuchwytny i bezwzględny zabójca, sól w oku policji i postrach półświatka. Jednak ten mężczyzna tak umiejętnie radzi sobie z dwoma postaciami, które odgrywa w życiu, że nikt nie dostrzega jego mrocznej, niebezpiecznej strony. Ale ile można tak funkcjonować?

„Piętno Midasa” to zdecydowanie najlepsza książka Pani Agnieszki. Pełna niepokoju, trudnej tematyki, złożonych postaci i nieoczywistych wyborów. Autorka idealnie manipuluje uczuciami czytelnika, jednoznacznie wskazując, że życie to nie tylko czerń i biel. Ono składa się na całe mnóstwo odcieni szarości, a ferowanie wyroków odnośnie do czyichś czynów nie jest w porządku, bo tak naprawdę trudno nam poznać wszelkie jego pobudki. Ta książka obrazuje jak zaskakujący potrafią być ludzie, jak złożone są ich osobowości i jak łatwo można oszukać wszystkich wokół, jeśli tylko umiejętnie ukazuje im się tylko jedno swoje oblicze. Główny bohater to zarazem złoczyńca, jak i postać tragiczna, a jego działań nie da się całkowicie potępić. Człowiek zagubiony, nieznajdujący w życiu celu, wypełniony bezbrzeżną pustką i mający niewiele do stracenia jest niezwykle niebezpieczny dla świata, ale i zarazem bezcenny dla niektórych osób. Wspaniale ukazane jest to, jak Jakub wpływa na losy innych ludzi, których w jakichś sposób ścieżki krzyżują się z jego drogą i jak zgoła odmienne może być jego postrzeganie przez te postaci. Ciekawym zabiegiem są także dwa epilogi, choć dla mnie tylko jedno zakończenie przystaje do całokształtu powieści, jak i życiorysu Jakuba. Książka, poruszając tematykę zbrodni, wychowania w patologicznej rodzinie, biedy, trwania w przemocowej relacji, stawia przed czytelnikiem pytanie – co my byśmy zrobili na miejscu bohaterów? I to jedno przesłanie – nie osądzaj, dopóki nie znajdziesz się w czyichś butach… Genialna powieść, zdecydowanie warta przypomnienia, ale i poznania! Polecam!

Wybieram epilog 1 mimo wszystko tak się powinna ta historia skończyć.

Wybieram epilog 1 mimo wszystko tak się powinna ta historia skończyć.

• 2016