Jesteś moja, dzikusko

Wydawnictwo: Novae Res
Agnesscorpio

Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko złość i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Wkrótce Antek i Nata właśnie o tym się przekonują.
NEW ADULT O TRUDNEJ MIŁOŚCI.

źródło opisu: www.agnesscorpio.pl

źródło okładki: www.agnesscorpio.pl

Kasiek | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Jak zwykle, sięgając po książkę pani Agnieszki nie musiałam zapoznawać się z opisem na okładce. Przeczytałam niemal wszystkie jej pozycje i nieustannie czekam na kolejne. Wiem, że zawsze mogę liczyć na porządną dawkę skrajnych emocji, a to zapewnia mi wciągająca lektura, jaką autorka mi zapewnia. Tym razem, podobnie jak przy "Skazanych na ból" książka skierowana jest raczej do moich córek niż do mnie, jednak nie ma to dla mnie znaczenia, bo jeśli chodzi o twórczość pani Agnieszki, to potrafię odnaleźć się w każdej fabule, nawet z elementami fantastycznymi, jak było przy "Obrońcy nocy", czego na ogół unikam.
Historia Dzikuski i Antka wciągnęła mnie od samego początku, czego przyczyną jest nie tylko ciekawa fabuła, ale też styl autorki. Potrafi ona szybko wprowadzić czytelnika w bieg wydarzeń. Bohaterowie oraz ich otoczenie są przedstawione krótko i zwięźle, dzięki czemu od razu przechodzimy do sedna tematu. Akcja jest wartka, wszystko dynamicznie się dzieje, a nie ma tego mało....

książek: 1943

Nie zliczę, ile razy zawiodłam się na książkach Lingas - Łoniewskiej. Powtarzalne motywy, irytujący styl, przesadne spiętrzenie wszelkich nieszczęść i tragedii, przesłodzenie... Wszystkie jej powieści są do siebie zbyt podobne i już chyba niczym nie potrafią mnie zaskoczyć...

A mimo to - lubię je, mimo że czasem aż zgrzytam zębami z rozdrażnienia. Cały czas też jestem świadoma, że trącą tandetą... Potrafię w nich skrytykować wiele rzeczy - a jednak czytam każdą kolejną... Ot, kobieca logika;)

Najnowsza powieść Łoniewskiej jest chyba jedną z lepszych. Mniej cukierkowa, mniej schematyczna, a wątek sensacyjny dodaje jej smaku. Postaci Natalii i Antka są wyjątkowo udane i budzą sympatię. Nie brak też tutaj wyraziście zarysowanych czarnych charakterów. Podobało mi się na tyle, że przestałam nawet zwracać uwagę na specyficzny styl autorki, który zawsze mnie drażnił.

Zdecydowanie polecam:)

Recenzja znajduje się również na moim blogu zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Antek to osiemnastolatek uczący się w prywatnym wrocławskim liceum. Po maturze planuje zdawać na jeden z amerykańskich uniwersytetów, by móc studiować tam prawo. Jego życie jest pozbawione problemów, spotyka się w piękną dziewczyną, a w szkole cieszy się popularnością. Pewnego dnia do jego domu wprowadza się rok młodsza Natalia, córka zmarłej przyjaciółki jego matki. Początkowo ta dwójka woli schodzić sobie z drogi, lecz z czasem między nimi pojawia się uczucie, którego nie potrafią zignorować.

Historię poznajemy z pierwszoosobowej narracji Antka, bohatera bardzo wyrazistego i kreowanego na typowego bad boya. Chłopak nie panuje nad agresją, łatwo go zdenerwować, bójki to jego specjalność i zdecydowanie lepiej mu nie podskoczyć. Miłość do Natalii zaczyna go zmieniać, chłopak chce się poprawić, by nie sprawiać przykrości swojej dziewczynie i nie dawać jej powodów do niepokoju.

Natalia to drobna,...

boziaczek | 2016-04-04

To jedna z lepszych książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Po przereklamowanej i banalnej trylogii „Łatwopalni” z ostrożnością sięgam po dzieła tej autorki. Lawendowa trylogia oraz przeczytana właśnie „Jesteś moja dzikuską” potwierdzają powrót do powieści, które są pełne emocji, wzruszeń i przeżyć głównych bohaterów, które chce się czytać i z nimi nie rozstawać. Tak trzymać p. Agnieszko!
Historia Natalii i Tony'ego to pełna emocji historia trudnej miłości nastolatków, opowieść o poznawaniu siebie, przyjaźni, akceptacji.
Polecam! Nie będziecie się nudzić!

Ha! gdyby każdy facet: 20, 30, 40, 50, 60(itd.)-letni tak się zachowywał w sprawach łóżkowych, jak ten 18-latek, to każda kobieta chodziłaby rozmarzona, z głową w chmurach. Dlatego taką literaturę zaliczam do fantastyki. Nie wiem, czy coś z niej wyniosłam... W sumie dobrze się przy niej bawiłam.
A co z nastolatkami? Może zaczną zachowywać się odpowiedzialnie po jej przeczytaniu (zwłaszcza dziewczyny) i nie będą bardziej naiwne niż są. Zwłaszcza po ostatnich doniesieniach prasowych o tym co stało się w Egipcie oraz to co się stało z nastolatką z Olsztyna.

To moja druga książka tej autorki. I zdecydowanie bardziej mi się podoba niż "Skazani na ból". Może jest trochę cukierkowa, ale polubiłam Antosia. Choć po opisie spodziewałam się jakiś wielkich dramatów i zakazanej miłość to ogólnie nie było źle. Serdecznie polecam książka idealna na walentynki.

Cyrysia | 2016-01-03

Miłość czasem przychodzi w ciszy, bez bólu i cierpienia, lecz niekiedy bywa dzika, zaborcza i destrukcyjna. Taka jest właśnie miłość gniewnego Tollanda i jego dzikuski. Czy wygra zdrowy rozsądek, czy namiętność? Kiedy w grę wchodzą uczucia, nic nie jest proste i oczywiste. Agnieszka Lingas-Łoniewska uwiodła mnie swoją historią. Pięknie i z wielkim temperamentem pokazała, że każde pokolenie ma swój czas i rządzi się swoimi prawami. Gorąco polecam! Dzięki tej książce ponownie wyruszysz w sentymentalną podróż po krainie młodzieńczych uniesień.

CAŁA RECENZJA W LINKU:

Dominiqe83 | 2016-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Kolejna w dorobku Agnieszki Lingas-Łoniewskiej książka z gatunku "new adult" bardzo przypadła mi do gustu. Po prostu lubię takie ostrzejsze młodzieżówki, w której nie ma koloryzowania, że życie nastolatków jest grzeczne, różowe i kręci się wokół kółek zainteresowań oraz kwiecistej mowy, pozbawionej przekleństw ;)

Tytułowa dzikuska to Natalia - dziewczyna po przejściach, która po śmierci matki znajduje nowy dom u przyjaciół swojej mamy. Początkowo traktowana jak córka czy siostra, staje się dla jednego z członków rodziny Tolland'ów kimś więcej. Antek Tolland - osiemnastolatek o dość wybuchowym charakterze powoli dojrzewa bowiem do myśli, że darzy Natalię prawdziwym uczuciem i chce się z nią związać bez względu na to co powiedzą inni.

W tej książce mamy nie tylko do czynienia z narodzinami młodzieńczej miłości, ale również z poszukiwaniem swoich korzeni czy z walką o swoje marzenia. Pojawia się również wątek prześladowania wśród nastolatków, z którym wielu młodych ludzi musi...

Miłka Kołakowska | 2016-05-09
Przeczytana: 08 maja 2016

Młodość niejednokrotnie już pokazywała, że rządzi się własnymi prawami i lepiej dla dorosłych, aby świadomie nie rozpychali się po jej kątach. Problemy, które starszym wydają się błahe i pozbawione wszelkiego rozsądku, dla młodych zdają się być sensem istnienia. Moje pierwsze spotkanie z lekturą Agnieszki Lingas-Łoniewskiej okazało się wędrówką po skrajnie różnych emocjach, które pozbawione kontroli, potrafią jednocześnie ranić i cieszyć ludzkie serce. Powieść zwabiła mnie do korytarzy własnej pamięci i przez kilka dni towarzyszyłam dwójce bohaterów niczym ich najlepsza znajoma, chcąc jednocześnie ochronić dzikość ich uczucia przed egoizmem stronniczych osób.

Po tragicznej śmierci przyjaciółki, mama Anthony’ego przygarnia siedemnastoletnią córkę zmarłej do domu, czym rozpoczyna cykl burzliwych zachowań młodych ludzi. Osiemnastolatek, który od lat buduje własną markę w szkole, szybko traci dla Natalii głowę, a to zaskakuje nawet jego samego. Mozaika uczuć atakuje parę...

Pinina_Paulina | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

"Bo czasami życie to bajka, w której też występują złe czarownice, wredne
charaktery i pełne zawiści przyjaciółki. Ale jest coś, co może dać temu radę, co ma szansę stawić czoło złu i zwyciężyć wszelkie przeciwności losu.
Jest to miłość.
I w nią warto wierzyć."

Jeden dzień wystarczył, żebym pochłonęła tą książkę, a ona mnie.
Wspaniale wykreowani bohaterowie pierwszo jak i drugoplanowi. Idealnie wyważone opisy i dialogi. Wartka akcja która nie pozwala na nudę, a pojawiające się czarne charaktery dodają jej tylko smaku. Najlepsze co autorka zrobiła dla tej książki to narracja z męskiego punktu widzenia dzięki czemu książka nie jest przesłodzona, a emocję które towarzyszą nam podczas czytania są prawdziwe.
"Wbrew przeciwnościom losu. Zły Tolland i jego dzikuska."

Nie da się ukryć, że Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska to moja ulubiona polska autorka. Przeczytałam jak do tej pory wszystkie jej pozycję i oprócz trylogii Lawendowej jeszcze się nie zawiodłam. Pani Agnieszka naprawdę...