Nakarmię cię miłością

Anna Dąbrowska Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Zysk i S-ka
2016-09-26
2016-09-26

Tytuł i krótki opis fabuły zachęcił mnie do przeczytania książki "Nakarmię cię miłością". Muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowana, bo choć wątek uzależnienia, piętna traumy z dzieciństwa jest ciekawy, to z trudem dobrnęłam do końca z powodu chropowatego języka. Brakowało mi tej gładkości pozwalającej zagłębić się w treść, przeszkadzało mi to, irytowało i powodowało odkładanie książki a jestem osobą, która wciągnięta w książkę potrafi zarwać noc. Podsumowując - fabuła fajna ale warsztat autorki mnie rozczarował.

"Nakarmię Cię miłością" to książka z typowym schematem romansu. Lekka, przewidywalna, nieco przesłodzona z wielkim happy endem. Duży plus za głównych bohaterów - da się ich polubić! Wątek muzyczny także uatrakcyjnił fabułę.
Książka czyta się szybko i zapewne z taką prędkością zapomina.. :)

Książka czyta się szybko i zapewne z taką prędkością zapomina.. :)

Książkę czyta się lekko. Polecam

Książkę czyta się lekko. Polecam

Bardzo infantylna. Zbyt wiele trudnych wątków dotyczących bezpośrednio głównych bohaterów (zaginiecie dziecka, narkomania, przemoc w stosunku do dzieci, wypadek...)- zaczętych i zostawionych ot tak sobie. Denerwujący bohaterowie (i on i ona). Książka stylistycznie niedopracowana (pod wieloma względami).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzy koleżanki Iza(przyszła panna młoda),Kaśka i Laura udają się na wieczór panieński, na którym każda w ramach zabawy ma wyznaczone zadanie. Laura (cicha, skromna, zdystansowana pracownica banku) w ramach zadania ma - pocałunek z przystojnym nieznajomym jak i potrzymanie go za pupę. Impreza zakrapiana alkoholem co doprowadza do zaniku pamięci na drugi dzień obudzenie się z nieznajomym w pokoju hotelowym. Tobiasz chłopak po mrocznych przejściach, właściciel hotelu, piosenkarz. Dwoje ludzi z bolesnymi tajemnicami spotykają się przypadkowo, każde na życiowym zakręcie, czy mogą zacząć życie od nowa zapominając o przeszłości. Historia z wątkiem muzycznym jednak nie odbiega od schematu innych romansów z happy endem.

Jedna z lepszych . Bardzo wciągająca , poruszająca a zarazem lekka . Miło się zaskoczyłam...

Jest to romans, dość mroczny, bo taki jest główny bohater powieści Tobiasz, niegrzeczny młody mężczyzna po przejściach, który bardzo nie chce kochać. Tytuł książki - Nakarmię cię miłością - to słowa piosenki, którą Tobiasz śpiewa swojej nowej dziewczynie Laurze. A przesłaniem powieści jest, że zawsze można zacząć żyć od nowa, inaczej, lepiej, ale do tego niezbędna jest druga osoba, która w odpowiednim momencie poda pomocną dłoń.
Podsumowują: książka warta przeczytania, bardzo optymistyczna, z happy endem, choć w pewnym krótkim momencie miałam co do tego wątpliwość.

Tym razem jestem bardzo zadowolona z wyboru wakacyjnej lektury. Lekka, przewidywalna ale pełna emocji.
Polecam

Polecam

,,Każdy z nas ma swoje piekło, które naznacza nas swym ogniem, tworząc blizny. Blizny na sercu, które nigdy nie znikną. Blizny, z którymi należy nauczyć się żyć”.

Laura Danielska jest młodą, skryt i spokojną kobietą Pracuje w banku. Dziewczyna jest w związku z Pawłem. Jednak ich relacja nie należy do udanych. Na szczęście Laura zawsze może liczyć na wsparcie swoich dwóch przyjaciółek-Kaśki i Izy. Iza planuje wyjść za mąż. W ramach wieczoru panieńskiego dziewczyny wybierają się do klubu. Na miejscu każda z przyjaciółek losuje sobie zadania do wykonania. I właśnie w trakcie wykonywania tych zadań poznaje nieziemsko przystojnego Tobiasza. Czy ta para ma szansę na miłość? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Na karmię Cię miłością”!

Twórczość Anny Dąbrowskiej jest mi już znana, Jednak znam tylko nowości pisane przez autorkę. Jestem ciekawa też książek starszych.
Autorka ma ciekawy styl pisania. Prosty język ułatwia czytanie tej pozycji. Ciekawa jest się para głównych bohaterów, jak i cała fabuła Gorąco polecam! Dziękuję autorce za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji ❤.

Prawdziwy rollercoaster emocji. Na początku nie spodziewałam się, że ta książka okaże się aż tak dobra. Myślałam, że będzie to kolejna lekka i przyjemna historia. Jednak autorka totalnie mnie zaskoczyła. Nie mogłam się oderwać od lektury do samego końca.
Tobiasz ma za sobą trudną przeszłość. Jest samotnym i pogrubionym młodym człowiekiem. Doświadczył przemocy w dzieciństwie, co wpłynęło na jego dalsze życie. Bierze narkotyki, uprawia przygodny seks i nie wierzy w miłość. Jego życie wypełnia muzyka i prowadzenie hotelu.
Laura jest dziewczyną z dobrego domu, która wyprowadza się od rodziców i próbuje ułożyć sobie życie w Warszawie. Tkwi w nieudanym związku z mężczyzną, któremu zawdzięcza pracę w banku.
Laura i Tobiasz przez przypadek poznają się w klubie, gdzie on gra, a ona świętuje wieczór panieński przyjaciółki. Od początku ich relacja jest pełna emocji i całej palety różnych uczuć. Życie wielokrotnie stawia przed nimi wyzwania i zmusza ich do radzenia sobie z nimi.
Jest to historia nie tylko o miłości, lecz także o tym, że zawsze można zacząć od nowa, nawet gdy ma się za sobą trudną przeszłość. Siła miłości jest ogromna i często pomaga stać się lepszym człowiekiem.

• 2017
  • Polscy autorzy