Zgłosuj na książki roku 2017

Nakarmię cię miłością

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Anna Dąbrowska

Dla kilku przyjaciółek wieczór panieński ma być przede wszystkim dobrą zabawą i odskocznią od codzienności. Warszawski klub, muzyka, alkohol i dodatkowa atrakcja – losowanie zadań, które ma wykonać każda z uczestniczek. To, które przypadnie w udziale Laurze, przykładnej pracownicy banku, okazuje się wyzwaniem równie trudnym, co ekscytującym. Pocałunek z przystojnym nieznajomym… W ten sposób dziewczyna poznaje Tobiasza, charyzmatycznego muzyka. Wypełnienie zadania doprowadza do niezwykle zaskakującego poranka, a kiepski dowcip Tobiasza wywołuje nieprzewidziane skutki.

źródło opisu: Zysk i s-ka

źródło okładki: Zysk i s-ka

awiola | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

"Grzeczni chłopcy wędrowali do nieba, niegrzeczni potrafili rozpalać kobiece zmysły do takiej temperatury, że nawet piekło wydawało się za chłodne".

Tym razem opowiem wam co nieco o miłości. O miłości, która swoją siłą jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody. O wielkiej fascynacji i równie wielkim rozczarowaniu. O powieści, która powiela znane mi schematy fabularne, a która mimo to zapewniła mi mile spędzone chwile przy jej lekturze. Od czasu do czasu taka książka jest mi zwyczajnie potrzebna.

Anna Dąbrowska to pochodząca z Inowrocławia, żona i matka dwójki chłopców. Zadebiutowała powieścią pt. "Stalowe serce", którą wydała pod pseudonimem Laven Rose. Autorka uwielbia czytać, zbierać grzyby, słuchać muzyki, a także jeździć na rockowe koncerty. Nie potrafi się nudzić.

Laura Danielska to dość skryta kobieta, mająca dość poukładane życie zawodowe i prywatne, która jednak nie potrafi zawalczyć o siebie. Jej życie zmienia się pod wpływem pewnej nocy, czyli szalonego wieczoru...

Gosia | 2017-02-15
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 15 lutego 2017

Ona - Laura przechodzi chwile zwątpienia w swój związek z szefem. On - Tobiasz niespokojny duch, stale poszukujący tej jedynej, muzyk. Poznają się w klubie na koncercie. Czy związek tych dwojga ma szanse przetrwać?
Przypomina mi książki pani A. Lingas Łoniewskiej, ogólnie bardzo dobrze się czyta.

gosia123 | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

To słodko-gorzka powieść trochę w stylu pani Lingas. Ona i on,różni ich wszystko,a jednak potrafili się odnaleźć w tym zwariowanym świecie. Laura i Tobiasz są jak ogień i woda,ona poukładana ,on niegrzeczny facet pełen mrocznej przeszłości.
Tak sobie myślę,że czasami warto zacząć wszystko od nowa,walczyć o swoje marzenia i miejsce na ziemi. Nie da się wymazać przeszłości,ale warto walczyć o lepszą przyszłość.
Generalnie książkę czyta się dobrze tylko....jak dla mnie nie potrzebne są tutaj wulgaryzmy,bo milion żab lecących z ust nic nie daje,a pozostawia tylko niesmak

WampirkaJustynka | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Książka taka sobie. Trochę jak taka gorzka czekolada. Przypominała mi też trochę książkę Agnieszka Lingas-Łoniewska "Skazani na ból" zwłaszcza końcówka. Ale ogólnie dobrze się czytało.

magpie101 | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Pare glownych bohaerow roznilo doslownie wszystko.
Laura 26 letnia kobieta, ma bufoniastego chlopaka, dobra prace w banku, skonczone studia, brakuje jej jednak prawdziwej milosci, chce byc kochana, przytulana, rozpieszczana.
Tobiasz jest muzykiem, wiele lat temu zostal zdradzony, oszukany i od tego czasu nie wierzy w milosc, kobiety traktuje przedmiotowa. Kiedys byl uzalezniony od narkotykow, potem z tym walczyl, jednak gdy spotyka go jakies niepowiedzenie w zyciu ma ochote ponownie uciec w zapomnienie nalogu.
Na poczatku przypadek sprawil, ze czesto wpadali na sibie, on zawsze byl w stosunku do niej bezczelny i arogancki jednak ona caly czas zaprzatala jego mysli. Postanoili dac sobie szanse jednak Tobiasz od poczatku oswiadczyl Laurze, nie jest zdolny do milosci, ze nigdy nie powie jej, ze ja kocha.
Gdy juz wydaje sie, ze sa szczesliwi i nic wiecej im do szczescia nie potrzeba wtedy dopada go przeszlosc, pojawia sie jego byla z niemila niespodzianka i zwiazek z Laura sie...

mania_kch | 2016-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2016

Całkiem dobra historia, autentyczna i życiowa, ciekawa fabuła, nietuzinkowe postacie . Jej słabą stroną był pośpiech. Kiedy na scenie pojawia się Joanna z dzieckiem i zaczyna mieszać w życiu Tobiasza, wszystko nabiera szalonego tempa. Człowiek nie zdąży odczuć porządnie wszystkich emocji a już jest po problemie. Aż się prosiło by wydłużyć wątek, zagrać na emocjach do granic możliwości. Niestety nie do końca to wyszło. Szkoda, bo tym samym historia jest tylko dobra a miała zadatki na rewelacyjną.

izabela81 | 2016-11-16
Przeczytana: 09 listopada 2016

"Nakarmię cię miłością,
Ukołyszę dźwiękiem płynących łez,
Jak dużo mojego świata mam ci ukazać,
Byś w końcu zrozumiała, że dwa słowa to nie był tani blef."

Jeszcze nie czytałam pierwszej książki Anny Dąbrowskiej pt. "Stalowe Serce", którą wydała pod pseudonimem Laven Rose. Można powiedzieć, że "Nakarmię cię miłością" jest niejako ponownym debiutem, ale tym razem pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem autorki.

Niejednokrotnie zdarza się mi zastanawiać nad tym, czy przypadkowe spotkanie lub wydarzenie może odmienić życie, czy może być początkiem prawdziwej miłości? Z takim przykładem mamy do czynienia w "Nakarmię cię miłością". To idealny dowód na to, że szczęście i miłość mogą czaić się na każdym kroku. Wystarczy tylko trochę się postarać, zawalczyć, a czeka na nas coś wspaniałego.

Parę głównych bohaterów polubiłam już od pierwszych stron książki. Wydają się być tacy zwyczajni, bliscy. Mimo iż są dojrzali, muszą dojrzeć. Dojrzeć do miłości. Laura to dziewczyna cicha, szczera,...

Marika | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Trzy przyjaciółki wybierają się do baru na wieczór panieński jednej z nich. Żeby go sobie umilić, każda ma wykonać dwa zadania - Laurze przypadło pocałowanie nieznajomego i złapanie go za tyłek. I za cel obiera sobie przystojnego Tobiasza, wokalistę zespołu grającego koncert w tym samym barze.

Ech. Znowu dałam się skusić ładną okładką, podczas gdy wnętrze okazało się rozczarowujące. Naprawdę chciałam to przeczytać, bo i okładka przyciąga oko, i opis fajnie brzmi... szkoda, że z historią nie było podobnie. Kilka dni ją męczyłam, czytając w międzyczasie inne książki, bo po prostu na tyle mnie nie wciągała. Praktycznie wszystkie postacie przedramatyzowane, sytuacje też, nikogo zbytnio nie polubiłam.
I jedna rzecz, która pojawiała się kilkakrotnie, a co mnie strasznie irytuje - zapis dialogów. Nie raz myślnik był w nieodpowiednim miejscu, co wyglądało tak, jakby to była dalsza część kwestii jakieś postaci, choć był to opis jej czynności. Raz można przymknąć na to oko, ale nie tyle,...

halmanowa | 2017-05-17
Przeczytana: 10 maja 2017

"Nakarmię cię miłością" to powieść, która mogłaby skraść moje serce. Ciekawy pomysł na fabułę i świetnie dopasowana forma narracji (pierwszoosobowa naprzemiennie) to jej ogromne zalety. Lekki, przystępny język również zaliczam do plusów. Dzięki temu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wątki poboczne, mimo że niezbyt mocno rozwinięte, sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury. To wciągająca i ciekawa historia, choć nie odbiega schematem od wielu innych powieści love story.

Niestety, to za mało, żebym czuła się oczarowana. Nie oznacza to, że autorka mnie zawiodła, co to, to nie. To była po prostu miła czytelnicza przygoda bez wielkiego wow. Żałuję, że autorka nie zagłębiła się bardziej w temat narkotyków, a jedynie pozwoliła czytelnikowi delikatnie go liznąć. To sprawiło, że przemiana Tobiasza nie była wcale taka spektakularna, a sam bohater w kwestii kreacji wypadł w moich oczach dość przeciętnie. Zdecydowanie większą uwagę autorka poświęciła Laurze, tworząc ciekawą, spójną...

Pistacia_Vera | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

zaczyna się dobrze. poznajemy bohatera, który jest niegrzeczny ale im dalej rozwija się historia tym z bohatera zaczyna wylewać się romantyczny cukier. poza tym relacja głównej bohaterki ze swoim chłopakiem i zarazem szefem wypada nienaturalnie.