Ag2S

Czyja krew zostanie przelana, a kto poczuje słodki smak zemsty? Są błędy, których nie sposób naprawić. Są winy, których nie można wybaczyć. I są ludzie, którzy nie spoczną, dopóki nie nasycą się zemstą… ~***~ Ulicami miasta biegnie ranna dziewczyna. Udało jej się uciec. Na jak długo? Jej tropem podąża pościg. Ale biegnący w ślad za nią zabójcy wiedzą, że oni też muszą oglądać się za siebie....

Czyja krew zostanie przelana, a kto poczuje słodki smak zemsty?

~***~
Ulicami miasta biegnie ranna dziewczyna. Udało jej się uciec.
Na jak długo?

Jej tropem podąża pościg. Ale biegnący w ślad za nią zabójcy wiedzą, że oni też muszą oglądać się za siebie. Bo jest ktoś, kto gotów jest nawet wstać z martwych, żeby ją uratować.

Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra z czasem, w której stawką jest więcej niż jedno życie.

Kto tak naprawdę jest tu myśliwym, a kto ofiarą?

~***~
Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ale także opowieść o potędze miłości, zdolnej odkupić błędy z przeszłości… lub strącić w najczarniejszą otchłań.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

deana | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Katarzyna Michalak to nazwisko, które co rusz to przewija się przez polską blogosferę czytelniczą. Jedni się zachwycają, drudzy nie pozostawiają suchej nitki na autorce. Nie dziwi więc to, że i ja w końcu dałam się skusić i sięgnęłam po najnowszą powieść, szeroko reklamowaną ,,Zemstę".

Już na wstępie coś mi nie zagrało. Bardzo szybko pojawiło się u mnie poczucie, że skądś znam pewne motywy, chwyty i zabiegi. Sprawdziłam okładkę, niby polska autorka a w środku dziwny miks Diany Palmer, Nory Roberts i Sandry Brown i to wcale nie w ich najlepszym wydaniu. Potem było już tylko gorzej. Kilka razy nawet okładałam powieść, z przeświadczeniem, że takich głupot to dawno nie czytałam i chyba tylko wewnętrzne poczucie, że jak się książkę zaczęło to trzeba skończyć sprawiło, że dotarłam do ostatniej strony.

Ale po kolei. Chciałam napisać o czym jest fabuła ale gdy siadłam i zaczęłam nad tym myśleć to doszłam do wniosku, że nie mam pojęcia. Jest dziewczyna, która ucieka. Jest chłopak, który...

Stokrotka | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 01 listopada 2017

„Zemsta” Katarzyny Michalak to kontynuacja „Mistrza”. Akcja rozgrywa się dwadzieścia lat po dramatycznych wydarzeniach w cypryjskiej posiadłości VillaRosa. Wracają starzy bohaterzy, pojawiają się też nowi.
W przyswajaniu treści przeszkadzał mi styl autorki – fragmentami pompatyczny, to znów egzaltowany. Nie wiem też doprawdy, czym (oprócz urody) ujęła Tristana – Marie Solay. Była tak głupiutka i nieodpowiedzialna, że można tylko wzdychać i kręcić głową z politowaniem.
Całość, moim zdaniem, wypada tak sobie. Dosyć banalnie, powierzchownie i nierealistycznie.

Kasiek | 2016-05-13
Przeczytana: 06 maja 2016

"Mistrz" jest jedną z nielicznych książek, którą po przeczytaniu zamiast odłożyć, od razu zaczęłam czytać drugi raz, aby ponownie napawać się emocjami, które autorka mi zaserwowała. Potem jednak nastąpiło wiele rozczarowań jej twórczością, co skutkowało moim brakiem zainteresowania jej poczynaniami. Dlatego też początkowo nie zorientowałam się, że "Zemsta" jest kontynuacją "Mistrza". Ten fakt jednak przeważył, że w ogóle po nią sięgnęłam.
Jak to często bywa, kontynuacja nie jest tak dobra jak pierwsza część, niemniej jednak nie żałuję, że ją przeczytałam. Moja ocena być może nie jest obiektywna, gdyż wynika z sentymentu jakim darzę bohaterów "Mistrza". Nowo wprowadzone postacie nie wzbudziły we mnie już takiej sympatii i takich emocji.
Akcji jest wiele, więc nie sposób się nudzić. Wszystko dzieje się szybko, jak dla mnie czasami aż za szybko, zwłaszcza jeśli chodzi o wątek romantyczny i kwestię rodzących się między bohaterami uczuć. Nawet nie zdążyłam zauważyć kiedy się sobą...

Tym razem autorka bardzo mnie zaskoczyła.
Dotychczas wszystkie powieści pani Michalak które przeczytałam to były takie raczej ckliwe babskie czytadła w którym watek miłosny jest na pierwszym planie.
A tu mamy całkiem przyzwoitą powieść sensacyjną o zemście i tajemnicach sprzed lat. Oczywiście jest też miłość i pożądanie.
Nie ukrywam, że lubię powieści tej autorki, ale potrafię też być w stosunku do jej pisarstwa krytyczna. W tej książce jak i w innych, autorkę strasznie ponosi wyobraźnia przez co niektóre wydarzenia są strasznie przerysowane i nierealne.
Ale w natłoku zdarzeń, bo akcja pędzi jak szalona te drobne potknięcia nieraz są niezauważalne. Czytałam tą książkę z zainteresowaniem bo jest tu ciekawy wątek sensacyjny, porachunki mafijne i całkiem przyzwoity i stonowany wątek miłosny.
Tylko zakończenie niezbyt przypadło mi do gustu, bo nie lubię takich zakończeń.

Pistacia_Vera | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

miałam już odpocząć od twórczości pani Katarzyny ale ponieważ książka jest kontynuacją losów bohaterów znanych z "Mistrza", którego czytałam wcześniej to postanowiłam sięgnąć po "Zemstę" i nie chce obrażać ani autorki ani czytelników bo o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie ta książka to kolejny popis grafomanii. dorosły mężczyzna żyjący 20 lat na prerii, zakochujący się w ciągu minuty i proponujący małżeństwo po paru dniach znajomości to ponad moje siły. a czytając teksty w stylu "poruszył się raz jeszcze składając w jej wnętrzu ofiarę z nasienia" moje myśli od razu biegły w stronę ofiary składanej w sekcie, sekcie grafomanów. czytajcie jak chcecie może Wam się spodoba. mnie dalej z autorką Katarzyną Michalak nie jest po drodze.

Agnieszka | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Drodzy czytelnicy dziś zapraszam Was na recenzję długo wyczekiwanej kontynuacji "Mistrza" Pani Katarzyny Michalak.Na wstępie jednak pragnę podziękować zarówno samej autorce jak i wydawnictwu za możliwość przedpremierowej lektury "Zemsty"
Jak sama autorka pisze na swoim blogu mimo,ze jest doświadczona pisarką bardzo boi się tego jak czytelniczki odbiorą książkę czy się spodoba,a przede wszystkim czy będzie tak samo dobra jak jej pierwsza część.
Jestem świeżo po lekturze "Zemsty" i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić,że obawy te są zupełnie bezpodstawne i niepotrzebne gdyż książka jest rewelacyjna i zapewne wiele czytelniczek zgodzi się ze mną,że przerosła nasze czytelników najśmielsze oczekiwania.Mówiąc wprost drogi czytelniku kiedy już zaczniesz czytać nie będziesz w stanie się oderwać. Dlatego zanim zaczniesz czytać zarezerwuj sobie wolny czas i przygotuj się na mnóstwo emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji.Recenzując pierwszą część napisałam,że w...

Gosia | 2016-05-30
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 30 maja 2016

Raul de Luca powrócił, aby dokonać zemsty po 20 latach. Na początku ciężko mi było połapać kto jest kim, bo od przecytania Mistrza minęło trochę czasu ale szybko się wciągnęłam w akcję. Polecam zwłaszcza tym, którzy czytali poprzedni tom, bo warto!

maggnolia | 2016-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Jestem odurzona, zafascynowana, pełna miłości i wiary w honor oraz szlachetność międzyludzką. Książka porywa w głębie mafii , brutalnych czynów, ofiarności. rodzinnych przekonań, przyjaźni, oddania i na końcu poświęcenia najcenniejszej rzeczy jaką posiada człowiek w imię wyrównania rachunków i zatrzymania obietnic ZEMSTY. Zasiała się we mnie nadzieja na dalsze losy Raula de Luki lecz wiem że to już koniec ale jaki koniec...
Zostanie ze mną na zawsze!

Biblioteczka Rudej | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Mówią,że kontynuacje są gorsze.Cóż...chyba nie w tym przypadku.Akcja "Zemsty" jest tak pełna emocji i zwrotów akcji,że James Bond do pięt nie dorasta Raulowi de Luca.Jestem pozytywnie zaskoczona

mania_kch | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2016

Historia pełna napięcia i emocji. Wciąga od pierwszego zdania i tak trzyma do ostatniego słowa. Bardzo przemyślana fabuła, odpowiednio dozowana akcja i element zaskoczenia nie pozwalają czytelnikowi nawet na chwilę znudzenia. Oczywiście rewelacyjne zakończenie.
Polecam :)