Free - Heavy Load

Free: Heavy Load
Joanna

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/free/free-heavy-load

Roman Dłużniewski | 2016-12-17

Jeden z moich ukochanych zespołów. Prawdziwi giganci blues rocka. Wyrośli z tradycji brytyjskiego białego bluesa i dołożyli do niego mocniejsze akcenty. Grali dość krótko, ale potem było przecież Bad Company z ciągle niesamowitym głosem Rodgersa. To książka dla takich fanatyków jak ja.

| 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2016, 2016.06
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Historia zespołu Free była krótka, aczkolwiek burzliwa. Jest to opowieść o grupie młodych muzyków, którzy założyli zespół blues-rockowy i osiągnęli szczyt popularności. Książka opowiada również o ludziach, których sukces zniszczył, a przecież Free w swoim czasie zdetronizowali nawet samych Led Zeppelin, pobijając rekord ich rekord frekwencji na występach. Muzycy Free byli doskonali, szczególnie gitarzysta Paul Kossoff grał na swoim Gibsonie Les Paul jak nikt przed nim. Był mistrzem wibrato i grał z niezwykłym uczuciem. Czwórka muzyków czułą magię w tym co robili, to był ich świat, któremu poświęcili się bez reszty. Byli też dobrymi przyjaciółmi. Sukces piosenki "All Right Now", nie do końca reprezentatywnej dla muzyki Free, przeniósł zespół ze sfery koncertów w klubach przed wiernymi fanami w sferę występów w halach dla publiczności złożonej z ludzi, którzy poznali zespół dopiero dzięki przebojowi. Sukces wymagał kolejnych przebojów, tych jednak zespół nie potrafił napisać. Wartość...