Szpada pana admirała. Dzieje Hugenotów

Okładka książki Szpada pana admirała. Dzieje Hugenotów Stanisław Grzybowski
Okładka książki Szpada pana admirała. Dzieje Hugenotów
Stanisław Grzybowski Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Biblioteka Wiedzy Historycznej historia
214 str. 3 godz. 34 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Biblioteka Wiedzy Historycznej
Wydawnictwo:
Wiedza Powszechna
Data wydania:
1961-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1961-01-01
Liczba stron:
214
Czas czytania
3 godz. 34 min.
Język:
polski
Tagi:
Hugenoci marynistyka
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wędrówka i etnogeneza w starożytności i w średniowieczu Jan Chochorowski, Ilona Czamańska, Małgorzata Dąbrowska, Władysław Duczko, Krzysztof Fokt, Stanisław Grzybowski, Jerzy Hauziński, Grzegorz Jawor, Jerzy Kolendo, Zofia Kurnatowska, Christian LÜBKE, Wojciech Mruk, Vincent Múcska, Michał Parczewski, Jan M. Piskorski, Jan Prostko-Prostyński, Andrzej Sakson, Maciej Salamon, Joachim Śliwa, Sławomir Sprawski, Krzysztof Stopka, Jerzy Strzelczyk, Stanisław Turlej, Lech A. Tyszkiewicz, Marek Wilczyński, Ewa Wipszycka, Marcin Wołoszyn, Zenon Woźniak, Piotr Wróbel, Hanna Zaremska, Stefan Zawadzki, Adam Ziółkowski
Ocena 6,9
Wędrówka i etn... Jan Chochorowski, I...
Okładka książki Król a prawo stanów do oporu Zbigniew Anusik, Krzysztof Baczkowski, Anna Filipczak-Kocur, Stanisław Grzybowski, Mirosław Nagielski, Adam Perłakowski, Andrzej Rachuba, Jerzy Sperka, Henryk Wisner
Ocena 8,0
Król a prawo s... Zbigniew Anusik, Kr...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
687
251

Na półkach: , , ,

Przystępne wprowadzenie w tematykę hugenotów i wojen religijnych we Francji. Nieżyjący już autor wychodzi od rysu biograficznego Kalwina i genezy religii reformowanej, by później opisać wiele dekad krwawych walk, doprowadzając opowieść aż do powstania kamizardów w XVIII wieku i odwołania edyktu z Fontaineblau przez Ludwika XVI w przeddzień rewolucji.

Mimo upływu kilku dekad od publikacji książki nadal warto ją czytać, zwłaszcza przed sięgnięciem po bardziej specjalistyczne monografie. Co prawda niektóre kwestie społeczne są tutaj po marksistowsku uproszczone, część faktów podana nieco tendencyjnie, a bieg wydarzeń bywa skrótowy.

Jednak Grzybowski zwraca przy tym uwagę na kilka spraw zupełnie pominiętych w nowszych monografiach tematu (np. "Francuskie wojny domowe" Knechta),jak np. próby kolonizacji Ameryki przez hugenotów w XVI wieku - to jeden z najciekawszych rozdziałów tej książki. Innym mocnym punktem jest ciekawy opis mało znanej walki Genewy o niezależność od Sabaudii. Zaletą jest również styl autora.

6,5/10

Przystępne wprowadzenie w tematykę hugenotów i wojen religijnych we Francji. Nieżyjący już autor wychodzi od rysu biograficznego Kalwina i genezy religii reformowanej, by później opisać wiele dekad krwawych walk, doprowadzając opowieść aż do powstania kamizardów w XVIII wieku i odwołania edyktu z Fontaineblau przez Ludwika XVI w przeddzień rewolucji.

Mimo upływu kilku...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    7
  • Posiadam
    3
  • 2018
    1
  • 12 Historia: XVII w.
    1
  • 11 Historia: XVI w.
    1
  • Zakupy
    1
  • Wojny morskie, piraci, korsarstwo
    1
  • 09 Historia Nowożytna
    1
  • Przeczytane fragmentarycznie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Szpada pana admirała. Dzieje Hugenotów


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne