Narodziny ludów i narodów (etnogeneza), ich "odwieczne" trwanie w ojczyźnie lub przybycie do niej z odległych krajów, to zagadnienia budzące od lat pełne emocji spory. Tezom naukowym przeciwstawiane bywają dawne mity i nowe domysły. Wybitni uczeni polscy i zagraniczni przedstawiają w książce aktualne ustalenia na temat powstawania ludów i historycznej roli ich wędrówek. pod red. Macieja...

pod red. Macieja Salamona i Jerzego Strzelczyka

źródło opisu: http://iagellonica.com.pl/?p0=2&p1=7&o=126

źródło okładki: http://iagellonica.com.pl/?p0=2&p1=7&o=126

Małgorzata | 2017-05-16

Wielkich fajerwerków tu nie ma - ot typowa zbiorówka pokonferencyjna. Brak oryginalnych tez, właściwie powtarzanie tego, co wiadomo od dawna.

gwiezdny_patrol | 2018-07-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane