Ostatnia tajemnica Leonarda da Vinci

Wydawnictwo: Amber
8324120408

Florencja Leonarda da Vinci, XIX-wieczny Paryż, współczesny Madryt, tajne schronienie templariuszy. Oto miejsca, w których rozgrywa się historia największej tajemnicy w dziejach chrześcijaństwa naznaczonych intrygą, zdradą, zbrodnią i oszustwem losów Świętego Całunu i zagadkowego dzieła, jakie Cezar Borgia zamówił u genialnego Leonarda... Rok wydania: 2005;

Elilaya | 2013-04-26

Uproszczony Dan Brown. I powiem szczerze, że bardziej przypadło mi to do gustu. Książka jest bardzo konkretna i mimo, że jest znacznie cieńsza od książek pana Browna, to można śmiało powiedzieć, że jest obszerniejsza w informacje. I co najważniejsze - autorzy nie przynudzają.

Spędziłam przyjemny czas czytając tę lekturę. Lekka, płynna, napisana prostym językiem, brak nudnych, niepotrzebnych czy przeciągających się fragmentów. Dobrze się czyta.
Chociaż czuć, że pisało ją dwóch autorów, poziom jest nieco nierówny, ale jest wszystko ładnie ze sobą połączone więc ta różnica jest mało wyczuwalna, choć czasami irytująca.
Minusem są dialogi, nie są najgorsze, ale są bardzo uproszczone i nieco banalne, ale za to sama fabuła jest bardzo wciągająca.
Niestety wartkiej akcji tutaj prawie żadnej nie ma, ot po prostu zwyczajna opowieść o tajemnicy, napisana w sposób wzbudzający ciekawość i emocje.
Autorzy nie szczędzą metafor, które są momentami śmieszne i przez to książka sprawia wrażenie...

nook | 2014-10-21

Dobrze się czyta. Zmiana miejsca, czasu i akcji jak u Dana Browna. Dobra na jesienne wieczory.

Cherry_Darling | 2015-11-24

Cieniutka książka, ale przynajmniej nie rozwleczona długimi opisami. Napisana w prostym języku, szybko się czyta i co najważniejsze - bardzo przyjemnie. Opowieść niezwykle ciekawa, dla fanów historii zmyślonej pozycja warta uwagi.

P.S. MINI SPOILER. Końcowy rozdział z akcją na cmentarzu bardzo dobry :)

rafalwis | 2015-08-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2015

Super książka, jedna z najlepszych jaką czytałem. Bardzo ciekawa; jest akcja, jest tajemnica, jest wszystko co potrzeba, świetnie się czyta. Bardzo polecam.

machatka | 2013-06-18

Przyjemnie się czyta, wciąga i zastanawia.

Anksunamun | 2016-07-05
Przeczytana: czerwiec 2009