Zemsta róży

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Akcja powieści, łączącej w sobie cechy romansu i dramatu politycznego, rozgrywa się we Francji i w Niemczech w XII wieku. Autorkę zainspirował XIII-wieczny romans, na który natknęła się w swoich literackich poszukiwaniach, a w którym a jak uważa a narrator okłamywał czytelników. Galland też pisze o ukrywaniu prawdy, o oszustwach, intrygach, podstępach. Bohaterem powieści jest młody Burgundczyk Wil

MoznaPrzeczytac | 2014-03-16
Przeczytana: 09 lipca 2012

Intryga plus kobiety równa się, genialna książka. Tak w największym skrócie można opisać „Zemstę Róży”. Jest to druga powieść autorki Nicole Galland.

Cała powieść rozgrywa się w Francji i w Niemczech w XII wieku i choć głównymi postaciami o których pisze autorka są mężczyźni, to jednak za całą intrygę odpowiedzialne są kobiety. Naprawdę całkiem dobrze sprawdza się tu powiedzenie „gdzie diabeł nie może tam babę pośle”. Powieść utrzymana jest w lekkim stylu i dobrym humorze. Osobiście mam nadzieje że nikogo nie zrazi fakt, iż jest to powieść historyczna, ponieważ nikt nie znajdzie tam długich na kilka kartek opisów jak u Sienkiewicza, albo słów które dawno już stały się niezrozumiałe. Autorka dodaje od siebie małą adnotacje dla purystów historycznych, geograficznych i językowego. W swoich „trzykrotnych przeprosinach od autorki” usprawiedliwia swoją książkę przed owymi znawcami, mówiąc że to po prostu powieść i aby nie doszukiwać się tam błędów językowych, historycznych czy...

Sheri | 2011-01-01

Na długi zimowy wieczór w sam raz. Szczególnie, że fabuła ma kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji a jeden z głównych bohaterów pokaże się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Cała historyjka ma w sobie coś sympatycznego a relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami śledzi się z ciekawością.

Małgorzata | 2014-01-15
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Uwielbiam takie książki! Średniowieczny klimat, zamki, rycerze, turnieje, damy, intrygi i świetnie skonstruowana główna bohaterka, która żyje jako śpiewak na dworze cesarza. Świetna książka, polecam wszystkim zakochanym w średniowieczu. :)

Paulina | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, 52/2014
Przeczytana: 2014 rok

Zaskakujące zwroty akcji. Zaczynając lekturę spodziewałam się czegoś bardziej statecznego. Mile się zaskoczyłam. Polecam.

Anuszka | 2012-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

momentami piekielnie nudna, momentami ciekawa i zaskakująca

Paula | 2017-01-04
Przeczytana: 2008 rok