Lisa Scottoline
9788360192771
kobieta, kariera, tajemnica, prawo

Kiedy zaledwie trzydziestokilkuletnia Cate Fante zostaje mianowana sędzią federalnym, wydaje się, że świat i wielka kariera stoją przed nią otworem. Ale radość Cate jest mniejsza, niż można by się spodziewać: młoda pani prawnik podejrzewa, że ktoś będzie chciał wpływać na jej decyzje, a dodatkowo boi się tego, że wyjdzie na jaw mroczna tajemnica, którą do tej pory udawało się jej ukrywać...

gwiazdka | 2017-02-20
Na półkach: Rok 2017, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2017

„Niegrzeczna dziewczynka” Lisy Scottoline to taki lekki, łatwy kryminałek z wątkiem obyczajowym. Lekki język, trochę bardziej skomplikowana sprawa kryminalna, oczywiście policja nie rozwiązuje zbrodni, czyni to główna bohaterka, chociaż też przypadkiem. I tu jest właśnie wada książki- nie ma prawdziwego śledztwa, no może nie takiego do końca, rozwiązanie wyskakuje jak diabełek z pudełka. Ale „Niegrzeczną dziewczynkę” czyta się całkiem szybko i nieźle, jest łatwa, pewnie też szybko wypadnie z głowy. Początkowo nie do końca przekonywała mnie główna bohaterka, potem było już lepiej. Aha, jeszcze jedno, co mi lekko zgrzytało to zakończenie- mnie nie przekonało, chociaż nie mam mu do zarzucenia zbyt wiele to jednak było mało przekonujące dla mnie. Pomimo tych wad czytało mi się przyjemnie, byłam nawet zaciekawiona treścią, a lektura była relaksująca pomimo tematyki- nie angażowała mnie emocjonalnie (tylko czy to zaleta, czy wada?).

mclola20 | 2016-10-18
Na półkach: 2016, E- book, Przeczytane
Przeczytana: 14 października 2016

Jak na panią Scottoline, której książki do tejpory czytałam z wypiekami na twarzy to "Niegrzeczna dziewczynka" jest tylko trochę dobra.. Bohatrowie są przeciętni, a główna postać niezbyt fascynująca..
Plus jedynie za zaskakujące zakończenie. Ale nie wykluczam,że sięgnę po kolejną książkę pani Lisy, bo aż tak bardzo się nie zraziłam:)

Goszarda | 2014-12-30
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 30 grudnia 2014

To moja pierwsza książka tej autorki i bardzo mi się podobała... POLECAM tym którym podoba się twórczość Joe Fielding i Camille Lackberg

KoRnelkA | 2015-03-26
Przeczytana: 22 marca 2015

Okładka sugeruje odmóżdżający harlequin, tu jednak niespodzianka - książka wciągająca, całkiem wyczerpujący rys psychologiczny głównej bohaterki oraz zgrabnie poprowadzona akcja, ciekawe tło akcji (sala sądowa kontra opuszczone miasto na płonącej kopalni), wreszcie jakaś ciekawa bohaterka-kobieta: silna, niezależna, z charakterem. Fabuła wciąga, szybko się toczy, a zakończenie jest zaskakujące. Polecam!

Klaudia95 | 2015-01-30
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Uwielbiam książki o intrygach czy śledztwach, więc sięgnęłam po tę. Z Scottoline mam do czynienia po raz pierwszy.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Bardzo interesująca fabuła, bohaterowie.
Cate, zostaje sędzią federalnym. Mogłoby się wydawać, że życie stoi przed nią otworem. Jednak jest inaczej - podczas jednej rozprawy życie bohaterki ulegnie zmianom o 360 stopni...
Jeśli chcesz wiedzieć co dalej przeczytaj książkę. szybka akcja, doskonała intryga i niespodziewane zwroty akcji!

florencja | 2014-10-10
Przeczytana: 2014 rok

Tytuł i okładka w mojej wyobraźni nawiązywały do naprawdę ''niegrzecznych, niepoprawnych scenariuszy''. Początek akcji i przygody pani sędzi były interesujące, nawet z psychologicznego punktu widzenia. Mimo, ze byly opisane całkiem ogólnie. Parę wątków, żaden mnie nie porwal, nie wkręciłam się w to. Zakończenie też nijakie. Plusem tej ksiązki są krótkie rozdziały i można czytać trochę ''na raty'' i tak się to czyta. Nie jest to ksiązka, która porywa i którą się zapamiętuje.
5/10

Kasia | 2012-05-08
Przeczytana: maj 2012

Książkę kupiłam zachęcona opisem i nie zawiodłam się. Czyta się szybko, a zakończenie mnie zaskoczyło.
Gorąco polecam.

Paulina | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

Bardzo dobra książka, świetna fabuła a przede wszystkim kapitalnie prowadzona akcja przez autorkę. Główna bohaterka bardzo ciekawa ale także jej życie prywatne jak i publiczne. A rozwiązanie zagadki bardzo zaskakujące i niespodziewane. Jak najbardziej polecam i z chęcią przeczytałabym inne książki tej autorki.

wierzbickaj | 2014-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2014

morał jaki mi sie nasuwa po tej cudownej lekturze, to: nie szukaj daleko, rozglądaj sie uważnie blisko siebie, nigdy nie wiesz czy morderca nie pracuje z Tobą, czy nie jest Twoim przyjacielem... i zawsze podążaj za obranym celem, dąż do prawdy i szukaj odpowiedzi zgodnie ze swoimi przekonaniami

MrsPatiiii | 2013-08-07

Do samego końca autorka trzyma czytelnika w napięciu, a prawda jest zaskakująca ;) Polecam !