Niegrzeczna dziewczynka

Okładka książki Niegrzeczna dziewczynka Lisa Scottoline
Okładka książki Niegrzeczna dziewczynka
Lisa Scottoline Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. kryminał, sensacja, thriller
Lisa Scottoline
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2007-01-30
9788360192771
kobieta kariera tajemnica prawo

Każda kobieta powinna mieć chociaż jedną przyjaciółkę, która by ją rozśmieszała.

Każdy ma prawo do marzeń.

Każdy ma prawo do marzeń.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

gówna bohaterka to prawniczka która wiedzie podwójne życie.dzień to prawo a wieczorami..... książka wprowadza nas w świat prawników,szybka akcja ale urwane, nieskończone wątki ,chaotyczna .ani sensacja ani romans.

„Niegrzeczna dziewczynka” Lisy Scottoline to taki lekki, łatwy kryminałek z wątkiem obyczajowym. Lekki język, trochę bardziej skomplikowana sprawa kryminalna, oczywiście policja nie rozwiązuje zbrodni, czyni to główna bohaterka, chociaż też przypadkiem. I tu jest właśnie wada książki- nie ma prawdziwego śledztwa, no może nie takiego do końca, rozwiązanie wyskakuje jak diabełek z pudełka. Ale „Niegrzeczną dziewczynkę” czyta się całkiem szybko i nieźle, jest łatwa, pewnie też szybko wypadnie z głowy. Początkowo nie do końca przekonywała mnie główna bohaterka, potem było już lepiej. Aha, jeszcze jedno, co mi lekko zgrzytało to zakończenie- mnie nie przekonało, chociaż nie mam mu do zarzucenia zbyt wiele to jednak było mało przekonujące dla mnie. Pomimo tych wad czytało mi się przyjemnie, byłam nawet zaciekawiona treścią, a lektura była relaksująca pomimo tematyki- nie angażowała mnie emocjonalnie (tylko czy to zaleta, czy wada?).

Jak na panią Scottoline, której książki do tejpory czytałam z wypiekami na twarzy to "Niegrzeczna dziewczynka" jest tylko trochę dobra.. Bohatrowie są przeciętni, a główna postać niezbyt fascynująca..
Plus jedynie za zaskakujące zakończenie. Ale nie wykluczam,że sięgnę po kolejną książkę pani Lisy, bo aż tak bardzo się nie zraziłam:)

Okładka sugeruje odmóżdżający harlequin, tu jednak niespodzianka - książka wciągająca, całkiem wyczerpujący rys psychologiczny głównej bohaterki oraz zgrabnie poprowadzona akcja, ciekawe tło akcji (sala sądowa kontra opuszczone miasto na płonącej kopalni),wreszcie jakaś ciekawa bohaterka-kobieta: silna, niezależna, z charakterem. Fabuła wciąga, szybko się toczy, a zakończenie jest zaskakujące. Polecam!

Uwielbiam książki o intrygach czy śledztwach, więc sięgnęłam po tę. Z Scottoline mam do czynienia po raz pierwszy.
Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Bardzo interesująca fabuła, bohaterowie.
Cate, zostaje sędzią federalnym. Mogłoby się wydawać, że życie stoi przed nią otworem. Jednak jest inaczej - podczas jednej rozprawy życie bohaterki ulegnie zmianom o 360 stopni...
Jeśli chcesz wiedzieć co dalej przeczytaj książkę. szybka akcja, doskonała intryga i niespodziewane zwroty akcji!

Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Bardzo interesująca fabuła, bohaterowie.

To moja pierwsza książka tej autorki i bardzo mi się podobała... POLECAM tym którym podoba się twórczość Joe Fielding i Camille Lackberg

Tytuł i okładka w mojej wyobraźni nawiązywały do naprawdę ''niegrzecznych, niepoprawnych scenariuszy''. Początek akcji i przygody pani sędzi były interesujące, nawet z psychologicznego punktu widzenia. Mimo, ze byly opisane całkiem ogólnie. Parę wątków, żaden mnie nie porwal, nie wkręciłam się w to. Zakończenie też nijakie. Plusem tej ksiązki są krótkie rozdziały i można czytać trochę ''na raty'' i tak się to czyta. Nie jest to ksiązka, która porywa i którą się zapamiętuje.
5/10

bardzo dobra książka, momentami bardzo wciągająca wciągająca. Łączy ze sobą wiele wątków. Polecam

morał jaki mi sie nasuwa po tej cudownej lekturze, to: nie szukaj daleko, rozglądaj sie uważnie blisko siebie, nigdy nie wiesz czy morderca nie pracuje z Tobą, czy nie jest Twoim przyjacielem... i zawsze podążaj za obranym celem, dąż do prawdy i szukaj odpowiedzi zgodnie ze swoimi przekonaniami

• 2015
  • E-Book
  • Obyczajowe
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Niegrzeczna dziewczynka