Dziecko do wzięcia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Chosen
adopcja, dzieci, macierzyństwo
Ag2S

Młoda pracownica ośrodka adopcyjnego zaczyna niebezpiecznie angażować się w życie adopcyjnych i biologicznych rodziców. Jak daleko odważą się posunąć, by osiągnąć swój cel? Chloe Pinter ma idealistyczne podejście do swojego zawodu. Wizja szczęśliwych par tulących adoptowane dzieci pomaga jej radzić sobie z wygórowanymi oczekiwaniami szefowej oraz biologicznych i adopcyjnych rodziców. Praca,...

Praca, która stanowi dla Chloe ucieczkę przed skomplikowanym życiem osobistym, zamienia się w pole walki pomiędzy trzema parami: zamożnym małżeństwem, które wcześniej miało problemy z płodnością, a teraz oczekuje narodzin dziecka; zapracowanym biznesmenem i jego zdesperowaną żoną, dla której adopcja jest ostatnią szansą na macierzyństwo; oraz parą z nizin społecznych, nieposiadającą niczego oprócz dziecka, po które wszyscy wyciągają ręce. Splot zaskakujących zdarzeń prowadzi do niebezpiecznego finału…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziecko_do_wziecia-p-32096-1-30-.html

wiejskifilozof | 2017-08-12

Jakoś mnie sprawa adopcji dzieci.Nie bardzo chyba interesuje,książka dla mnie jest płaska.A bohaterowie nijacy.Może nie mam w sobie pokładów empatii i nie wzruszyłem się.\
Jedynie co mnie zaciekawiło to ta panienka z Singapuru.

wiolagg66 | 2015-01-09

Ciekawie opisany przebieg procesu adopcyjnego,fabuła również.

Zaintrygował mnie tytuł,dlatego postanowiłam sięgnąć po książkę i przeczytałam.Nie żałuje.Dowiedziałam się ciekawych informacji,a także spędziłam wspaniały wieczór z książką. :)

Biorąc do rąk tą książkę bardzo zaskoczyła mnie i wstrząsnęła opowiada o młodej pracownicy Chloe, która zajmuje się sprawą rumuńskiego ośrodka adopcyjnego zaczyna mocno się angażować w tą pracę, która bardzo niebezpieczna jest, pomaga młodym rodzicom adopcyjnym i biologicznym rodzicom bardzo chce im pomóc, w adopcji dzieci niekochanych,nie chcianych żeby stworzyć dla nich dom, by miały kochających rodziców, miłością były otoczone,troską i ciepłem rodzinnym.
Podobnie pisze autorka Jodi Picoult na autentycznych, prawdziwych faktach takie życiowe, smutne historie wzruszeń, emocji było mnóstwo w tej książce wciąga natychmiast, trzyma w dobrym napięciu.
Poruszająca, smutna opowieść wzruszyła mnie do łez.

kasandra_85 | 2013-04-03
Przeczytana: kwiecień 2013

aleksnadra | 2013-05-10
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Chandra Hoffman wykreowała postać, której daleko do papierowej marionetki. Autorka razem ze swoimi doświadczeniami i emocjami tchnęła w nią życie, maksymalnie ją urealniając.

Wszystkie książki, dla których inspiracją są autentyczne często traumatyczne wydarzenia, zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Jeżeli dodatkowo dotykają radości lub problemów macierzyństwa czy ogólnie rodzicielstwa, to pewne jest, że taka pozycja na stałe zasili moja domową biblioteczkę. Taka jest powieść Chandry Hoffman pt. "Dziecko do wzięcia".

Autorka opisuje w niej mniej więcej pół roku z życia Chloe Pinter, młodej pracownicy ośrodka adopcyjnego Twoje Dziecko. Kobieta jest pełna ideałów, pragnie zmieniać życie ludzi, doprowadzać do pomyślnych zakończeń, tworzyć szczęśliwe rodziny, zmieniać wielki smutek w ogromną radość. Chloe próbuje odmienić los nie tylko matek biologicznych czy rodziców adopcyjnych, ale przede wszystkim dzieci, które zasługują na bezpieczne otoczenie, radosne dzieciństwo i...

Lidka | 2016-06-30
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Różnorodność charakterów a tym samym postępowania.Poznałam co t.zn. chcieć a nie móc mieć dziecka. Jaka to walka sama ze sobą. Teraz jestem szczęśliwą mamą dwóch córek ,które sama urodziłam.
Jeśli tylko mogą istnieć takie instytucje ,które są w stanie pomóc bezdzietnym parom to jak najbardziej jestem za. Jednak trudno przedstawić konkretne zasady funkcjonowania takich "firm". Zasady są zawsze łamane i dlatego zdania mogą być podzielone. Delikatny temat a zarazem bardzo ciężki.
Polecam

monika | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Nie jest to na pewno lekka książka,zwłaszcza że jest bardzo autentyczna i w grę wchodzą uczucia innych.Bo czy nie jest nie sprawiedliwością że jedni mogą mieć dzieci a inni nie?Że niektórzy za życiowy cel ustawiają posiadanie dziecka a inni nie mogą lub nie chcą ich mieć.Książka opisuje pracę młodej kobiety która pracuje w ośrodku adopcyjnym i losy trzech rodzin które splatają się ze sobą.Dramatyczne momenty wywołują gęsią skórkę.Myślę że w tej książce nie ma wygranych,każdy coś traci aby coś zyskać.

Kasiek m | 2013-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Po lekkim czytadle chwyciłam za ebooka, który miałam na telefonie, akurat było to „Dziecko do wzięcia”, tematyka od razu mnie zainteresowała chociaż przyznam się, że spodziewałam się troszeczkę innego rozwoju akcji.
Ebook ten towarzyszył mi przez mniej niż 24 godziny, podczas których przeżyłam naprawdę intensywne emocje. Tę książkę mogę ustawić na półce razem najlepszymi książkami Jodi Picoult.

Książkę rozpoczyna opowieść o Cloe, która jest pracownicą socjalną. Pracuje w agencji zajmującej się przeprowadzaniem adopcji. W odróżnieniu od polskiego stanu prawnego, adopcje w USA wyglądają nieco inaczej, zajmują się tym agencje, biologiczna matka wybiera rodziców dla swojego dziecka, kręcą się dookoła tego różne biznesy, ale oczywiście sprzedaż dzieci nie wchodzi w grę. Następnie poznajemy dwie pary oczekujące dziecka. Eva i Paul są idealną parą, od wielu lat kochają się, przeszli ręka, w rękę najtrudniejsze momenty w życiu. Później starali się o dziecko – nie wychodziło. Zgodzili...

Strasznie obawiałam się spotkania z lekturą tej powieści. Nie byłam do końca pewna jej tematyki i tego, czy uda mi się podźwignąć ciężar wydarzeń, które zostaną poruszone na jej stronicach. Ogromny wpływ na to wszystko miał mój stosunek do dzieci, a także traktowanie ich przez osoby dorosłe. Staram się nie potępiać ich zachowania, jednak czasami przychodzą chwilę, gdy cierpliwość i chęć zrozumienia usuwają się w cień, a do głosu dochodzi ogarniające mnie poczucie sprawiedliwości i walka o dobro niewinnych istot. Z tego własnie zdecydowałam się na zapoznanie z utworem, którego autorką jest amerykańska pisarka Chandra Hoffman.

Chloe Pinter to niezwykła kobieta, które mocno zaangażowała się w wykonywany przez siebie zawód. Jako młody pracownik miejscowego ośrodka adopcyjnego, zmuszona jest do radzenia sobie w naprawdę trudnych sytuacjach, które stawiają przed nią zarówno przełożeni, jak i również osoby odwiedzający jej miejsce pracy. Pomoc innym staje się dla niej drugim domem, który...

książek: 1958
Julka | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Powieść w stylu Joli Picoult, oparta na autentycznych przeżyciach autorki, która kilka lat przepracowała jako opiekunka w rumuńskim sierocińcu oraz w międzynarodowej agencji adopcyjnej w Portland na stanowisku dyrektora programu na Stany Zjednoczone, aż do momentu własnego macierzyństwa, gdyż dalej nie była w stanie wykonywać tej pracy, mając sama dziecko.
Powieść jest bardzo autentyczna, czuje się, że autorka doskonale porusza się w temacie adopcji, dobrze wie o czym pisze. Stworzone czy też opisane przez nią postacie są prawdziwe i pełnokrwiste, sytuacje świetnie podpatrzone i opisane. I - pomimo wielu tragicznych i niebezpiecznych sytuacji - wszystko kończy się szczęśliwie dla biologicznych matek i rodzin adopcyjnych oraz dla głównej bohaterki - pracownicy socjalnej Chloe Pinter.
Polecam, bo książka przedstawia w ciekawy sposób jak przebiega proces adopcyjny w USA. Warto przeczytać.