Dziecko do wzięcia

Chosen
adopcja, dzieci, macierzyństwo
literatura piękna
Ag2S

Młoda pracownica ośrodka adopcyjnego zaczyna niebezpiecznie angażować się w życie adopcyjnych i biologicznych rodziców. Jak daleko odważą się posunąć, by osiągnąć swój cel? Chloe Pinter ma idealistyczne podejście do swojego zawodu. Wizja szczęśliwych par tulących adoptowane dzieci pomaga jej radzić sobie z wygórowanymi oczekiwaniami szefowej oraz biologicznych i adopcyjnych rodziców. Praca,...

Praca, która stanowi dla Chloe ucieczkę przed skomplikowanym życiem osobistym, zamienia się w pole walki pomiędzy trzema parami: zamożnym małżeństwem, które wcześniej miało problemy z płodnością, a teraz oczekuje narodzin dziecka; zapracowanym biznesmenem i jego zdesperowaną żoną, dla której adopcja jest ostatnią szansą na macierzyństwo; oraz parą z nizin społecznych, nieposiadającą niczego oprócz dziecka, po które wszyscy wyciągają ręce. Splot zaskakujących zdarzeń prowadzi do niebezpiecznego finału…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziecko_do_wziecia-p-32096-1-30-.html

czytamcałyczas | 2017-08-12

Jakoś mnie sprawa adopcji dzieci.Nie bardzo chyba interesuje,książka dla mnie jest płaska.A bohaterowie nijacy.Może nie mam w sobie pokładów empatii i nie wzruszyłem się.\
Jedynie co mnie zaciekawiło to ta panienka z Singapuru.

Anna Sochacka | 2017-08-01
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

#adopcje

Agata | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Dość długo ją męczyłam... ociężały początek, książka nie wiadomo o czym. Akcja, która wciąga, rozpoczyna się po przeczytaniu 3/4 powieści.Taka sobie, bez polotu...

Lidka | 2016-06-30
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Różnorodność charakterów a tym samym postępowania.Poznałam co t.zn. chcieć a nie móc mieć dziecka. Jaka to walka sama ze sobą. Teraz jestem szczęśliwą mamą dwóch córek ,które sama urodziłam.
Jeśli tylko mogą istnieć takie instytucje ,które są w stanie pomóc bezdzietnym parom to jak najbardziej jestem za. Jednak trudno przedstawić konkretne zasady funkcjonowania takich "firm". Zasady są zawsze łamane i dlatego zdania mogą być podzielone. Delikatny temat a zarazem bardzo ciężki.
Polecam

Monika | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Świetna książka. Z jednej strony pokazuje rozterki osób decydujących się na oddanie dziecka. Z drugiej pokazuje jak pragnienie posiadania dziecka może zabić związek. Blaski i cienie życia w jednej książce, połączone dodatkowo z dramatycznym wątkiem. Polecam!

Biorąc do rąk tą książkę bardzo zaskoczyła mnie i wstrząsnęła opowiada o młodej pracownicy Chloe, która zajmuje się sprawą rumuńskiego ośrodka adopcyjnego zaczyna mocno się angażować w tą pracę, która bardzo niebezpieczna jest, pomaga młodym rodzicom adopcyjnym i biologicznym rodzicom bardzo chce im pomóc, w adopcji dzieci niekochanych,nie chcianych żeby stworzyć dla nich dom, by miały kochających rodziców, miłością były otoczone,troską i ciepłem rodzinnym.
Podobnie pisze autorka Jodi Picoult na autentycznych, prawdziwych faktach takie życiowe, smutne historie wzruszeń, emocji było mnóstwo w tej książce wciąga natychmiast, trzyma w dobrym napięciu.
Poruszająca, smutna opowieść wzruszyła mnie do łez.

monika | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Nie jest to na pewno lekka książka,zwłaszcza że jest bardzo autentyczna i w grę wchodzą uczucia innych.Bo czy nie jest nie sprawiedliwością że jedni mogą mieć dzieci a inni nie?Że niektórzy za życiowy cel ustawiają posiadanie dziecka a inni nie mogą lub nie chcą ich mieć.Książka opisuje pracę młodej kobiety która pracuje w ośrodku adopcyjnym i losy trzech rodzin które splatają się ze sobą.Dramatyczne momenty wywołują gęsią skórkę.Myślę że w tej książce nie ma wygranych,każdy coś traci aby coś zyskać.

Asia Reda | 2015-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 lutego 2015

Dobrze się czytało, ale nie wywarła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Ostatecznie nie do końca wiedziałam co na celu miała uświadomić ta książka, czytelnikowi.

Izunia Rukat-Żart | 2015-02-15
Przeczytana: 10 lutego 2015

Szczerz to spodziewałam się czegoś mocniejszego. chociaż książkę czytało się bardzo dobrze. Jedyne co w niej się nie podobało to wyuzdane opisy Jasona. Współczuje głównej bohaterce Chloe. Jej praca wcale nie bryła tak przyjemna. To, że dawała dziecko rodzinom adopcyjnym to równało się ogromnemu cierpieniu matek biologicznych, które musiały to dziecko oddać. Dzięki tej pozycji można się dowiedzieć, jakie emocje targają kobietami, które życie zmusiło do oddania dziecka innym ludziom. Po przeczytaniu tej książki jedno wiem - nie potrafiłabym oddać własnego dziecka innym, mimo, iż miało by lepsze życie. Mimo iż historia jest fikcyjna to wydaje się bardzo realna. Smutna, ale zarazem lekka. Warto po nią sięgnąć.

wiolagg66 | 2015-01-09

Ciekawie opisany przebieg procesu adopcyjnego,fabuła również.

Zaintrygował mnie tytuł,dlatego postanowiłam sięgnąć po książkę i przeczytałam.Nie żałuje.Dowiedziałam się ciekawych informacji,a także spędziłam wspaniały wieczór z książką. :)