Noce krwi

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Lloyd Hopkins (tom 1)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Blood on the Moon
837470022X

W policyjnych aktach śmierć dwudziestu paru kobiet w ciągu kilkunastu lat wydawała się przypadkowa, niczym nie powiązana. Dopóki detektyw sierżant Lloyd Hopkins nie odkrył, że może być inaczej. Nie na darmo ma przecież przydomek aMózg Nie sposób pokonać kogoś naprawdę bystrego i inteligentnego... to właśnie tęgie głowy rządzą tym światem. Naucz się z tego korzystać, Lloyd... ty umiesz rozwiązywać zagadki i to ty będziesz rządził światem... Tyle że jego metody mogą drażnić przełożonych. A luźne związki z kobietami... jego żonę Janice. Co jeszcze mocniej się skomplikuje, kiedy policjant twardo stąpający po ziemi pozna... poetkę Kathleen. Mocno tym samym nadeptując na odcisk mordercy-poecie. I teraz obaj mogą być już tylko braćmi krwi... Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2006

geokuba | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Przeczytałem tegoż autora cykl „L.A. Quartet” i na tym tle obecnie przeczytana książka ma się bardzo nijako. Ale sama w sobie nie jest zła. Wydaje mi się, że Ellroy na początku swojej kariery pisarskiej bardzo powoli się rozwijał i co prawda jest tutaj wiele fajnych rozwiązań, ale wkradło się również wiele uproszczeń i schematyczności.
W Wikipedii napisali: „znany z telegraficznego stylu pisania (omija zbędne słowa)”. Czasami niektóre słowa nie były takie zbędne.

ira | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 lutego 2012

Już od pierwszych stron wiedziałam, że nie jest to "Czarna Dalia". Kilka chaotycznych scen, przedstawiających głównych bohaterów powieści, nie przemówiło do mnie.
Potem było nieco lepiej, wątek kryminalny Ellroy potrafi poprowadzić zajmująco, ale niestety wątek życia prywatnego Lloyda Hopkinsa mocno w tej książce kuleje. Postacie Hopkinsa i poetki Kathleen są dziwaczne, ich zachowania sztuczne. To psuje całkiem niezłą poza tym powieść.

kiiss | 2017-07-06
Anksunamun | 2016-07-15