Arsene Lupin. Zęby tygrysa cz.1

Cykl: Arsene Lupin (tom 13)
Wydawnictwo: Elipsa
arsene, lupin, włamywacz

Rok 1919. Po wielkiej wojnie grypa hiszpańska zbiera okrutne żniwo. Ale śmierć amerykańskiego milionera Cosmo Morningtona do naturalnych nie należy... W testamencie powierza on swojemu przyjacielowi

Caolinite | 2013-10-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

W życiu nie czytałam bardziej nieprawdopodobnej historii! To niesamowite, że człowiek jest w stanie napisać coś podobnego. "Zęby tygrysa" trzymają w napięciu praktycznie przez cały czas, nie pozwalając odetchnąć.
Coraz to nowsze fakty, coraz bardziej zaskakujące zwroty akcji. Wszystko tak zręcznie napisano i poprowadzono, by czytelnik dał się absolutnie i całkowicie porwać nurtowi wydarzeń oraz by musiał przyjąć bezspornie tok myślenia Luisa Perenny, od początku do końca. Wierzymy w każde jego słowo i myśl, traktujemy je jak niepodważalny aksjomat, stajemy bezwzględnie po jego stronie, zapatrzeni, oczarowani jego osobą, jakby zahipnotyzowani i bezsilni zarazem, w takim samym stopniu jak bohaterowie - nie mogąc się nawet w żaden sposób przed tym bronić.
I kiedy już przyjmujemy i uznajemy jedną wersję, wydawałoby się, zbyt logicznie uzasadnioną, by móc ją podważyć - pojawia się nowa, niwecząc wszystko, co zostało powiedziane, wywracając fakty do góry nogami. Ale mimo tego...

Anakonda | 2014-08-04
Przeczytana: 1999 rok

Fajna i ciekawa lektura. Czytałam będąc smarkatą, teraz sobie o niej przypomniałam i postanowiłam ją sobie odświeżyć. Nie ma strony, która by nudziła, cały czas coś się dzieje. Wyobraźnia Leblanca zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń, dzięki czemu człek nie może się oderwać.
Pod koniec jednak, tymi zwrotami akcji byłam z lekka już znużona - nachodziła mnie myśl, że autor troszkę przedobrzył, chcąc czytelnika zadziwić. Niemniej jednak historia ta jest intrygującą.
Zapomniałam już, że Arsene Lupin również daje radę a nie tylko, Holmes czy Herkules Poirot.

julka | 2015-10-14
Na półkach: 2015, Przeczytane