Maigret w kabarecie

Tłumaczenie: Zofia Bystrzycka
Cykl: Komisarz Maigret (tom 37) | Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Maigret au Picratt's

Przed kilkoma minutami dozorczyni odkryła zwłoki jednej z lokatorek. Została zamordowana, prawdopodobnie ubiegłej nocy... Co to za hrabina? Hrabina von Farnheim. Zastrzelona? Uduszona. Na razie nic więcej nie wiemy. Na miejscu są policjanci z dzielnicówki.

almos | 2014-09-15
Przeczytana: 07 września 2014

Tym razem Maigret prowadzi śledztwo w paryskiej dzielnicy Montparnasse, a wszystko kręci się wokół tamtejszego kabaretu, ale bardziej właściwa nazwa to klub nocny, taki ściek do którego trafiają późno w nocy niedopici goście, którzy wciąż poszukują nowych wrażeń. W tym lokalu tańczą i rozbierają się panienki, można się napić, można z panienkami pogadać, można i coś więcej, ale trzeba zapłacić. Simenon opisuje beznamiętnie cały ten przemysł rozrywkowy najniższego sortu, i ludzi kręcących się wokół: dziewczynę rozbierającą się co noc na scenie, która też co noc się upija, naganiacza do nocnego klubu o ciele karła i pomarszczonej twarzy, który namiętnie gra na wyścigach, młodego lekarza uzależnionego od morfiny, starą hrabinę – narkomankę i alkoholiczkę, dilera narkotykowego, który sam bierze i budzi we wszystkich obrzydzenie. Maigret usiłuje poczuć ten świat, tych ludzi, których praca zaczyna się wieczorem a idą spać gdy inni wstają do pracy, więc przesiaduje w klubie nocnym,...

Agnieszka W | 2016-11-30
kolobrzeg | 2016-07-20