Major Downar przechodzi na emeryturę

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320705428
Dorota_1988

Nad brzegiem niezbyt szerokiego kanału spostrzegł siedzącą tuż nad wodą kobietę. Kształt głowy i pochylone plecy jakby znajome. W pobliżu nie było nikogo. Wydawało mu się, że ta kobieta rozważa ewentualność rzucenia się do kanału. Przyśpieszył kroku. Nie maiał pewności, czy kobieta go widziała, szedł więc bardzo ostrożnie, starając się nie robić najmniejszego hałasu. Był zdecydowany przeszkodzić samobójstwu. Stanął za jej plecami i wtedy już nie miał wątpliwości. Żona tego ryżego blondyna. Dobrzyńska. Usłyszała kroki czy też tylko wyczuła jego obecność. Nie odwracając głowy powiedziała:
- odejdź. Odejdź, bo będę krzyczeć. Idź sobie. Odejdź. to nic nie da. Między nami wszystko skończone. Rozumiesz? Wszystko! - przy ostatnich słowach podniosła głos.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Agata | 2015-09-14
Na półkach: Teraz czytam

Major Downar postanowił uczcić przejście na emeryturę wycieczką do Włoch. Cieszył się na wspaniałe zabytki, piękną pogodę i pyszne jedzenie Niestety, nie wziął pod uwagę wspóltowarzyszy podróży. Są skonflikowani, połączeni dziwnymi układami towarzyskimi, targani namiętnościami. Major planował podróżować incognito, niestety już po kilku dniach wszyscy wiedzą, kim jest i szukają u niego pomocy. A po powrocie do Warszawy okazuje się, że jeden z członków wycieczki zatruł się śmiertelnie grzybami...

Ewelinka | 2012-11-23
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Major Downar odpoczywa w słonecznej Italii, a po powrocie szuka grzybowego truciciela.

dorkaim | 2016-10-10
Przeczytana: wrzesień 2016