Moonraker
9788360192726
Bond, narkotyki, strach, sensacja

- Amfetamina – wyjaśnił. - Będzie mi potrzebna, jeżeli mam tej nocy zachować przytomność umysłu. Może wywoływać nadmierną pewność siebie, ale to również mi się przyda. - Zamieszał szampana, biały proszek zawirował wśród bąbelków. Wypił jednym długim łykiem. - Nie ma żadnego smaku – powiedział Bond – a szampan jest wręcz znakomity. Na polecenie M Bond zasiadł przy karcianym stoliku naprzeciwko sir Hugona Draxa – milionera i szefa projektu Moonraker. Miał mu dać solidna lekcję i jednocześnie zapobiec skandalowi, grożącemu najnowszemu angielskiemu systemowi obrony. Ale tajemniczy Drax ma więcej asów w rękawie niż tylko te karciane. Kiedy Bond pojawia się w bazie Moonraker, szybko odkrywa, że zarówno projekt jak i jego szef są czymś zupełnie innym, niż się wszystkim wydaje...

Marcin | 2015-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 maja 2015

Przekonała mnie ta książka. Jestem fanem serii filmów o Bondzie, widziałem wszystkie. Zaskoczyło mnie to że w książce Bond nie jest nie tykalny. Nie tak jak w filmie, po pobiciu może być ranny, może go coś boleć. Akurat w tej częsci (nie wiem jak w innych) obył sie bez super gadżetów. Ksiązka jest ZUPEŁNIE inna niż film. Jest DUŻO lepsza, jeśli ktoś nie chce czytać Moonrakrea bo oglądał film i uważa że był słaby to nie musi sie martwić. Książka zaskoczy go pozytywnie.

modli | 2015-11-13

W gruncie rzeczy, nie mam do dodania wiele ponad to, o czym mówiłem przy okazji "Żyj i pozwól umrzeć". "Moonraker" posiada zarówno wady jak i zalety swojego poprzednika. Jednak tym razem nie jest to do końca książka dla mnie.Główne atrakcje powieści to długa, dokładnie opisana gra w pokera oraz równie skrupulatnie zrelacjonowany pościg samochodowy. A mnie nie interesują szczególnie ani karty ani rozbudowane sceny akcji. Na plus wątek (około)romantyczny, który bije ten z "Żyj i pozwól umrzeć" na głowę, na minus naiwny wątek z bombą atomową. Podsumowując, powieść nie gorsza od poprzedniej, jednak tematyką nie trafiająca w moje gusta. Polecam osobom kochającym film "Casino Royale" za sceny w kasynie.

SharonPersefona | 2015-10-23
Przeczytana: 21 października 2015

Cudowna. Rewelacyjna! Uwielbiam pociągającego Bonda i czarny humor towarzyszący powieściom Iana Fleminga. Moonraker zapewnia znacznie większą przyjemność podczas czytania niż dwie poprzednie części. Interesująca i wciągająca fabuła oraz nieokiełznana chęć przeczytania kolejnej strony, to jedynie cząstka tego, co odczuwałam w trakcie pochłaniania Bonda. Teraz kolej na diamentową przygodę z Diamenty są wieczne!

MajinFox | 2011-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Film był przeciętny. Z jednej strony całkiem ciekawa fabuła, dopóki nie wylatują w kosmos. Z drugiej: kosmiczne wojny + infantylny humor. Jeden z tych filmów, gdzie ciągłe puszczanie 'oczka' do widza niszczy cały klimat obrazu.

I tak samo, jak w przypadku "Żyj i pozwól umrzeć", poprzedniej części, z obawą podchodziłem do historii opowiedzianej w książce. Całe szczęście oprócz Bonda, Moonrakera i Draxa nic więcej nie łączy tych fabuł.

Całość dzieli się na 5 dni, które ukazują Jamesa z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Mamy Bonda siedzącego za biurkiem, przeglądającego teczki, grającego wieczorem w karty, wspominającego sentymentalnie swoich towarzyszy (008 i 0011, jedyni agenci 00), przeżywającego, że musi spędzić 7 lat w robocie do upragnionej emerytury i że nie dożyje tego czasu.

Ogólnie Fleming z książki na książkę poprawia styl pisania. Całość jest przesiedziana, jak "Casino Royale", ale "Moonraker" jest o wiele bardziej rozszerzony literacko (to nie jest zwykła...

uroborus | 2014-11-07

Jedna z lepszych książek z serii, choć w mojej opinii jest kilka lepszych. Ciekawa fabuła trzyma do samego końca w napięciu. Intrygujący czarny charakter Sir Hugon Drax.

Pokazanie pracy agenta od tej nudniejszej strony: praca papierkowa, wieczorne gry w karty itd. . O ile nie lubię porównywać książek z filmami, tutaj zrobię wyjątek i zaryzykuje stwierdzenie że książka jest jednak lepsza od filmu. Zaniepokojonych mogę uspokoić że w tej książce Bond w kosmos nie poleci :)))

BOOK-MAC | 2015-04-02

Klasyczna opowieść o agencie 007. Pierwsza książka o Bondzie jaką przyszło mi czytać. Dobra również stylistycznie. Mamy po raz kolejny spotkanie z czarnym charakterem, którym tym razem jest Hugo Drax, czyli lekko szurnięty facet, który: 1. Chce wyeliminować Bonda, a 2. Chce (klasycznie!) zapanować nad światem. Mamy do czynienia z kosmosem. Fajnie wykreowany agent Bond. Nie zabrakło jakiejś piękności, którą musi uratować. Fajna sensacyjna powieść

cykuta | 2010-09-20
Przeczytana: 19 września 2008

Po lekturze tej książki nie byłam ani wstrząśnięta, ani zmieszana. Pozostawiła mi raczej w pamięci wrażenie nijakości. Być może fabuła nie jest tak bardzo miałka, jak mogłaby być, ale szablonowość głównego bohatera, [którego wyczyny urosły przecież w popkulturze do rangi symbolu wszech czasów] boli tak bardzo, że szkoda atramentu [lub klawiatury], by dłużej się nad tym rozpisywać.

| 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 08. 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Kolejny raz Bond mnie nie zawiódł.

Masmutop | 2011-11-11

Jak bardzo różni się fabuła filmu od fabuły książki i jak miłym było to dla mnie zaskoczeniem :) W tej książce jest opisana jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza scena gry w karty jaką kiedykolwiek czytałem. Super pozycja dla fanów agenta 007 i nie tylko.

Wojtek Elo | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Szybka, choć mi przysporzyła wiele kłopotu. Ach, James co powieść coraz bardziej wrażliwy się robi.