Nie zatrzymasz mnie

Wydawnictwo: Insignis
Can't stop me!
Clarkson, nie zatrzymasz mnie,
satyra

Jeremy Clarkson - człowiek, którego jedynym ćwiczeniem fizycznym jest mruganie powiekami - dobrze wie, że życie to nie tylko samochody. Książka, którą trzymacie w rękach, jest koronnym dowodem tej tezy. Dowiecie się z niej: dlaczego wszyscy powinniśmy mieć prawo wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych, które ze wszystkich boskich stworzeń jest najgłupsze, czy warto sprawdzać swoje biorytmy i dlaczego nie wynaleziono jeszcze środka przeciwko łysieniu. Nie martwcie się, w końcu Clarkson przechodzi do samochodów, pisząc o nich tak, jak nikt inny na świecie. Niektóre dostąpią najwyższych zaszczytów. Inne zetrze w pył. Jego wyroki są nieodgadnione, nieoczywiste i nieprzewidywalne. Są tu przejmujące metafory. Są zwroty akcji. Są zaskakujące puenty. Ale przede wszystkim - mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Piotrek | 2011-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2011

"Męska rzecz, poczytać". W szczególności o tym jakie Jeremy serwuje nam informacje na temat samochodów. Tym razem pod lupę Clarksona poszły: Koenigsegg, Porsche 911 GT3, Aston Martin DB9 czy Bugatti Veyron. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Tę książkę można śmiało porównać do wcześniejszej, "Wiem, że masz duszę". Kolejne rozdziały prezentują konkretne dzieła motoryzacji. Oczywiście wstęp do każdego z rozdziałów jest okraszony cynicznymi uwagami Jeremiego, jak przystało na autora i jego angielski humor. Polecam nie tylko facetom. Niech kobiety się dowiedzą o czym marzy każdy "mały chłopiec". :)

Rebecka | 2012-03-10

Wiec, dostałam tę książkę na 14 urodziny od mojego taty. Cóż wiem beznadziejny prezent dla nastolatki ,ale jednak by sprawić mu przyjemność zaczęłam ją czytać. I o dziwo jest całkiem zabawna , a opisy samochodów przeplatane są żartami.

Voo | 2011-06-29
Przeczytana: czerwiec 2011

Momenty obrotowe, newtonometry, kontrola trakcji - nic mi to nie mówi, ale to nie ma znaczenia. Cynizm, ironia i barwność porównań to główne atuty tej pozycji.
Wciąż pragnę DB9 i kocham złośliwy jęzor Clarksona:)

Pocahontas | 2013-04-09

czyta się lekko i przyjemnie+paczka chusteczek do otarcia łez ze śmiechu

figlarna24 | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 06 marca 2013

Kim jest właściwie Jeremy Clarkson? Dla fanów niekonwencjonalnego podejścia do tematu motoryzacji postać dziennikarza jest głównie znana z programu Top Gear, który prowadzi ze swoimi dwoma przyjaciółmi Jamesem May'em oraz Richardem Hamiltonem. Każdy program to satyryczno-profesjonalne przedstawienie nowości, ale i zasłużonych środków lokomocji. Top Gear gości na swojej kanapie gwiazdy i celebrytów z najwyższej półki, którzy pod czujnym okiem tajemniczego Stiga muszą się zmierzyć z torem wyścigowym. Cała trójka prowadzących program podróżuje po całym świecie, wykonuje zadania zlecone przez producentów i próbują udowodnić sobie nawzajem, że to ich samochody/motory itp. są dziełami motoryzacji. Czynią to w sposób tak zabawny i urzekający, że gąbka sama się śmieje.

Jeremy Clarkson jest tym dla dziennikarstwa motoryzacyjnego, jak Magda Gessler dla kuchni. Dziennikarz urodził się 11 kwietnia 1960r. w Doncaster w Wielkiej Brytanii. Zanim stał się najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem...

Marek | 2016-01-25

Pierwsza książka Clarksona, z którą miałem styczność. Autor bierze pod lupę garść samochodów sportowych i ocenia je po swojemu. Rzetelność i obiektywność chowa do szuflady (właściwie te dwa słowa wyjątkowo nie pasują do Jeremy'ego), za to kąśliwego humoru i ironii ma pod dostatkiem.

Pacur | 2014-11-07

Stały poziom. Kto czytał inne felietony Clarksona wie o co chodzi, kto nie czytał temu raczej się spodoba. No chyba że nie znosi ludzi narzekających na wszystko w koło.

kelsoo | 2012-04-17

Jak każda książka autora ciekawa, śmieszna i co najważniejsze świetnie się czyta. Mimo że o samochodach, ale nie tylko dla fanów motoryzacji.

Diwina | 2011-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Lubię czytać felietony Clarksona, nawet jak pisze o samochodach.

Paweł Lesiak | 2013-11-03
Przeczytana: 2011 rok

Gratka dla miłośników motoryzacji.