Sir Alex Ferguson. Futbol cholera jasna!

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Football-Bloody Hell!: The Biography of Alex Ferguson
978-83-63248-53-6
Mikez

Najbardziej szanowany brytyjski pisarz sportowy skupia się na największym trenerze piłkarskim wszech czasów. Prawdziwa biografia sir Aleksa Fergusona jeszcze nigdy nie została spisana… aż do teraz. Alex Ferguson jest jedną z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci dzisiejszego futbolu. Jego 25-letnia współpraca z angielskim klubem Manchaster United zaowocowała wygraniem...

Alex Ferguson jest jedną z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci dzisiejszego futbolu. Jego 25-letnia współpraca z angielskim klubem Manchaster United zaowocowała wygraniem wszystkiego, co było do wygrania w piłce nożnej… i to nie jeden raz. Panowanie Fergusona wyniosło Manchester United do rangi jednego z największych klubów na świecie.

Ta książka, napisana przez nagradzanego i uznanego dziennikarza Patricka Barclaya, doskonale uzupełni wiedzę na temat sir Aleksa Fergusona. Każdy czytelnik od razu zakocha się we wszechstronności Barclaya i jego obiektywnej analizie Fergusona: dobrego, złego, a czasami ohydnego.

Autor, który zna Fergusona od ćwierćwiecza, uważa go za wspaniałomyślnego, ale zarazem bezlitosnego i okrutnie zanurzonego we współzawodnictwie; w postaci takiej jak on drzemie niezliczona liczba wcieleń. I właśnie te wcielenia Barclay stara się zgłębić i wyłożyć czytelnikowi.

Barclay przewrócił każdy kamień, żeby dotrzeć do wszystkich tych, którzy znali Fergusona najlepiej: zawodników, menedżerów, przyjaciół i wrogów. W rezultacie powstała książka „Sir Alex Ferguson – Futbol cholera jasna!” – kompletny i całkowicie obiektywny portret tego fascynującego człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non

źródło okładki: Wydawnictwo Sine Qua Non

Marta | 2019-02-06

Fatalna...

Mateusz | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Kibicom piłkarskim nie trzeba przedstawiać bohatera książki.

Książka pomimo 440 stron można dość szybko przeczytać, bo super i sprawnie się czyta. Świetna książka i mogę ją polecić każdemu.

alosza07 | 2018-05-04

Dobra książka o człowieku-legendzie piłki nożnej. Dla fanów zarówno Manchesteru United i angielskiej piłki, jak i tych, którzy kibicują wielu innym zespołom. Dla fanów i antyfanów. Ciekawie opisana historia Fergusona,

"Jeśli jakaś rzecz jest warta zrobienia, trzeba wykonać ją jak najlepiej", to tylko jeden z ciekawych cytatów z tej książki. Pozycja warta przeczytania.

mariusz6 | 2017-02-05
Przeczytana: 2016 rok

Zaznaczmy- nie jestem fanem diabłów. Może dlatego czytałem bez zachwytów, jako biografię ciekawego człowieka o życiorysie pełnym sukcesów. Mnie nie porwała- ale wierzę, że wielu innych może zachwycić.

| 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Futbol
Przeczytana: 16 września 2015

„Albo ktoś jest ze mną, albo przeciwko mnie.”

Zawsze wyznawałem opinię, że trener jest najważniejszą osobą w szatni. Wybitny szkoleniowiec z przeciętnej drużyny potrafi uczynić dobrą. Słaby trener zaś, nie wygra nic nawet z zespołem naszpikowanym gwiazdami.

Sir Alex Ferguson to absolutny guru w futbolowym świecie. Można nie lubić Manchesteru United będąc sympatykiem innego angielskiego zespołu, ale Alexa Fergusona trzeba szanować.

Jestem w pełni usatysfakcjonowany z tej dosyć obszernej lektury. Zamieszczono w niej nie tylko suchą relacje z przebiegu kariery trenerskiej, ale również zgłębiono kompletny i fascynujący portret człowieka, który zaczynał swoją przygodę z piłką w biedzie. Dowiedziałem się więcej nie tylko o jego atutach trenerskich, ale również poznałem nieco bliżej, jako zwykłego człowieka, niepozbawionego wad.

Szkoda, że książka nie została wydana po zakończeniu kariery trenerskiej Szkota. Sir Alex Ferguson to nie tylko legendarna postać w świecie futbolu, to...

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Mimo, że nienawidzę Manchesteru United, a samego Fergusona także nie darzę sympatią to zdecydowałam się przeczytać tę biografię. Jest napisana solidnie i obiektywnie. Przedstawia dobre i złe strony tego wielkiego trenera. I to od jego najmłodszych lat. Lektura warta przeczytania i potrafiąca zainteresować nawet kibiców innych klubów.

Danielski | 2015-12-30

Jako fan Manchesteru United była to dla mnie lektura wręcz obowiązkowa.

I muszę przyznać, że sprostała moim wymaganiom.
Czytało się ją naprawdę przyjemnie, można było dowiedzieć się wielu dotychczas ukrytych prawd, wspomnień czy SAFowskich anegdot.

Poznało się historię najlepszego trenera w dziejach. Od podstaw, od małego dzieciaka.
Początek miał praktycznie jak każdy chłopak z podwórka - jak się chce - to może.
Świetna, budująca, znakomita!

wombat80 | 2015-05-30
Przeczytana: 28 maja 2015

Nie jest to laurka dla tego niewątpliwie znanego menadżera. Znajdziecie tam "ochy i achy", ale doświadczycie też skrobania paznokci po tablicy, które zgwałci Mona Lisę którą znacie. Nie jest to obraz idealny, ale jest realny. Każdy jest ułomny, uzbrojony w wady. Autor książki nie jest opłacony przez media. Nie opiera się na Wikipedii. Podaje, mam nadzieje, informacje sprawdzone, i tyle... przeczytajcie.

mumin_king | 2015-01-09

nic wielkiego, do przeczytania

plusem na pewno jest brak wybielania sir Alexa