Król Maciuś na bezludnej wyspie

Seria: Perły Literatury Młodzieżowej
Wydawnictwo: Bellona
Ag2S

Dalsze losy małego władcy-reformatora, bohatera powieści "Król Maciuś Pierwszy", który cudem uniknął śmierci i został zesłany na bezludną wyspę. Historia pełna zaskakujących przygód, które nie zawsze kończą się pomyślnie. Jej bohater, w przeciwieństwie do króla Maciusia z części pierwszej, przede wszystkim rozmyśla nad sobą i swoim miejscem w świecie. To nie oznacza, że pozostaje bezczynny – ucieka z pociągu, który wiezie go na bezludną wyspę, pojawia się na naradzie królów, przerażonych jego ucieczką, ukrywa swoją tożsamość pod przybranym imieniem, wreszcie staje przed szansą odzyskania tronu. Ale wciąż zadaje sobie pytanie: Który Maciuś jest prawdziwy? Król Reformator czy cichy, dobrowolny wygnaniec? Przetłumaczone na 30 języków arcydzieło to pozycja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych, którym lektura sprawi wielką satysfakcję.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

książek: 2019
Efemeryda | 2019-03-03
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Podobnie jak z Maciusiem Pierwszym długo, bo aż do dorosłości nie mogłam się za nią zabrać. Wiem, polecana jako lektura dla dorastających dzieci i ja ja wtedy dostałam. Pięknie oprawiona, duża czcionka, twarda okładka z kolorową obwolutą i mnóstwo barwnych ilustracji w środku. Zachęcana przez rodziców brałam, czytałam kilka pierwszych stron i odkładałam nuudaaa. Wolałem wtedy przygody Tomka Wilimowskiego, chociaż Karolcię czytałam z wypiekami.
Przeczytałam jako dorosła i owszem ma urok oraz spełnia wymogi edukacyjnej książki dla dzieci mierząc się z problemami współczesnego świata - wojna, głód, niesprawiedliwość, śmierć, uchodźcy itp, a jednak... do mnie nadal nie przemawia.

Besia | 2018-07-09

Kiedy byłam dzieckiem, pochłonęłam tę książkę i zachwyciłam się nią od początku do końca.

Hania_1534 | 2018-01-21

Bardzo wzruszająca...ale także zabawna i radosna.

Adross | 2016-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: 03 czerwca 2009

Sięgając po tę książeczkę myślałem, że przeczytam ją jednym tchem gdyż to swoista bajka. Było zupełnie inaczej. Czytałem ją małymi kroczkami, bo nie potrafiłem dłużej przysiąść. Jak na opowieść dla młodych czytelników zdecydowanie trudna.

Michał Kulik | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Moim zdaniem ta książka jest słabsza od "Króla Maciusia Pierwszego", może trochę bardziej dziecinna, może trochę przegadana, albo po prostu wtórna. Niemniej jednak jest to książka dobra, dająca do myślenia a przy tym wciągająca. Niby książka dla dzieci, ale chyba jednak bardziej dla dorosłych, podobnie jak "Podróże Guliwera". Z pewnością dużo lepsza i mniej infantylna niż "Mały książę".
Jeśli komuś spodobała się pierwsza część historii króla Maciusia, to warto i po tę książkę sięgnąć.

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 29 grudnia 1979

Kontynuacja przygód króla Maciusia, przeczytana po prostu rozpędem. Lecz jako dziecko nie zrozumiałam jej. Dziś doceniam.

książek: 1908
Michał_K-ski | 2014-09-11

Upiornie smutne.

KRYSTYNA | 2014-05-04
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo smutna.

Felicja | 2014-01-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem tylko, że przeczytałam ją podczas czkania na kiełbasę z grilla. Popłakałam się, kiedy Maciuś pożegnał się z tym światem, a mama do mnie mówi : "Nie płacz, już gotowe"

Goszarda | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, E-book
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Mojej córce się podobała; mnie tak sobie...