Porwanie Baltazara Gąbki

literatura dziecięca
Wydawnictwo Literackie
2002-01-01
1983-01-01
Stanisław Pagaczewski Alfred Ledwig smok wawelski Krak Kraków Kraina Deszczowców

Kilku powiedzonek z tej uroczej książeczki używam do dziś. I na pewno nie jestem w tym osamotniony, carramba!

Powrót do lektury z dzieciństwa - odsłuchany audiobook

Powrót do lektury z dzieciństwa - odsłuchany audiobook

Czytałem to jako dziecko,pewnie gdzieś
na początku lat dziewięćdziesiątych,ale pamiętam,że bardzo mi się to podobało 🤠

Czytałem to jako dziecko,pewnie gdzieś
na początku lat dziewięćdziesiątych,ale pamiętam,że bardzo mi się to podobało 🤠

1962

Nie mam zwyczaju wracać do książek, które kiedyś przeczytałam, ale kiedy na Legimi znalazłam tego audiobooka, nie mogłam się oprzeć. To był wspaniały powrót do czasów dzieciństwa, lecz także odkryłam nowe treści. Wcześniej nie zwróciłam uwagi na to, że książka opowiada nie tylko o dość beztroskiej wyprawie do Krainy Deszczowców. Odkryłam, że jest to także historia o tyrani. Czasem warto wrócić do zapomnianych już lektur.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na formę słuchowiska, gdzie narratorem jest wspaniały Janusz Zadura, a w roli kucharza Robert Makłowicz. Świetna książka, zabawna, pełna humoru, myślę że nie tylko dla dzieci, ja również spędziłem przy niej miło czas.

Miło było wrócić do starej książki i starych dobranocek. Są pewne różnice, ale dobrze się słuchało. Superprodukcja. Na wstępie tłumaczyli się z pewnych rzeczy (autor pisał dawno itp.). To jeszcze bardziej zachęciło, ale ja nic nie zauważyłem.

książka z mojego dziecinstwa, wróciłam do niej czytając dla mojego młodszego brata i pomimo uplywu lat ciagle tak samo zabawna i przyjemna

Wspaniale się czytało - legendarna historia, bohaterowie i ich powiedzonka - jeszcze jak! a było to jak wiemy ulubione powiedzenie Smoka :)

Wspomnienie z dzieciństwa - bajka ze śmiesznymi bohaterami i wspaniałymi przygodami

To jedna z ważniejszych książek w moim czytelniczym życiu~ książka z gatunku polskiej fantastyki dla dzieci i młodzieży~
Zanim jako dziecko trafiłam na serię o Harrym Potterze, to zaczytywałam się w innej serii fantasy jaką jest~ seria o Baltazarze Gąbce i Smoku Wawelskim~
Podejrzewam, że część z Was kojarzy tych jegomościów głównie za sprawą bajki jaka kiedyś była emitowana w TV~

Zrobiłam sobie ostatnio re-read~
I nadal jestem tą historią oczarowana tak samo, a może nawet bardziej niż byłam jako dziecko~

Smok Wawelski, na prośbę przyjaciela - księcia Kraka wyrusza w niebezpieczną podróż do Krainy Deszczowców, aby odnaleźć i sprowadzić do ojczyzny profesora Gąbkę. Podejrzewają, że jego pobyt w tej malowniczej krainie przedłuża się wbrew woli samego profesora i może on potrzebować pomocy.

Sama historia nie jest niesamowicie rozbudowana, jednak dzięki grupie niesamowicie barwnych i wyrazistych bohaterów przepada się w tym bez reszty. Do tego potężna dawka humoru, kreatywności i.... Absolutnie genialnego słowotwórstwa~
Polecam każdemu - dużemu i małemu~

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci